molotov

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 27 36
    • 6.8.2013  11:58

Zlo.

• 11.5.2013  22:16

Libec po všech stránkach! Technicky dokonale, skvěle zahrané a hlavne po celou dobu zábavné. Porad se něco děje, film se žene kupředu a nejsilnější strankou je skvělý scénář plny zvratu, ktere na rozdíl od vetsiny blogbusterů působí uvěřitelně a motivovaně. Ano, ukázky byly dost zavádějící a i kdybyste si je pustili milionkrát, nic moc se z nich o deji nedozvite. V porovnani s Oblicionem si film udrží nastavenou látku celou dobu a nejsou tu scény jak z blbych beckovych filmu a telenovel. Oproti prvnímu dílu je to více o Spockovi, ale s výtkami na citovou prázdnotu nemohu souhlasit. Prave ten kontrast mezi emocemi ovladanym Kirkem a emoce ovladajicim Spockem je nejlepší stránkou filmu. A kdyz i Spock se rozhodne trochu se odvazat, působí to nesmírně silně. Ma-li platit tvrzeni, ze film je tak dobry, jaky je jeho zaporak, tak tady to nemohlo dopadnout lepe. Sledovat Sherlocka, ktery je porad o krok pred ostatnimi, je uzasne a drzi to divaka v neustalem napeti. Z trojice velkých nedávno vedených filmu (Oblivion, Iron man 3, Star trek) vítězi Star trek na cele čáře a je jediným, který mám chuť vidět vícekrát.

• 26.1.2013  09:54

Ale uz to nechci nikdy vidět.

• 20.1.2013  09:37
    Kravaťáci (TV seriál) (2011)

Po prvni sezóně za maximum.

• 15.9.2012  21:52

Je mi sympaticka cela tahle akce a určitě byla neuvěřitelně zajímavá, ale z dokumentu je to vidět pouze v naznacích. Je evidentní, že pořizování záběrů bylo až na druhé koleji, a na dokumentu je dost znát. A i když některé věci nejsou téměř vůbec vidět (kde spali, co jedli atd.), mohli o nich aspoň něco říct. Je to v podstatě kvalitnější domácí video, které je koukatelné jen díky tomu, že samotná cesta je dostatečně zajímavá.

• 15.9.2012  09:56

Nuda a nuda. I přes všechny ty vysloužilé hrdiny a hromadu explozí to bylo téměř k nepřežití a musel jsem se nutit, abych to vubec dokoukal. To je tak, když se tvůrcům nepovede diváky k sobě připoutat ani jednou zajímavou postavou. Už mi není dvanáct, aby mi tohle stačilo ke štěstí.

• 9.9.2012  04:01
    Barbar (2009)

Tezko napsat neco smysluplneho o tak vyjimecnem filmu jako je Valhalla Rising. Severske mytologii nerozumim, vlastne jsem jen matne tusil, na co se vlastne divam a o co jde. O to vetsi zvedavost to me budilo. Navic ten vizual je temer po cely film naprosto neuveritelny a Mikkelsen je tak uhrancivy, ze nepotrebuje slova, abych z neho nespustil oci.

• 8.9.2012  04:06

Ci-ung je povalec, ktery neni schopny si najit praci a penize bere od matky, ktere lze o sve situaci. Hong-sil je extremne sporiva holka, ktera pro vratnou lahev i po strechach skace. Kdyz matka Ci-unga odstrihne od pravidelneho prisunu penez, a Hong-sil pro svuj plan potrebuje zalozit ucet na jmeno nekoho jineho, jejich cesta se spoji. Penny Pinchers je trochu netradicni romanticka komedie, minimalne svym zasazenim do prostredi lidi temer na mizine. Rovnez film pusobi skoro nezavisle a jeho rozpocet asi nebyl nejvyssi. Pribeh, ktery rozhodne neurazi a obcas i prijemne prekvapi, tahne dopredu predevsim sehrane ustredni duo. Hlavne Song Cung-ki ma slusny komedialni talent. Penny Pinchers neni vybrouseny komedialni klenot, ani streleny nezavislak, ale prijemny maly film, ktery umi na nekolika mistech rozesmat a jindy temer dojmout, coz se ceni.

