Pán prstenů: Prsteny moci - Stín minulosti (2022) (epizoda)

Hudba a vizuál jsou super a překvapivě i super výprava. Tempo pomalé. Celkově lepší než jsem doufal. Hodnocení na ČSFD je veliká komedie. Podle něj je toto fantasy na úrovni filmů Letopisů Narnie... „Zlo nemůže vytvořit nic nového, může pouze zkazit a zničit to, co dobré síly vymyslely nebo vytvořily.“ .. běžte s tím citátem do háje. Tolkien ho stejně přebral a není to jeho originální výrok. Hodnotím jako nezávislé fantasy. 4* za slibný, i když utahaný rozjezd.

Gangy z Birminghamu - Zámek a klíč (2022) (epizoda)

Tahle série není Peaky Blinders. Je to Tomy Shelby. A zakončení? Ač se to předešlé díly vleklo, tak to bylo s The Breaking Bad nejdůstojnější seriálové zakončení všech dob. Na důležité otázky jsme dostali odpověď. A zároveň můžeme spekulovat nad osudy charakterů, o kterých moc nevíme. Vyzdvihl bych nejlepší technickou stránku, kterou můžeme v současnosti najít. Kamera a nastavení scény... pro filmaře absolutní porno. Nádherná práce.

Lepší profil (2019)

Film o absurditě současné generace. Lidská hloupost nezná mezí. Byla to taková ptákovina, že jsem se nesmírně bavil a za své pohlaví se i styděl. /4.3.2020- mezinárodní filmový festival Jeden Svět/

Perníkový táta (2008) (seriál)

Společně se seriálkem Knick se jedná o nejlepší herecké výkony v TV. Walter a Jesse jsou neuvěřitelné postavy s fantastickým osobním vývojem. Jinak nemohu napsat nic jiného, než že se jedná o nádhernou tragédii. Epizoda Ozymandias je často označována za nejlepší seriálovou epizodu, která kdy v TV běžela. Skrze desítky let. Skrze všechny žánry. Hodnocení 9.9 na IMBD nebude náhoda, protože Breaking Bad je stejně jako zmíněná epizoda opravdu Král králů.

Hledač min (2017)

Respekt. Toto by měl vidět asi každý. /Vítěz festivalu Jeden svět"/

Absurditou proti absurditě (2018)

Velmi úsměvné. Škoda že nás film nezavede do zákulisí obou protichůdných stran. Jednostranná výprava pak nedává problému žádnou vážnost. Výsledek kvůli tomu vypadá, že nás film má prostě zaujmout a nad žádnou problematikou vás nedonutí se pozastavit. /Festival Jeden svět 2019- kino Světozor/ 60%

Temný případ - Now Am Found (2019) (epizoda)

Přijde mi vhodné, abych shrnutí celé série napsal právě k poslednímu dílu. Oba hlavní protagonisté jsou úplná špička. O tom nelze diskutovat. Kamera a hudba jsou také skvělé. V čem tedy tkví problém této série? Záleží na úhlu pohledu. Pro někoho je to dokonalost sama a jiní zase budou zklamaní. Nejedná se totiž o čistokrevnou detektivku. Spíše se jedná o životní drama dvou protagonistů. Drama co má koule! Ale ve výsledku mysteriozní zápletka hraje až druhé housle. Pokud jste čekali návrat k první sérii, tak asi nebudete nadšení. Sami tvůrci jsou si ale vědomi toho, že by to byl až moc ambiciozní úkol. Možná je dobře, že každá série True detective chce být jiná a nechce recyklovat. Možná by tato série byla lepší kdyby dostala samostatný seriál. Tak či onak... jedná se o skvělé dílo a je to rozhodně mnohem lepší než 2. série. Parádní osobnostní drama 95% a nadprůměrná detektivka 75%. Každý si najde svoje. /Poslední díl mi přijde tak transparentní a ikonický pro celou sérii, že 5* si zaslouží obojí/

Potomek (2019)

Úplně zbytečný a hloupý film. Nemůžeme se zde bavit o jakékoliv atmosféře či hloubce zápletky. Jalový scénář bez jakékoliv peripetie působí dost suše. Snad jen díky příjemné délce filmu jsem neusnul. Raději doporučuji se podívat na The Orphan z roku 2009 - Podobná tématika, ale tak o 2 třídy lepší zážitek. 40%

Bohemian Rhapsody (2018)

Velmi pěkně natočené, ale i velmi přeceňované. Nebojím se tvrdit, že bez parádního OST, na které filmařům jen stačilo si koupit práva, by to byl jen další film o životě celebrity. To tady bylo už mockrát. Není špatný, ale není to ani nic výjimečného. 5* za skvělé písničky Queenu v sálu DOLBY ATMOS. Kdybych si Bohemian Rhapsody pouštěl doma na TV, tak bych asi už tak nadšený nebyl. "Show must go on." Takže mě nic nenutí se k filmu zase vracet (Snad jen, pokud bude opět v kinosálu kvalitní stereo!)... 85%