• Krátkometrážní

Hora mezi námi (2017)

SPOILER! Survival pre veľmi malé publikum,hmm chcem tým povedať veľmi mladé publikum,žiadna fuj scéna sa nekonala a všetci prežili.Prosím vás, to sa v takýchto druhoch snímkov predsa nestáva.No tentokrát som rada,lebo tu bol prítomný i zvierací kamarát-pes.A pilot,ktorý zomrel pri zrútení lietadla hned v samotnom úvode a teda som si k nemu nevytvorila nejaký bližší citovejší vzťah sa tým pádom neráta.Sorry.Naši smelí hrdinovia,boli podľa môjho názoru zachránení už vtedy ked objavili opustený zrub.Ja osobne by som si túto neplánovanú ,,dovolenku" v čistom lone prírody predlžila.Ved niet sa kam ponáhľať,či?Potom to už išlo s Kate a jej čertíkom dolu kopcom a domyslite si ako to celé dopadlo..Nuž,ale knižná predloha nepustí,spisovateľ bude zjavne romantická duša.

Zlato (2016)

Typický príklad ako človek dokáže vyletieť vysoko do obrovských výšok a rovnako rýchlo aj padnúť na holú prdel.McConaughey si musí kurva silne veriť ked si vyberá takéto ťažké charaktery postáv...Zasa som sa raz na neho namotala a nemohla ,,vynadívať".Nuž i napriek tomu ak by chýbal v obsadení postáv z väčšou pravdepodobnosťou by som tento ničím pre mňa pútavým skut.príbeh vypla,pretože ,,nie je všetko zlato čo sa bliští".

Leatherface - zrození (2017)

Ako už tradične mám potrebu porovnávať predchádzajuce časti TCHM s tzv.aktuálnym pokračovaním a musím bohužiaľ konštatovať,že to ide s poslednými masakrami dolu vodou.Ako samostatný jedinec možno docela fajn hororový kúsok,no v opačnom prípade z môjho subjektívneho a prísneho pohľadu na moje veľké sklamanie ma oblieva pocit hamby aj za dvoch režisérov tohto snímku,ktorý dostali veľmi nevdačnú úlohu.A preto sa pýtam kde sa do čerta stratila tá mrazivá atmosféra,ktorá bola tak typická pre TCHM a o napätí ani nehovoriac..??!V druhom pláne mi prekážala tá nezmyselná dejová linka.Niekedy úplne stačí jednoducho vyvstavaný príbeh s mini nádychom reality.Dúfala som a tešila som sa ako nadržaná holka,no naletela som ako naivné dievča.Tak mi treba.

Pobřežní hlídka (2017)

Zlé a ešte horšie..Ako spomienka na kultový seriál Baywatch ponižujúce ako parodia nedostačujúce.Nezachraňujú mu krk ani nenápadne hosťujúci obstarožný Hasselhoff a bývalá sexica Pamela Anderson.Obsadenie hercov je absolútne mimo misu a pýtam sa dokedy Efron bude zo seba robiť šaška?!!Typický americký humor tak trápny a plytký ako len pre tento druh komédie môže byť.Toto ja asi nikdy nepochopím(nie som asi vaša) a pravda mohla som to obísť širokým oblúkom,no musela som ho pozrieť z čistej povinnosti,nie zo zvedavosti.

The Stoning of Soraya M. (2008)

SPOILER!Myslíte si,že ak jeden alebo tisíc novinárov nakrúti reportáž za účelom toho,aby sa svet dozvedel pravdu o tom aké zverstvá sa páchajú v krajinách tretieho sveta,prosím vás,nebudte smiešny.Svet toto už dávno vie,i tak zatvára pred týmito zločinmi oči.Skôr za zločin sa pokladá tá skutočnosť,ktorá tomu predchádzala..V tomto konk.prípade išlo bohužiaľ o falošné obvinenie s cudzoložstva a tým pádom končí zbytočnou smrťou hl.postavy a to všetko len preto,že manžel obvinenej dostal chuť na iné ženské mäsko.Veľmi dramatický záver filmu nejedného chytí za srdce a dokonca i samotného verbala tuším zasiahol ten kameň rovno do srdca.Neľutujem ten čas,ktorý som si vyhradila pre túto snímku.Moje odporúčanie posúvam dalej...

