Assassin's Creed: Embers (2011)

Řek bych že film můžou ocenit jen fanoušci slavné herní série. Embers zavírá závoru za ( již ) starým Eziem, který i na skoku svého života (zřejmě s novou kyčlí) je odhodlán stát za svým a odhodit ještě naposledy berle. Leckomu mohli poslední scény filmu vyhnat do očí slzy. Film má originální animaci, kterou sem ještě neviděl snad právě za to a za neočekávaný ukončení života Ezia a dobrý nápad Ubisoftu dávám plno. Requiescat in pace Ezio ... Forever

Dr. House (2004) (seriál)

Hlavního hrdinu si prostě oblíbí úplně každý! Je zajímavé sledovat, jak se v každém díle seriálu zjevují trhance života inkriminovaného pacienta. House překypuje černým humorem, takže vás i v napínavém okamžiku rozesměje. Na seriálu se mi velice zalíbilo, jak je podrobně přicházeno na nemoc pacienta - někdo chrchlá STEREOTYP, já stejně jako Icona Pop - I Love It! Čert vem fakt, že House svou genialitou prezentuje výborného sázkaře nebo narcistického diagnostika!

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011) odpad!

Někdy se hold stane, že slavnou značku ocejchuje chyba monumentálních rozměrů. Tenhle otravný díl definitivně zhatil celou sérii založenou na charisma Johnyho a plošině jménem Kiera. Po zhlédnutí filmu jsem měl nutkání navštívit ORL a očního specialistu. Resumé? Zrak i sluch mám bohužel dobrý! Jediná skutečnost, jež mne u filmu držela byly dvě hlavní postavy: Jack (jehož forma by se dala charakterizovat jako logaritmická funkce) a Barbosa. Celý film směřuje jiným směrem než díly předešlé, tvůrci si nejspíše mysleli, že ukončit již ukončenou trilogii by byla kardinální chyba. Klidně bych se nebál ukončit sérii třetím dílem, ale když to vydělává... Po tomto dílu jsem si jist, že v roce 2015 a 2018 nám nandají na talíř už jen shnilou zeleninu s polským kečupem z Kauflandu. Jediné, co zachraňuje tento film je hudba by Zimmer. Doporučená pomůcka, bez níž se během čučení neobejdete - kýbl na obsah vašeho bachoru!

Temný rytíř povstal (2012)

Stejně jako u minulých dílů této série má před sebou divák monumentální dílo. Snímek navazuje na inkvizitorské vyhoštění muže s maskou, avšak občané metropole jménem GOTHAJ CITY s brzy uvědomí, že NY má Spider-mana, další fiktivní město Supermana o oni leda tak chabou policejní morálku. Scénář je úžasný, ale něco bych filmu přeci jen vytkl: Během filmu mi několikrát připadalo, že hlavní záporák (BÍN) má mnohem větší charisma, než hlavní hrdina. Většina akčních scén je natočena dost věrohodně, dokud se nedostane na zápas jeden na jednoho - v tu chvíli vůbec nevíte, jestli sledujete fackování puberťaček nebo novodobého Zorra. Dech beroucí atmosféru filmu dodává hudba od uctívaného Hanse Zimmera. I když mi Temný rytíř připadal lepší, tak si myslím,že Temný rytíř povstal je důstojným nástupcem Temného rytíře. Epické zakončení - HIGH FIVE HANS!

Forrest Gump (1994)

Forrest je jen obyčejný prosťáček, který ale měl vskutku netradiční život. Hrál fotbal za univerzitu, dostal se jako voják do Vietnamu, hrál pinčes za armádu. Setkal se několikrát s prezidentem Spojených států a v řadě neposlední se stal milionářem. Forrest s velkým zaujetím vypráví o své štaci jménem život. Hudbu jsem zaregistroval vpravdě letmo - dva hudební výkřiky do tmy definitivně nejsou v symbióze s legendou prezentovanou Hanksem. Film má rozhodně co nabídnout, takže NEVÁHEJTE A TOČTE! 100%

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Film s dokonalým příběhem a ještě lepším provedením, vypuštěný z rukou Petera Jacksona. Natočen v krajinách Nového Zélandu a doprovázen poutavými melodiemi od Howarda Shorea vám přinesou jeden z největších filmových zážitků. Film vám hned od začátku bude házet pod nohy spoustu zápletek, ze kterých hlavní hrdina vždy vyvázne šťastně. Velice zajímavé je sledovat charaktery všech postav, které se úplně liší a svým způsobem budou přispívat k závěrečnému vyvrcholení této trilogie. Filmu se nedá nic vytknout, takže hodnocení je zřejmé.