Není co ztratit (1997)

Poslední dobou mě nějak komedie neberou, ale tahle mě vážně dostala. Tim Robbins trochu jinak, ale jako vždy skvěle - nikdy by mě ani nenapadlo, že ho uvidím dohromady s Martinem Lawrencem, ale stalo se to a dokonce se to spojení i celkem povedlo. Tento film je ukázkou toho, jak to mají někdy zloději těžké. :)

Gattaca (1997)

Od té doby, co jsem tento film poprvé viděl ve filmovém klubu na ČT2, jsem ho nemohl dostat z hlavy. Možná to je tím, že se mu podařilo tolik přiblížit mým snům z dětství, možná tomu napomohl výborný scénář, ale každopádně se tento film stal mou srdeční záležitostí.

Projekt X (1987)

Je to už dlouho, co jsem měl možnost tento film vidět naposledy. Časový odstup možná hodně ovlivňuje mé hodnocení, ale nemohu si pomoct tento film ve mě hodně zanechal. Jen s těží si vybavím herecké výkony - v době, kdy v televizi běžela ze zahraničních filmů téměř samá béčka to musely být výkony určitě při nejmenším dobré. Podle mého se tento film nedá nazvat komedií - je to nejsmutnější rodinný film, který si dokážu vybavit. Každopádně stojí za zhlédnutí...

Dobří holubi se vracejí (1988)

Pro mě překvapivě dobře zpracovaný film s vynikající atmosférou, výbornými hereckými výkony a zajímavou kamerou. Jen ten příběh mě zcela nenaplnil, což si vysvětluji občasnou podobností k Přeletu nad kukaččím hnízdem, která zapříčinila to, že jsem od toho čekal o trochu více, než jsem nakonec dostal. Jinak je to film, který díky tak velké plejádě slavných českých a slovenských herců rozhodně stojí za podívání.

Karate tiger 1: Neustupuj, nevzdávej se (1986)

Jako malý špunt jsem celou sérii Karte tiger hltal plnými doušky, ale zapamatoval jsem si jediný díl a to první "Retreat no Surrender". Tento film se pro mne stal srdeční záležitostí a kdykoli se na něj podívám rád znovu. Je to jediný film, o kterém vím, že v něm Jean Claude Van Damme (všichni čtyři :-D ) ztvárnil vyloženě záporňáka nejzápornějšího a musím říci, že mu role agresivního a podlého rusáka sedla perfektně. Pro mě se tento film stal béčkem číslo jedna a kdybych se pletl, tak to bude béčko s velkým B určitě.

Rytíři nebes (2006)

Na tento film jsem se těšil, nakonec byl ale pro mne zklamáním. Prvním důvodem byl, na můj vkus trochu přeslazený, příběh a druhým to, jaké vlastnosti dali tvurci dobovým strojům... Například si neumím představit, že by v té době Fokker Dr.1 dokázal stoupat téměř kolmo vzhůru bez toho, aby se mu oddělilo horní křídlo, navíc když měl v té době v porovnání s ostatními letouny nejmenší výkon... Přesto byly letecké souboje vcelku slušnou podívanou. Možná to bylo právě tou potlačenou realitou...

Kriminálka Miami (2002) (seriál)

Kriminálka, na kterou se podívám vždy rád - ještě se snad nestalo, že by se mi jediná epizoda nelíbila. Při sledování se vždy výborně bavím. Když jsem viděl několik prvních dílů, nějak jsem si nemohl na postavu Horatia zvyknout - teď už mi ale jeho charakter přijde jako přirozenou a nedílnou součástí seriálu.

Pátý element (1997)

Tento film mě uchvátil hned po prvním zhlédnutí. Zaujal mě natolik, že to ve mě vyvolalo neodolatelnou touhu zařadit ho do své DVD sbírky. Nedokážu přesně určit, co přesně bylo hlavním aspektem toho, že mě tento film v takové formě ohromil, protože nejsem skalním příznivcem žánru. Snad to byl perfektní scénář, výborné herecké výkony, výtvarné zpracování všeho, co se ve filmu vyskytlo a v neposlední řadě určitě samotný Bruce Willis a Mila, která byla ve výborně nadesignovaném oblečku přímo neodolatelná.

Walk the Line (2005)

Musím se přiznat, že jsem si před návštěvou kina o tomto filmu nezjistil vůbec nic a netušil jsem, že se jedná o biografický film týkající se Johnyho Cashe. Stačilo ale pár prvních tónů z ústřední melodie a měl jsem jasno. Drsnej začátek, kdy malý otcem nenáviděný Johny přijde o svého bráchu, se mi jen tak z hlavy dostat nepodaří. Herecké výkony se mi zdály velmi dobré Joaquin Phoenix mi nic před zhlédnutím neříkal, ale zahrál výborně. Velmi mile mě překvapila Reese Witherspoon, která konečně v tomto filmu ukázala, že umí i hrát a musím uznat, že v tomto filmu byla neodolatelná. Děkuju filmařům za kvalitní práci a za to, že díky nim mám k Johnymu zas o trochu více úcty - byl to kabrňák!

Tenkrát na Západě (1968)

Mám rád téměř každý film, do kterého dělal hudbu Ennio Morricone. No a když se spojí jeho hudba s režií Sergia Leona, musí se zákonitě jednat o skvost. Ač už nejsem takovým příznivcem westernu, jako když jsem byl ještě dítě, přesto mě tento film nepopsatelně oslovil. Jeho silný příběh, krásné dlouhé scény, ušmudlaní zarostlí kovbojové - namám slov. Neznám film, kde by mě Charles Bronson zaujal více. Mám samozřejmě raději tento film v původním znění, ale co předvedla Věra Špinarová ve znění českém s průvodní skladbou, je krásné, nezapomenutelné a myslím, že to je jeden z mála případů, kdy neoriginální verze je lepší než originál sám.