Copak je to za vojáka... (1987)

Karel Roden se sušenkama (nemám na mysli mažoretky) je jako vždy výborny a Jiří Langmajer jako řadový voják, průserář a věčný skokan z oken také - řekl bych, že to byla jeho životní role. Trochu mi vadil v některých chvílích střih - hlavně asi sekundové záběry na plynové pedály, palubky škodovek a podobně, ale to asi tenkrát mělo udělat tu pravou akční atmosféru. Copak je to za vojáka... je klasika, na kterou se podívám znovu vždy s chutí a rád. "Nechtěl dolu, nechtěl, ale nakonec musel."

Truman Show (1998)

Výborný film, který by mohl být (možná, že je) nejen pro příznivce Jima Carreyho kultovní. Je to jeden z těch filmů, který dokazje, že Jim Carrey umí být nejen dobrým komikem, ale i vynikajícím hercem, kdž chce. V hereckých výkonech rozhodně nezklamal Ed Harris, ani Natascha McElhone, která se díky tomuto snímku stala jednou z mých nejoblíbenějších hereček. Neumím si představit, že by tento film chyběl v mé filmotéce.

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Tohle já prostě nemůžu nazvat filmem! Pro mne a určitě pro spoustu dalších lidí je to modla – modla, na kterou se vždycky rád podívám a u které se někdy nebudu nudit, ač znám celý děj, jeho detaily a hlášky nazpaměť. Tento počin se snad ani nedá nazvat pokračováním, protože si nevybavím, kdy druhé pokračování něčeho natolik překonalo to první – tohle je div. Myslím si, že najít člověka, který se tomuto filmu nějakým podivným způsobem vyhnul, přesto ho s klidným svědomím mohu doporučit jak odpůrcům žánru sci-fi, tak krajním odpůrcům Arnieho – třeba i oni po zhlédnutí přehodnotí svůj postoj.

Americký ninja (1985)

Jeden z těch filmů, které v mých dětských očích patřily k absolutní špičce. :)

Hra s nevěrou (2005)

Myslel jsem, že až se na tento film podívám po čase znovu, budu muset své hodnocení u něj snížit, ale neudělám tak, protože svou sílu časem rozhodně neztratil. V určitých chvílích sice ztrácí film jakoby dech, ale každopádně to nebrání tomu, aby si člověk mohl vychutnat jeho atmosféru, pořádně se vžít do hlavní postavy a hlavně se skvěle bavit.

Válka světů (2005)

Také vám to přišlo takové nedodělané? Kdybych si z filmu vybral některé scény, které se mi líbily, zbyla by z celkových 116 minut asi pouhá půlhodina. Spielberg zase potvrdil, že poslední dobou není moc ve formě...

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Už jen asi hodně těžko napíšu něco, co tu nikdo nepsal. Jestli si ale nějaký film zaslouží první místo mezi mými originálními nosiči, je to právě tento snímek. Je to film na který se kdykoli rád podívám znovu a kdykoli ho dávají v televizi, jen těžko se mi od televize odchází. Nevěřím, že by se mi tento skvost kinematografie někdy okoukal!