Amanda Knox (2016)

Pýtam sa a zároveň som šokovaná ako je vlastne možné odsúdiť človeka bez akýhkoľvek presvedčivých a hmatateľných dôkazov,až sa mi rozum pozastavuje ako v tomto prípade ,,úbohej" študentky,asi takýmto spôsobom a síce,,vašu piču som taky nevidel a verím že ji máte..".V Amerike by takéto niečo určite neprešlo,no nachádzame sa v prudérnom Taliansku,kde porezanie nožom nazývajú kvázy brutálnym činom.A nie ja hlavnú podozrivú nehájim,skôr naopak,verím v jej vinu,ved nakoniec tal.súdy jej naložili čo sa do nej vošlo psychopatke jednej(i ked si myslím,že konali skôr intuitívne a nie v rámci dôkazov....).Mám rada snímky s mystery atmosférou + skutočný príbeh pohol so mnou,zaujal ma hned od začiatku a nepustil ma spať až do konca i herečka v hlavnej úlohe to zahrala bravúrne,preto si zaslúži plnú paľbu.

Náhodná známost (2014)

SPOILER Za tú maximálne trápnu stand up comedy ktorú predvádzala hlavná hrdinka by som išla s hodn.výrazne dole ,ale vyrovnáva to fakt,že si to dieťa na moje veľké prekvapenie predsa len nenechala aj ked, prisahám,že to spelo k pravému opaku a aj ruku do ohňa by som za to dala a spálila by som si ju,to mi verte.Snímok,ktorý neurazí,ale ani ničím nenadchne.Scenár akoby vystrihnutý zo života.Ktovie odkiaľ scenáristka a režisérka v jednej osobe čerpala inšpiráciu,všakže...

Personal Shopper (2016)

Pýtam sa:,,čo to bolo za podivuhodný film??!"Z každého rožka troška.Trocha thriller,trocha mystery,trocha duchariny,dramy..Nemalo to žiadnu dejovú linku,ani jadro a o neuspokojivom závere ani nehovoriac.Takto filmy predsa nekončia (jedným buchnutím) takto filmy predsa začínajú...Trpla som celý čas,ale nie zo zvedavosti,ale z netrpezlivosti konca,z ktorého aj tak vyvstalo viac otázok ako odpovedí..Neodporúčam ani pri nadmernom dostatku času.P.S.Kristen Stewart je už zabehaná herečka a je mi záhadou prečo mala teda tendenciu ukazovať svoje A-čka celému svetu.Zhrnula by som to asi takto a síce, toto je asi jediná motivácia pre mužské pohlavie pozrieť si toto čudo.Dosť zbytočný snímok,ktorý ma obral o dosť času.

V domě (2016)

Neviem,ale asi ma to hodnú chvíľu nebavilo ,počítala som s tým,že to bude v poradí dalšia otrepaná ducharina a síce konk.dom v ktorom straší bla bla (inak strašné klišé vo filmárskej tvorbe),ale neskôr prišiel zlom (asi v druhej polovici) a ľudské strašidlo som teda nečakala,naviac pohybujúce sa po dome bez toho,aby si ho majitelia všimli.Milo potešil fakt,že toto ľudské strašidlo chcelo ublížiť (aké prekvapko však?) a nielen sa skrývať a žiť si svoj život.Príjemné prekvapenie a po tejto skutočnosti som hned zbystrila pozornosť.P.S. videné za svetla a i napriek tomu fungujúce a nervy skúšajúce.Pozerať toto v noci a sama asi si nacikám do nohavcičiek :-)) Oplatí sa pozrieť,pre tých menej náročných a myslím,že ani tí druhí nebudú veľmi frflať.Na záver len škoda,že takéto bizardné príbehy nepíše sám život,alebo vdakabohu? :-D

Světlo mezi oceány (2016)

,,KEĎ ŽENA PRÍDE O SVOJHO MANŽELA,STANE SA VDOVOU.NEEXISTUJE ŽIADNE SLOVO KEĎ RODIČIA PRÍDU O SVOJE DIEŤA.STÁLE STE MATKOU ALEBO OTCOM,AJ KEĎ UŽ NEMÁTE ŽIADNE DIEŤA." Večne filmármi omieľaná téma osvojenia si cudzieho dieťaťa,neskôr i jeho navrátenia k skutočnej rodine a problémami s tými súvisiace.Tentokrát vsadené do krásneho prímorského prostredia povojnových rokov..Možno by bolo lepšie v takejto situácii mlčať,ale výčitky Vás skôr či neskôr dobehnú,že lopata555 :-)) Trocha zdlhavé na môj vkus berie jednu hviezdu,no ubehlo to docela rýchle.Ťažká téma a dráma to nepochybne je a ten záver ma dostal...Apropo pre dieťa nie je matkou tá,ktorá ju porodila,lež tá ktorá ju vychovala.