Rychle a zběsile 6 (2013)

Ja tymto auto nahanackam az tak moc nefandim, ale ked natocia aj 20-tu cast, tak si pozriem aj tuto. No uz teraz sa tesim na sedmicku, kedze ulohu zaporaka si tentokrat zahra uplne iny borec damy a panove, Jason Statham.

Liberace! (2013) (TV film)

Zaujimavy pohlad do zivota velkeho pianistu a extravagantneho cloveka, o ktorom som doposial nikdy nepocul. Liberace bol v obdobi od 50 do 70tich rokoch minuleho storocia najziadanejsi a najlepsie zarabajuci zabavac na svete. Po cely zivot verejne popieral svoju sexualnu orientaciu k muzom a s uspechom zaloval vsetkych kto tvrdil opak. Sposob akym ho vo filme stvarnil Majkl Douglas je pre mna viac nez uchvatny, a uz aj si idem pustit Show Boogie Woogie na jutjube.

Cela 211 - Vězeňské peklo (2009)

Konecne dalsi kvalitny film z vazenskeho prostredia so zaujimavym napadom, ktoremu nechyba napatie, nasilie a predovsetkym s koncom, na aky nie sme bezne zvyknuti.

Jack a obři (2013)

Ked chces krasnu princeznu za zenu mat, musis fazulku do vody dat a vsetkym obrom v boji odolat :) Prijemna jednohubka na nedelne popoludnie stravene s rodinoku pri telke.

Stážisti (2013)

Ja by chcel do Googlu a ihned, dostanem puding zadarmo, aj dva, aj tri, a ked ma skoli unava, ulozim sa do relaxacnej kabinky na spanok. Lenze ako sa tam dostat? Bud mate nadpriemerne IQ vdaka dlhorocnemu kojeniu, alebo ste minimalne tak streleni ako nasi hlavni hrdinovia. Nie ze by som sa od smiechu prepadol, ale bola to prijemna oddychovka so stipkou romantiky, kvalitnou reklamou na Google a nadejou, ze ked raz budeme rano vstavat unudeni zo zivota, vygooglime si google internship a stat sa moze cokolvek :)

Pád Bílého domu (2013)

Vazeni divaci vitam vas v kine, pohodlne sa usadte a pripravte sa na nieco co tu uz dlho nebolo. Najstrazenejsie miesto sveta padne behom par minut, protiraketova obrana US je prikratka, ozbrojene sily nestihaju, a tak na scenu prichadza jedinecny Zerard Butler, ktory rad za radom vykynozi vsetku korejsku pliagu a zachrani cely svet.

Světová válka Z (2013)

Stale mam pred ocami scenku ako clenovia komanda idu na bicykloch aby ich zombici nepoculi..ako casto vidite vojakov na bicykli? to clovek len tak nevymysli :) A to trkotanie zubov a pazvuky zombikov, silno to konkurovalo dinosaurom z Jurskemu Parku. Srandicky ale bokom, treba uznat ze film ani na chvilku nenudi, miestami bol aj strasidelny bu bu bu, Brad Pitt standartne fesak a uveritelny, urcite to stoji za vzhliadnutie.

Podfukáři (2013)

Nie je to ziaden novy PRESTIGE, ale velmi dobre sa na to diva. Dost premakane a oku lahodiace kuzla, triky,finty, skvele obsadenie, vtipny Woody Harrelson a najma velmi sokujuce prekvapenie na zaver, aspon pre mna teda :) NIeco mi tu ale chybalo, no neviem presne co to bolo.

Trans (2013)

Danny Boyle je proste makac, vsetky jeho filmy zeriem a ani teraz ma nesklamal. Vynikajuco natocene, svizne tempo, tajomne, prespekulovane, fakt super spestrenie od beznych tuctoviek. Bonusovka: Ked Rosaria Dawson vychadzala naha z kupelne, bol som si isty ze v poslednom okamziku pride klasicky strih, no ten prekvapivo neprisiel.

Crazy Joe (2013)

Hladal som akcny ''nářez'', no dostal som dramu a romanticku zapletku gangstra s mníškou. Bezdomovec a vojnovy veteran Statham v spinavych londynskych uliciach zazrakom natrafil na luxusny apartmanik volny na cele leto.Okupal sa, ostrihal, nahodil oblek, nasiel pracu u Cinanov v kuchyni, ked ukazal prve hmaty stal sa z neho vymahac, sem tam ukazkovo zlomil ruku, zarobil nieco, svojim ex bezdomovcom kupil 45 pizz, proste chcel byt lepsi clovek, najst si svoje miesto vo svete a myslim ze mu to vyslo. Som velmi rad, ze Jason nam ukazal aj inu tvar nez tu, na aku sme zvyknuti.