Luke a jeho příběh (2012)

Ked ma film dokaze rozosmiat a zaroven priviest k slze, nemozno k tomu dodat nic viac ako len to, ze je to krasne. Autisti ziju medzi nami a je smutne, ze mnohi sa na nich pozeraju s opovrhnutim. Aj oni maju svoje sny a chcu zit plnohodnotny zivot. Nekricme po sebe, usmievajme sa a ked nam nase plany nevychadzaju, tak si staci povedat, there's always a next time, right?

Maniak (2012)

Toto bolo na mna uz prilis.Ak ste fajnsmekri skalpovania zenskych hlav, mnohopocetnych bodani nozom bez jedineho strihu a inych ohavnosti, tak smelo do toho. Film urcite nenudi, no pri chronickych absurditach inym filmom podobnych som sa zase chytal za hlavu. Pre mna najkrajsou vecou na celom filme bola mlada francuzska herecka Nora Arnezeder, na ktoru sa divalo velmi dobre, az pokial....sak to si uz domyslite.

Nejvyšší nabídka (2013)

Nedokazem uplne do detailov popisat co som citil po pozreti filmu, ale viem, ze poslednych par minut som vobec nedychal. Giuseppe je velky reziser a teraz to opat raz potvrdil. Vsetky jeho filmy sa vedia velmi dobre zahravat s pocitmi cloveka, raz pohladia, inokedy bodnu, a inac tomu nebolo ani teraz. Virgil Oldman je uspesny dražiteľ, posadnuty jeho jedinou zivotnou laskou, obrazmi. Nikdy nezazil lasku k zene, no zda sa ze na sklonku zivota ju predsa len objavil. No je mozne ze emocie, laska a strach sa daju iba predstierat? Ako sa musi citit clovek ktoremu zlomia uz aj tak bezmala nalomene srdce? Mozno ze niektorych zaver filmu vobec neprekvapi, ale sposob akym to je vsetko natocene vas urcite psychicky prevalcuje.

Takoví jsme byli (1973)

Takoví jsme byli. Nikdy to nebolo bez komplikácii, ale bolo to krásne.To si vie povedat asi kazdy z nas. Velmi som fandil hlavnym hrdinom, nuz ale nie vsetko v zivote vyjde podla nasich predstav. Barbra Streisand bola nadherna, tie jej oci su doslova magicke a Robert Redford akoby Bratovi Pittovi z oka vypadol :) No a nemozno nespomenut tu uzasnu oscarovu hudbu, ktora dava tomuto filmu ten spravny romanticky nadych.

Evropa (1991)

Tak tento film ma neskutocne tajomnu atmosferu.Samotny hlas rozpravaca pribehu je natolko putavy, ze aj niekolko rokov po pozreti filmu mi jeho hlas rezonuje v hlave ked si spomeniem na toto dielo. Lars von Trier je reziser ktory vie strhnut vasu pozornost natolko, ze stratite pojem o case a dufate ze sa film nikdy neskonci.

Zamilován (1984)

Tento film ma svoje neobycajne caro, ktore si ma vzdy podmani. De Niro je kral hercov, Meryl Streep zase kralovna, a ked sa tito dvaja stretnu na platne, nic ine ako velky zazitok nemozte ocakavat. Su neskutocne uveritelni a clovek by si myslel ze to medzi nimi vrie aj v skutocnom zivote. No nebudem sa uz viac rozpisovat, presvedcte sa o tom sami :)

Nevědomí (2013)

Esteticky velmi pekny snimok, zabery z vesmiru, ci krasy nasej planety, vsetko tip top. V uvode ma trosku bralo na spanie, no neskor sa to nakoplo. Myslienka pekna, ale uz tu podobnych veci bolo habadej, ked sa z vasho nepriatela vykluje priatel a opacne. Film urcite ma co ponuknut, takze ak hladate vizulany zazitok, bezte do kina. Mimochodom, pre tych ktori este nevedia ako poziadat svoju milu o ruku, tak tento film vam ukaze vcelku originalny sposob, vdaka comu si zasluzil bodik navyse :)

V červenci (2000)

Uzasny road trip movie, ktory ma uplne dostal. Nesmely zajko Daniel Brunner zazije neobycajnu,blaznivu,nadhernu cestu napriec Europou, aby vyhladal svoju lasku s ktorou stravil len jediny vecer svojho zivota. Ked uz konecne dorazi do ciela, zistuje, ze ta prava bola cely cas po jeho boku. Sobas na madarsko-rumunskej hranici, plavba po Dunaji, ci uplny zaver pod mostom v Istanbule, to je len zlomok z tych chvil, ktore vas urcite chytia za srdce. A nezabudajte, ta najlepsia vec v zivote cloveka je zadarmo, a tym nemyslim to pivecko :)

Domek z karet (2013) (seriál)

Vynikajuca zalezitost. Tento serial ma pohltil od zaciatku az do konca. Ide o dokonaly obraz toho ako to v politike realne funguje. Prva polovica serialu uplne strhujuca, v tej druhej uz dochadza k miernemu polaveniu napatia, ako aj v tom, ze ku koncu divak v istych okamihoch velmi lahko dokaze predvivat udalosti, cim uz nedojde za k zelanym ''neocakavanym'' prekvapeniam. V kazdom pripade ide o skvely serial, s famoznym Kevinom Spaceym v hlavnej role, ktoru si dokonale uziva.