• Krátkometrážní

Spoutej mě! (1989)

Je síce pravda,že ak muž má o ženu záujem mal by o jej priazeň bojovať všetkými dostupnými prostriedkami,avšak z tohto snímku si príklad neberte páni.Pamätajte,Banderas je len jeden a preto len on si môže dovoliť prefackať,spútať,priviazať akúkoľvek ženu a následne ju donútiť zamilovať sa.Nebojte sa,mne tiež tento nápad prišiel ako úlet,ale niekedy takýto kus ,, čistej romantiky" si pozrieť nezaškodí.

Začít nanovo (2014)

Ubohý chlap,alebo šťastný to muž..?V každom prípade chudák divák,ktorý si toto pustí..Ruky preč.

Osudová láska (2014)

,,Isť tam tým smerom,znamená ísť v protismere",platí pravidlo pre zakázanú lásku,ale zákazy sú predsa na to,aby sa porušovali.Ach tá romantika.Zase som sa raz nechala uniesť.Medzi milencami to iskrilo ako na bežiacom páse,až mi prišlo ľúto,že jedna iskra neuštipla i mňa.Len mi prišlo ľúto toho nezmyselného záveru.Celý príbeh sa mi razom zdal zbytočným.Pre potešenie srdca a pohladenie duše.

Bite (2015)

,,Je to len malé kusnutie."A len vdaka tomuto ,,malému" kusnutiu a celkom pochopiteľne máte v najbližších minutách o zábavu postarané.Kto trpí fobiou s chrobákmi a vecami tými súvisiacimi,si dobre rozmyslite,či do toho pôjdete.Ja som prístupná úplne všetkému a neľutujem.Po dlhom čase niečo čo ma priklincovalo k sedačke.Čo sa mi na tom celé páčilo bol fakt,že na rozdiel od ostatných,podobne ladených snímkov (napr.Contracted,Starry Eyes..) v tomto okrem premeny hlav.postavy na odporne slizkého chrobáka môžete sledovať súčasne i premenu jej obydlia/bytu na obrovské liahnisko.A mimochodom už ste videli doslovné zašliapnutie hmyzu veľkého ako človek,že nie?Tak na čo ešte čakáte!

Decay (2015)

Najlepšia žena je tá žena,ktorá nereptá,neodvráva,nie je utáraná a poslúcha muža svojho na slovo.Presne ako v tomto snímku ,,priateľka" psychicky narušeného mladíka.Hlavné motto snímky:,,Kam ma položíš,tam ma máš".Možno ak by jej ten magor pustil pri ,,romantickej" večery namiesto tej vojnovej hudby Black Eyed Peas tak by vari aj pookriala.Nemám k tomuto snímku viac čo dodať.Mdlá dejová linka je na môj temperament príliš statická a jednoduchá a utvrdila ma v tom,že o magorov núdza neni,nielen tých filmových..

Ulice Cloverfield 10 (2016)

SPOILER:Medzi toľkými psychicky narušenými jedincami tento hral úlohu navonok relatívne normalneho a navyše neškodného týpka.Eventuálne by sa zdalo,že hlavnej hrdinke tu nič nehrozí.Čaká ju len oáza pokoja,pohody,ničnerobenia...Omyl!Otázne je len či je to horšie vonku alebo tam v bunkri.Záver sklzol do čistej sci-fi roviny až by mohol ašpirovať na jeden z dielov Aktov X.Myšlienka by to nebola zlá,spracovanie o to horšie,avšak poznám aj hodnotnejšie snímky s podobnou tematikou.

Děda je lotr (2016)

Čo to ako do prdele má znamenat??Amerika to opäť raz dokázala,pozdvihnúť čašu naplnenú až po okraj nechutnými dialogmi až pretekajúcu cez okraj povrchnými sex.scénkami.Odporne konzummný americký spôsob humoru a bohužiaľ príklad ako baviť detské publikum od 13+.Možno som už stará na toto,alebo som mala vyrastať v USA,či na Long Islande,aby sa mi páčili starí chlapi?Som nemilo prekvapená a oči mi ide vypáliť ako si ide známy hollywoodsky velikán teraz už deduško Robert DeNiro kaziť svoju povesť slávneho gangstra takouto odporne povrchnou a slizkou úlohou.Zac Efron môže byť len rád,že si zahral po jeho boku,ale na jeho postavu,akú stvárnil by som 2× pyšná nebola.Sex,drogy a večierky...to američanom ide na výbornú.Ešteže si to naše mladé detské publikum nebude brať z tohto príklad,však?!!...;ale to hádam nemôžete myslieť vážne!

Berkshire County (2014)

Toľko slasherov o zabijakoch v maskách tu ešte nebolo a to,aby jeden nebol ako druhý závisí od mnoha detailoch zakomponovaných v snímke.Konkrétne v tomto slashery by som chcela vypichnúť dobrú hudbu,hodiace sa priestory rozsiahleho sídla boháčov a vydarené masky,avšak opäť,nie je to nič čo tu ešte nebolo..Z tej horšej strany mince,aby takýto druh u mňa prešiel mu chýba zopár vydarených gore efektov,ako už tradične tu nesmie chýbať nelogické chovanie postáv, a (ne)vypointovaný záver to tiež nezachránil.Sivý priemer.

The Invitation (2015)

Na to,aby sme snímok definovali žánrom horor by bolo potrebných aspoň zopár ľakačiek.Tu sa nenachádzajú žiadne a týmto sa mi natíska otázka,čo s takým hororom ak nie je strašidelný?!!A na to,aby to bol triller,chýbalo zase kus napätia.Jediné čo mi utkvelo v pamäti bolo tých kopec psychologických žvástov,ktoré aj tak nikam neviedli..A to robí snímok len psychologickým..nič iné.Ach,keby som to ja bola tušila..Prečo sa tvorcovia nespamätali skôr,len prekvapivo neočakávaný záver nestačí.Mne teda nie.

The Boy (2016)

Ach,a zasa tie bábiky....Pred časom som si sľúbila,že ma už len tak ľahko nenachytajú,ved povedzme si na rovinu,čo môže skúseného fajnšmekra hororu prekvapiť..Už asi nič,však?Omyl vážení!Ako som si len mohla naivne myslieť,že by obyčajná panna mohla ožiť,premiestňovať sa z miesta na miesto,schovávať veci,vystrašiť a pomotať tým hlavu odvážnej a bystrej hrdinky.Ja viem v podobne ladených snímkoch o vraždiacich bábikách sa to stáva.Bohužiaľ,lenže toto je prípad iný.Vdakabohu! A tak som narazila na túto veľmi príjemnú hororovú novinku a som tomu rada,pretože po dlhej dobe som mala opäť zimomriavky až za ušami.Atmosférická a veľká mystery záležitosť.Nenechajte sa nachytať aj Vy,pretože nikdy neviete aké tajomstvá môžu skrývať staré strašidelné domy.