• 7.9.2012  04:51
    Korea (2012)

Film je inspirovany skutecnymi udalostmi, ktere ovsem vylepsuje tezko uveritelnymi scenami, ktere z potencionalniho dramatu delaji nacionalistikou limonadu o vseobjimajici lasce na Korejskem poloostrove. Jsem si jisty, ze pravdivejsi zobrazeni tehdejsich udalosti by na slusny film stacilo. Jinak si film v prubehu odskrtava jedno sportovni klise za druhym, ale aspon to dela s jakou takous noblesou, takze sice vas nic neprekvapi, ale porad je to slusne vyplnena sablona. Kdyz to srovnam s Take off, ktere jsem videl pred par dny, tak As one je o neco mene sovinisticke, ale taky mene vtipne. A zle Amiky a Japonce tu nahradily Cinanky.

• 6.9.2012  03:51

Jak pise gibbon, tohle je stara korejska skola, na ktere nekteri z nas vyrustali a jaka se uz dnes vidi jen zridka. Pribeh o vzpominani na prvni lasku muze byt pro nekoho az moc vsedni, ale zaroven je preplnen emocemi, ktere nejsou sice okate davany najevo, ale o to vice pusobi. Zaroven je to jeden z tech korejskych romantickych (opravdu?) filmu, ktere jsou stoprocentne uveritelne. A to neni malo, obzvlast v dobe, kdy uz se pro originalitu vymysli buhvico a vse musi byt doresene / vysvetlene, misto aby se dokazaly ztvarnit skutecne emoce a nektere veci zustaly zahaleny tajemstvim, tak, jak uz to v zivote chodi.

• 4.9.2012  19:39

Dalsi z velkych del slovutneho mistra Im Kwon-taeka. Ten je jako stary malir, ktery maluje obrovske rozsahle fresky s mnozstvim postav a velkym historickym zaberem, ktere jsou mozna obcas v dilcich vecech prekonane, ale ve sve komplexnosti nemaji dnes temer konkurenci. Pohori Taebek vypravi osudy jedne vesnice na jihu Koreje, ktera je v centru deni levicoveho povstavni z let 1948 - 1950. Ke konci film obsahne lehce i korejskou valku, ale vetsina deje se venuje udalostem predchazejicim, zejmena vlivu dvou rozdilnych ideologii na zivoty prostych vesnicanu i intelektualu a take v neposledni rade na zivot samanky. Pro pochopeni filmu je nutna minimalne zakladni znalost korejske historie, jinak je velmi snadne se ztratit. Film neni nijak ostre antikomunisticky, ma pochopeni pro obe strany. Zaroven ukazuje zverstva pachapana ve jmenu sireni komunismu i snahy toto sireni zastavit. Je to smutna podivana, trochu staromilska, ale rozhodne pusobiva.

• 2.9.2012  04:17

Pokud si tenhle film pustite v ocekavani romanticke komedie, tak tvrde narazite. Romantickych je mozna par minut, drama tak tretina a zbytek je eroticky film. A to na pomery korejske mainstreamove produkce (film videlo v korejskych kinech 90 000 divaku, coz z neho sice dela slusny propadak, ale zas tak malo to taky neni, jsou i horsi pripady) celkem odvazny. Vypravi o dvou parech v postaveni ucitel zak. Prvni je scenarista v krizi, ktery si zacne se svou studentkou, druhy par tvori starsi sefkucharka, ktera to roztoci s mladym ucnem. Aby toho nebylo malo, tak scenarista je otcem kuchtika a sefkucharka samozrejme matkou te studentky. Po dramaticke strance film jakztakz drzi pohromade, ale zadny terno to neni. To same se da rict o hereckych vykonech, ktere v nekterych momentech pripominaji talentovanejsi pornoherce, jindy aspon slusne serialove harcovniky. Berte to jako eroticky film, ktery neni uplne blby, a mozna odejdete spokojeni.

• 1.9.2012  18:43
    Goon (2011)

Celkem prijemne prekvapeni. Nic moc jsem od flmu necekal a uz vubec ne od S.W.Scotta, ale jde o velmi prijemny film se zajimavymi postavami a Scott snad poprve v zivote hraje a jde mu to celkem obstojne.

