• Rodinný

Scooby-Doo a Scrappy-Doo (1979) (seriál)

Podprůměr z jednoho prostého důvodu. Scrappy mi nikdy moc nepřirostl k srdci...

Vlkochodci (2020)

No, rozhodoval jsem se mezi čtyřkou a pětkou, ale i když oceňuji tu neuvěřitelnou podívanou plnou detailních naanimovaných kreseb, tak jsem nakonec zůstal u té lepší čtyřky. Irové mají rozhodně dudy na to, aby vytvořili s amíky velenečekaný skvost, který dokáže člověka vtáhnout jednoduše do děje a těžko z toho filmu uniknete. No a kdo unikne, z toho se stane vlk. Tenhle film má hodně co společného s Rebelkou a filmem Medvědí bratři. Kouzelný film plný čárů, magie, přátelství, nenávisti, strachu o své dítě a uvědomění toho, že i my lidi dokážeme udělat chybu i v těch nejméně očekávaných situacích. Výborný nápad s princeznou vlků, která se spřátelí s Robyn a proměna role člověka na zvíře. Člověka to sice zamotá chvíli hlavu, ale potom se dostane do takové magické fáze, kdy se najednou obrátí příběh vzhůru nohama a začne se přemýšlet, jak z té šlamastiky se dostat ven. Až se jednou ze mě stane vlk, přál bych si, aby mě někdo z rodiny poznal. Rival byl zde dost silný a napjatě jsem čekal do konce, jak dopadne. Je tedy obrovská škoda toho, že tak trochu jsem očekával, jak asi film dopadne, což jsem ubral ku hodnocení. Za mě hezky prožitý večer u filmu.

Stmívání (2008)

Osobně by mě nikdy nenapadlo se na tenhle film kouknout, ale díky parodii od Dabing Portal (Smývání) jsem si to docela oblíbil :D Normálně bych zůstal u třech hvězdiček, ale díky parodii si s jetpackem poletím pro čtvrtou.

Tvoje tvář má známý hlas (2016) (pořad)

První 3 řady dobrý, ale opakovat dalších 6 řad, nebo kolik to bylo? To fakt ne, díky. Sice se říká, že opakování je matka moudrosti, ale čím více to dávají v TV, tím víc ten pořad přestávám mít rád. Často se tam opakovali zpěváci a už hold ta zábava pomalu mizela. PS: Nakonec zůstávám u 2 hvězd, protože na silvestra se mám alespoň na co dívat.

Silvestr 99 (1999) (pořad)

Z mého soudku si myslím, že tento silvestr s Petrem Novotným byl zřejmě jeden z nejlepších, co Železný a spol. připravili. Byl plný humoru, dospěláckých vtipů, písní a báječným přípitkem se spousty slavnými herci, zpěváky, moderátory apod. + nesmí chybět přípitek Bohdalové s Nárožným, kteří přenesli poselství a 3x cinkli na naše štěstí. Škoda, že moderní doba TV Novy se staví na opakující se Tvoje tvář má známý hlas.

Suvenýry (1989)

Knick Knack. Fakt hodně kreténskej název, ale na druhou stranu jeden z mých asi nejznámějších kraťásků, který jsem viděl před hlavním filmem (Tuším, že to bylo Hledá se Nemo). Všechny suvenýry, včetně krasavice si užívají sluníčka, akorát chudák sněhový bambulák je sám ve sněhové kouli. O to větší touha je se dostat za tou holkou. Snaží se vtipnými prostředky rozbít sněhovou kouli. Konec je velice netradiční, ale zábavně zakončený. Když jsem byl menší, hodně jsem přemýšlel s mámou, proč si vlastně sněhulák neuvědomuje, že by mohl bez sněhu roztát, ale potom ten název suvenýry. Zajímavostí, co jsem pochytil je to, že je to snad jeden z prvních Pixar kraťásků, který je ve 3D (hned před Toy Story).

Kulečníková škola (1997) (seriál)

Doslova miluji hrát kulečník v hospodě (i sám proti sobě), a díky tomuto zábavně postavenému "tutorialu" se můžu jen a jen zlepšovat.... nebo naopak? :D

Kočkopes (1998) (seriál)

