Teď a tady (2012)

Divat sa na svet ocami, ktore co chvila zavru svoje viecka naveky, to su chvile o ktorych dufame ze su este velmi daleko. Avsak mladucka Tessa trpiaca leukemiou taketo stastie nema. Este predtym nez odide, si Tessa zostavi zoznam veci, ktore chce vyskusat. Zoznam sa rozrasta o nove skusenosti, no jej cas sa zial krati. Vazme si preto kazdy den, kazdy okamzik nasho zivota, pretoze nikdy nevieme ktory z nich bude ten posledny.

Jack Reacher: Poslední výstřel (2012)

Dalsi z tych filmov, kedy uz od zaciatku viete kto je vinen a nevinen, ale aj tak vam to nevadi a s radostou sa na to divate. Jack Reacher je typek, ktoremu staci dojst na miesto cinu a hned vie, ktora z obeti mala na ranajky kakao a ktory neboztik sa pohadal rano so svojou zenou. Zistujem ze este aj dnes uplne zeriem ked moj hlavny hrdina rozmlati v krcme 5 grazlov a potom kamera zaostri na lokalnu krasavicu ktora je z toho uplne hotova. No a ked sa na scene objavil veteran Robert Duvall, zaver filmu bol uz hotovou groteskou.

42 (2013)

Zboznujem silne skutocne pribehy.Do baseballu sa sice rozumiem ako slon do husli,ale tu som si uzival kazdy zaber, kazdu minutu filmu od uplneho zaciatku az do konca. Harrison Ford ukazal ze to stale vie, a velky hold vzdavam cloveku ktory mal gule natolko velke, ked sa rozhodol v tak tazkej dobe dat sancu prvemu cernochovi v dejinach hrat baseball v najvyssej americkej sutazi. Jackie Robinson bojoval s rasizmom na kazdom kroku, s celym narodom, ci vlastnymi spoluhracmi, a ja som to prezival spolu s nim. Film mi priniesol velmi silny zazitok, ba dokonca aj slzu, ale za 5 to nebude :)

Příběh mého syna (2012)

Little girl, I wanna mary you..objavil som nadhernu piesen v neskutocne silnom pribehu, ktory rozplace aj najtvrdsich borcov. Pribeh lasky dvoch ludi, ktorym nie je sudene mat vlastne dieta a tak hladaju moznost na mieste, kde sa zial udeje jedno z najvacsich zverstiev v dejinach ludstva, v Sarajeve.

Muž z oceli (2013)

Remake, ktory nie je uplne ze remake, ale predsa je dobry. Film nenudi ani sekundu, no zatialco prva polovica je zaujimava z mnohych hladisk, tak ta druha je az moc o efektoch a niceni. Jeden padajuci mrakodrap strieda dalsi, vsetko sa demoluje, vsade hori, ani len hlavu nestiham otacat ako rychlo ten superman léce. No ale Clark Kent je hrdina, nas svet zachrani ako vzdy, prvy bozk od Lois Laneovej uz padol, nepriatel je mrtev, zrodila sa nova laska, radujme sa tesme sa.

Rodinu si nevybíráš (2011)

Uz dost dlho som sa tolko nenasmial :) Velmi prijemna oddychovka na nedelne popoludnie. Lesbicky francuzsky parik sa rozhodne adoptovat Thajske dievcatko, avsak navonok jednoduchy proces narazi na obrovske mnozstvo problemov a humornych situacii. Juuj, ale ta Héléna Noguerra, to je vam co za kraaska?

Láska všemi deseti (2012)

Prosim teleportujte ma aspon na chvilu do Pariza z obdobia 50-tych rokov. Ta atmosfera, tie stylove panske obleky, zenske saty, ucesy, tie rozmanite farby, nadherna rytmicka hudba ktora rozhybe kazdy zadok :) To bolo teda nieco, zboznujem takuto eru. Samotny filmecek sice humorom neoslni, no bolo to romanticke a prijemne na spestrenie vsednych dni.

Můj život ve vzduchu (2005)

Úprimné, romanticke, vtipne, inspirujuce, jednoducho francuzske. Muzi zaiste ocenia dverovy test, ktory im ulahci vyber zivotnej lasky....a zeny sa zase dozvedia vyhody prehltania :) Dalsi z tych filmov, ktory vo mne nieco zanechal. No a neda mi nespomenut tuto milu definiciu postele: '' The bed is something private. You make love, dream and there you take your last breath. You run to bed, when you are a kid to cry yourself out. You share your deepest secrets with it. The bed is blessed.''

Něžnost (2011)

Řekni mi o tom - co se ti na ní líbí ? S ní mùžu být svým nejlepším já. To je krásne. Nasa krasna Amelia preziva tazke chvile po tragickej smrti jej manzela, az raz jedneho dna, cela zamyslena v praci pobozka svojho neznameho kolegu Markusa :) Amelia to chce ihned vziat spat, lenze Markusovi tento bozk zmeni jeho zivot. Ako to cele dopadne?

Stoker (2013)

Mia pride o otca a hned na to sa u nich doma objavi po 20tich rokoch fesak strejda Charlie. Ten ma Miu velmi rad, no paktuje s jej mamou, voskovou figurinou Nicole Kidman. Len co ich Mia prichyti, tak utecie do lesa aj s kamaratom, ktory ju tam znasilnuje, no zrazu sa objavi strycko a mladeho chalosa pred nou zaskrti. Mia je z toho tak rozrusena, ze sa ihned musi spravit, doma v sprche. Strycko medzicasom urobi poriadky okolo domu a pozabija neziaducich ludi v okoli a Mii to vobec nevadi. Ked vsak strycek zacne skrtit aj jej mamu, Mia si uvedomi, ze to je uz moc a odbachne strejdovi hlavu. Koniec filmu.