• Fantasy
  • Krátkometrážní

Síly temna (2006)

Ďalší z rady filmov o mágii. Samozrejme mi nedá ho neokomentovať. Keď som tento film videla v upútavkách, jednoznačne som čakala čosi viac i keď to čo sme dostali rozhodne stálo za pozretie. V tomto filme boli použité skutočne veľmi kvalitné efekty a aj soundtrack stojí za pozornosť. Herci sa svojich úloh zhostili úžasne a dokázali film vyniesť na vyšší level. S myšlienkou mágie sa režiséri pohrávajú už veľmi dlho a iba máloktorému sa podarí spraviť zo svojho diela niečo úžasné. Tu máme nábeh na to niečo. I keď celkovo hodnotím film ako super i tak mi tu niečo chýbalo. Občas na mňa film pôsobil ako nejaká obdoba Underworld. Nepáčilo sa mi ako rýchlo zbúchali scénu, keď Caleb oznamoval Sarah, že je čarodejník. Mohli to viac rozviť. Takisto sa mi nepáčilo, že ohľadom ostatných chlapcov nevysvetlili niečo viacej. Veď predsa film rozvíjali všetci a nie len Caleb. No čo mi na filme najviac vadilo bolo, že bol tak nejako neukončený. Vlastne sme sa ani nedozvedeli čo sa stalo s Chasom, či skutočne zomrel alebo sa niekam vyparil aby sa pripravil na ďalší boj. Do pozitív tohto filmu by som však dala viac vecí. Napríklad úžasné efekty pri boji Chasa a Caleba. Tak isto by som priradila k pozitívam tohto filmu jeho pochmúrnu atmosféru a ešte by som aj vyniesla na tzv. vrchol scénu v kúpeľni, kde Sarah niekto sledoval. Pôsobilo to na mňa viac menej zastrašujúco a trošku mi to vydupovalo adrenalín. Celkovo môžem len povedať, že tento film ma dostal. Je to veľmi dobre spracované, myšlienka deja je zaujímavá. No tento filmíček je skôr niečo ako oddychovka pri ktorej sa môžete zrelaxovať. Môžem len odporučiť./3*/

Paralelní světy (2012)

Klasický rozprávkový príbeh podaný originálnym spôsobom. Láska má moc aj hory prenášať...v prípade tohto filmu vzdorovať gravitačným zákonom. Herecké obsadenie bolo vynikajúce a Kristen Dunst vyniesla film na vyšší level. No film samotný ma mierne sklamal. Po vzhliadnutí traileru som očakávala niečo oveľa viac, no dá sa povedať, že všetko podstatné sa ukázalo práve v ňom. I keď nemôžem ne-opomenúť kvalitu efektov a skvelé prostredie. Horný aj dolný svet v sebe niesli čosi viac, i keď sa nedá nad naivitou niektorých scén pozastaviť. Ale k obrovskému plusu slúži, že počas celého filmu som sa kochala jeho vizuálnou stránkou a tak mi tá občasná stupidita až tak veľmi neprekážala. /4*/

Hostitel (2013)

Po neuveriteľnom úspechu Twilightu, ktorý som nikdy celkom nepochopila, prišiel na svet ďalší skvost od Meyerovej, ktorého knižná verzia ma až tak veľmi neotravovala. A potom prišiel film... Vzhľadom k tomu, že sa do neho pustil práve Niccol som tomu dávala nádej a dúfala, že sa dožijeme kvalitného sci-fi. Pri pozeraní filmu som bola rozpoltená. Začiatok skvelý, stred upadal a nakoniec to odpadlo celé. Bolo to plytké a o ničom. Dialógy smiešne, herecké obsadenie tiež nebolo bohvie akou výhrou a záver filmu ma rozosmial. Čo viac dodať? Pán Niccol si asi teraz trieska hlavu o stenu a nemôže uveriť tej neuveriteľnej hlúposti, čo vypustil von. 3* dávam za režiséra, Diane Kruger a Williama Hurta.

Upíří deníky (2009) (seriál)

1. séria 85% 2. séria 90% 3. séria 90% 4. séria 60% 5. séria 40% 6. séria 30% 7. séria 30%