"Ale nám se líbí dělat všechno spolu, viď kóčo?" Tenhle praštěnej seriál prostě miluji. Mrzí mě, že prakticky je z tohoto seriálu rarita v CZ dabingu, jelikož by si zasloužil opětovný návrat do televize. 2 přátelé v jednom, kteří jsou jak dobří kamarádi, tak si spolu navzájem pomáhají. CO? Pomáhají? No to v žádném případě! O tomhle ten seriál právě vůbec není. Každý z těch dvou chce mít vlastní prostor a styl života a pokud ho nedostane, tak se o to musí porvat. Kóča se snaží být inteligentní a brát všechno na lehkou váhu, za to pes je úplně takovej, jak se chová typický pes - furt běží za něčím, ať už je to kost, popelář, maso apod. Častokrát to odnese právě kóča, který musí snášet bolesti způsobené psem při honičce k něčemu, nebo chudák pes někdy přimhouří oko a kocour dostane možnost si od psa na chvíli odpočinout... do té doby, než začne být nuda. V některých ohledech ale často dají hlavu dohromady a oba řeší spoustu problémů, které se jim přihodí - Ať už je to krádež tuřínů, nebo kostí syslem, jak sníst všechno jídlo v restauraci a dalších skvělých příhod. Za mě rozhodně jeden z nejlepších seriálů k pobavení a úplného vypnutí sebe samého.

Asterix v Británii (1986)

Páátáááá, právě teď odbila, páátáá právě... tyvole, proč já teď tady zpívám?! Copak jsem nějaký Helen Vondráček? Ale počkat.... co to slyším? Že by opravdu pátá odbila na čajíček? A víte že jo? Ha ha, no tak to se povedlo, jenomže já mám radši víno :) Vy máte taky víno? Tak to si hned dám! Prosím, dejte mi jedno ví... ŽE SE MÁM NEJDŘÍV PODÍVAT NA FILM?! Tak dobrá...i když vlastně vím, na jaký film se podívat, abych neztratil chuť ani k čaji, ani k vínu. Mám tu přece naší známou galskou partičku Genzera a Suchánka, ke kterým se do trojky přidal ještě jeden. Nooo, hned ten film začíná být zajímavý a všichni spolu rozjedou pořádnou šou. Ale neee, takhle jsem to nemyslel... to jste si vážně mysleli, že bych tohle napsal k tomuto filmu? I když pravda no, trošku to tak vyznělo. TAK ALE DOST, zbytečně tady plýtvám místem! Film jako takový je velice zábavný, dobrodružný a nenáročný. Asterix a Obelix zažívají spoustu krutých chvílí, kdy se snaží o to, aby se neprokoukl jejich sud s lektvarem a nebyl odcizen Římany + o to větší problém nastane, když se konkrétní sud smíchá s jinými sudy a hrdinové budou hledat řešení, jak se k němu dostat. Zde tedy dodám pár informací děcka - všichni jsme blázni, jak Obelix říkal, a až uvidíte tenhle film, pochopíte, co vám lok vína může způsobit.

Láska nebeská (2003)

Láska nebeská <3 to se musím přiznat, že pro naší rodinu je každoroční film, na který se koukáme na Mikuláše, a jíme u toho topinky s česnekem a tatarákem. Ano, je to možná divný, ale my máme takovou tradici, tak nám ji prosím nekažte, jo? Děkuji! Já osobně ten film doslova a do písmene miluji. Tenhle film dokonce beru jako větší klasiku, než je Sám doma, nebo Tři oříšky pro Popelku. Proč? Protože zde pochopíte pravou podstatu Vánoc, a tu, že každý by měl být na Vánoce s rodinou a jestli je to možné, tak se na letišti s příbuznými setkávat... škoda že Češi takoví nejsou. Film se skládá z několik příběhů přátel, kapely, rodin, nebo dokonce pracovníků ve vládě. Každý příběh ve filmu má neuvěřitelné... až dokonce reálné příhody, které každý musí vyřešit po svých.... ať už je to závist, nevěra, problémy s láskou vůči rodině, tak i snaha získat lásku, rozumět řeči lásce, či to pořádné rozjet s americkýma buchtama, nebo odtrhnout prezidenta o milenky premiéra... nesmím zapomenout ani na šíleného Billyho, který věří, že jeho hit je sračka, ale nakonec se hit proslaví na první místo. Tenhle film doprovází úžasnými a nezapomenutelnými hity, které si člověk hned vžije do paměti. Třeba "převtělená" píseň Love Is All around na Christmas Is All Around, překrásnou píseň, u které si člověk pobrečí od Joni Mitchell - Both Sides Now, či nádherný zpěv vytoužené holky Sama - All I Want For Christmas. A to nejlepší nakonec? Většina těch lidí, kteří mají vlastní příběhy se nakonec v průběhu filmu začnou objevovat s jinými lidmi z jiných příběhů a nakonec to nádherné, se stejně všichni potkají na letišti. Co může být lepšího, než tenhle klenot? PS: Kdo si všiml Mr. Beana ve filmu? :)