Černobílý svět (2011)

Velmi kvalitní filmařská práce, herecké výkony strhující, ale podané lehkým způsobem, bez zbytečné teatrálnosti. Někomu to může chybět, ale i v reálném životě to tak prostě někdy chodí a považuji to za mnohem lepší než když to někdy hraničí až s přehráváním. Mohli sice trochu přitlačit na pilu s depresivní realitou, ale i tak to považuju za jeden z nejlepších snímků s podobným tématem. Spielbergova Purpurová barva je na stejné úrovni, ale tady jsem se musel jít hlavně ke konci asi dvakrát vysmrkat :) Člověk si uvědomí kolik nenávisti mezi námi je, bylo a určitě i bude. Změnilo se spoustu věcí, ale některé se nikdy nezmění. Povaha člověka má ovšem vždy ty bojovné výjimky a mělo by jich být co nejvíce. Prostě mi to dodalo hodně filozofických myšlenek a to mám rád, pak to neberu jen jako něco umělého, ale něco opravdu skutečného, film která vám prostě něco "dá". Pár krát sem se i hodně zasmál a satisfakce s koláčem byla nečekaná trefa do "černého" :D Moc se mi líbily ty malé flashbacky, i začátek jak se krásně a jemně doplnil později do děje..ještě to chce asi tak dvakrát vidět, takových detailů je tam určitě víc. Bravo!

Matrix (1999)

Dlouho bych tu vypisoval jaké pocity a myšlenky ve mne vyvolal a stále vyvolává tento pro mne a myslím i celkovou filmovou historii zlomový film. Řeknu to tedy asi tak: není lepšího, akčnějšího, stylovější, chytřejšího, sexy, návykovějšího a kultovnějšího útoku na současný a zřejmě i budoucí lidský společenský systém než MATRIX!! A prosím, i když si každý v koutu duše přeje opět se vrátit, nechte to být, nepokažte to, netočte jakékoli pokračování! ;)

Zátah: Vykoupení (2011)

Napětí od prvních minut, velmi realistické, drsné, originální. U některých momentů mi prostě málem vystřelili chlupy z těla. Pro fanouška akčních, bojových a stealth záležitostí absolutní orgasmus. Bojové schopnosti hlavního hrdiny nejsou sice až tak rozsáhlé, ale z jeho energie by se dala udělat elektrárna :D Velkým kladem je neznáme prostředí, neamerický styl, neznámí herci, past v příběhu a celková gradace napětí a akce. Nemám co dodat, možná jen zažít po hodině a půl zase dýchat. Od dvojky už podobný zážitek ale nečekám..

Cesta (2009)

"Film pro jednoho". Alespoň tedy v prvních cca 35 minutách působí tak depresivní energií, až se nehodí sdílet ho s někým v místnosti. Čili jsme to vypli a pak sem to jindy zkoukl sám. Ve vší té šedi spousta vypilovaných detailů, díky kterým si uvědomíte opravdovou sílu apokalypsy. Až násilně vás nutí, abyste se vžili do postav a se strachem na každém kroku jdete s nimi cestu, jejíž cíl je ovšem jasný o něco dřív, než byste potřebovali. I tak poslední scéna je jak z uplně jiného typu filmu, čekal jsem něco jiného.. :/ Přesto spousta zajímavých momentů, filosofických otázek a ten naturalismus! Nelze opomenout skvělé výkony všech tří hlavních představitelů (škoda, že scény s Charlize byli jen flashbackové, dal bych jí víc prostoru, ale i tak to bylo nezapomenutelné/ Viggůf best výkon!). Nebýt lehce stereotypní třetí třetiny a pro mne nepasujícího konce, tak by to bylo za 5*.

Žraloci 3D (2004)

Ještě, že jsem to měl jako bonusové bluray k jiným filmům a ještě, že to mělo jen 40 min. Pár pěkných záběrů, ale styl komentáře orientovaný na děti byl spíš směšný než vtipný. O žralocích se toho dovíte víc z Čelistí a kvalita 3D by taky mohla být o něco na vyšší úrovni. Na tomto se mi doma bude krásně usazovat prach.

Nespoutaný Django (2012)

Neskutečně zábavné, prakticky jsem se smál od prvních minut. Ty nepatřičné, absurdní, komediální a samozřejmě i syrově vážné situace, takové umí jen Quentin. Ty účtenky mně opravdu dostaly do kolen, zub na tom vozu, problém s maskami a další a další..Vtip střídá vážnost, ale převládá, akce brutální jak je tomuhle magorovi příslušné. Bravo pane, trefa do "černého" :D

Nedotknutelní (2011)

Poprvé doma, pak dvakrát v kině, jednou sám, jednou s bandou a lahví rumu a jednou s rodiči. Miluju tenhle film, protože jej můžu pustit komukoli a bude se líbit. I totální filmový analfabet vyštrachá ze sebe nálepku skvělého počinu. Ať to byla záměrná citová ždímačka nebo ne, tak přirozeným a vtipným způsobem napsané a zahrané, že nemám slov, vč. hudby. Jedna z mála komedií, kdy se postavám nesmějete, ale smějete se s nimi, v tom je originalita tohoto díla. Navíc vám i ukápne nějaká ta slza, aniž by tam musel někdo umřít apod. Co chtít víc..?

Wolverine (2013)

Já se bavil, ani na chvíli nenudilo, dialogy neurazí a nejsou hloupé. Akce solidní, byť finále mohlo být našlapanější. Scéna na vlaku nejvíc pobavila. Logan má smysl pro humor a vidět ho, jak je unavený nebo se řízne při holení je zajímavý nezvyk. Nebýt toho, že ve 25. minutě odhadnete celou zápletku a nesmysl s atomovým výbuchem, tak by to bylo za 4*. Každopádně "spojka" mezi závěrečnými titulky hodně potěšila :) Shlédnuto na 3D BR origo, zážitek 3D je to spíš lepší průměr, ale pro fandy x-menů či samurajských témat stojí za to!