• 31.8.2012  19:59

Nacionalisticka pohadka, ktera ovsem celkem odsejpa a je velmi dobre natocena. Ty protiamericky a protijaponsky sceny si ovsem mohli odpustit.

• 30.8.2012  15:30

Jak to dopadne, kdyz laska stane az moc volnou a jake hranice v nas zustanou?

• 29.8.2012  18:02
    Gajok (2004)

Pusobivy film. Jen mi trochu nesedl ten zaver, ktery je typicky korejsky lehce twistnuty. Kdyby to dopadlo zpusobem, ke kteremu to smerovalo, tak by to aspon na me zapusobilo mozna vice. To ale nic nemeni na tom, ze to velmi, velmi dobry film.

• 29.8.2012  17:59
    Dogani (2011)

Po delsi dobe opet nesmirne pusobive nove korejske drama, ktere se mi porad nedari dostat z hlavy. Mel jsem na tento film referat ve skole kratce po jeho korejske premiere, takze jsem vedel, co me ceka, az si to pustim. Nejspis proto mi to trvalo tak dlouho, nez jsem nasel tu spravnou naladu pro tenhle emocionalni granat. Citil bych se mnohem lip, kdyby to nebylo podle skutecnych udalosti.

• 23.8.2012  15:09

Presne tak, je to presna ukazka klasickeho korejskeho romantickeho filmu. Plna za vlasy pritazenych situaci, ktere na me pusobili strasne vykonstruovane a vypocitave. Temer na hranici provineleho poteseni. Vizual a So Ci-sub to trochu zvedaji, ale i tak jsem tenhle film videl naposledy.

• 21.8.2012  05:36
    Garoojigi (2008)

Dementni prvoplanovy korejsky humor a spousta nadrzenych Korejek.

• 21.8.2012  05:25
    Eseu daieori (2004)

Hezka myslenka, na kterou se bohuzel / bohudik (jak pro koho a jak kdy) nabalil korejsky smysl pro humor.

• 4.7.2012  15:23

Hodne prumerna az podprumerna komedie, ve ktere toho neni moc k smichu a romantika tu poradne skripe. Mozna jsem mel nejakou divnou verzi, ale nepochopil jsem strih, kdy v jedne scene hrdina uhani na svou milovanou a ona odmita zastavit a v dalsi scene maji svatbu! Tomu rikam umeni zkratky :)

• 3.7.2012  18:16

Skvela punkova komedie / drama, ktera se po pomalejsim rozjezdu zadre pod kuzi a paradne bavi. A taky se dost vysmiva korejske spolecnosti, coz se nevidi v korejskem filmu moc casto a to cenim.

• 25.6.2012  00:11

Celkem dost nezazivne a strasne dlouhe. Nekolik fajn momentu se utapi v sedi vseho okolo a ani Choi Min-sik a hezka retro stylizace to nezachrani. [videno v letadle s eng titulky]

• 12.6.2012  17:52
    Prometheus (2012)

Skvěle vypadající hovadina.

• 19.4.2012  22:22

Strašně pitomý, ale celkem zábavný.

• 3.4.2012  17:40

Jako akční oddychovka to funguje slušně, ne dokonale, ale slušně. Nenudil jsem se a to se počítá.

• 31.3.2012  14:47
    7 Kwang Gu (2011)

Béčko, které se ze všech sil snaží, aby neunudilo k smrti, a k tomu využívá hlavně přehrávající herce, pitomosti ve scénáři a celkem slušné triky.

• 30.3.2012  21:48

Všichni chovají jako kokoti a melou kraviny, nikdy více.

• 27.3.2012  17:33
    Toemarok (1998)

Nudný náboženský horor, který nevytrhne ani An Song-gi, ani hromada mrtvol a srandovní triky.

• 11.3.2012  23:06
    Inbetweeners, The (TV seriál) (2008)

1. série 90%, 2. série 90%. 3. série 80%. Není to tak originální a nabušené jako Misfits nebo Skins, ale prdel to je.

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 27 36