Predestination (2014)

Snaha o zajímavý, relativně složitý a originální film se cení. Skoro vás tento pocit i provází celý film, ovšem ke konci vlastně zjistíte, jak je to jednoduché a v zásadě to vůbec nic nepřinese, takovej jeden nápad s kufrem na cestování časem rozpláclý na hodinu a půl. Dobrý byl ten nábor soudružek a výkon Ethana. Jinak moc nevidím smysl vzniku tohoto filmu, ale to je dnes už vcelku běžné. Částečně sci-fi s queer prvkem, říkal jsem si jestli to není Leo Di Caprio :D fakt jako by mu ta mužská forma ženy z oka vypadla..Ve finále závěr děje působí až trochu úchylně či narcisticky. Znovu to vidět už nemusím, není co "dopochopit" či objevit.

Noe (2014)

Mám rád, když mě film překvapí navzdory zdejšímu podhodnocení. Zřejmě chápu zmiňované nedostatky. Sám jsem si ze začátku říkal, zda tohle opravdu natočil autor requiemu či černé labuti..? Zvláště ti kamenní obři a takový ten americký popkornový nádech. Ale netrvalo dlouho a uplně mě film pohltil. Vizuální stránkou, výpravou, hereckými výkony, surovostí hodnou Darrena a celkovou epičností a skvělým zobrazením známého,dnes již stokrát omletého příběhu. Potěšila mě účast mého oblíbeného Anthonyho a Russell Crowe zde řekl bych posunul svoje dosavadní herecké hranice, tak jako Emma Watson opět pokročila a stává se z ní opravdu skvělá herečka, kdo si myslí opak asi jen prostě neměl rád H.P. Obdivuji skvěle přednesenou psychologii hlavní postavy. Spoustu známých mi totiž líčilo, že se jim přestal děj líbit, když Noe se jakoby otočil proti své rodině..mě to tedy přišlo v tom Afronofskyho podání naprosto logické, pochopitelné, uvěřitelné, byť až hrůzné..nešlo o špatný scénář, prostě tak by to zřejmě reálně bylo. Scény jako, když zřejmě posledních pár lidí smete vlna na výčnělku hory, či trhání zvěře za živa na kusy, příchody zvěře do archy, nádherný ranní barevný kontrast se siluety nebo nůž nad dvojčaty se mi zaryly na dlouho do paměti. Skvělé!

V moci ďábla (2005)

Vynikající soudní drama spojené s působivým hororem, nebo naopak? Oboje funguje a skvěle se to doplňuje. Napětí by se dalo krájet. První scéna s démonem na kolejích mě naprosto přikovala do křesla. Laura Linney skvělá! Až na pár zaklopýtnutí (smrt klíčového svědka taková totální kýčovina!!!! skoro jak ze scary movie) opravdu dobrý film.

Chraň nás od zlého (2014)

Opravdu velmi povedená první hodina cca. Atmosféra, ve svém žánru bubu hororů originální nápady, třeba ZOO a vůbec příběh pohledem policistů, vztah mezi parťáky (sem tam dobrý vtip, který neskřípe v celkové melodii). E. Bana se zhostil role, tak jak mu síly stačily, dobrý, žádný zázrak (např. zpověď své manželce jaký měl týden..ehhm to bylo dost slabé), ale fajn, žádná tupost ani prkenost. Vypadalo to opravdu na hodně povedený horor, který to má díky Wanovi dnes těžké, jelikož ať chcete nebo ne, V zajetí démonů nastavilo laťku hodně vysoko. Co mi zkazilo celkový dojem byla ta nejednoznačnost žánru. Částečně detektivní, částečně klasický bubák (s dcerou v pokoji to nebylo nijak pro diváka dořešené!). Co mě teda uplně iritovalo byl souboj parťáka a hlavního posedlého..souboj s noži??! Co to mělo být..a posedlý má najednou černý pásek..hm to bylo trochu mimo téma řekl bych. Dále samotné vymítání částečně efektní a částečně dost o ničem. Postava kněze v civilu taky lehce prázdná a zároveň i dost vykonstruovaná. I scéna kdy vyjdou manželé z obchodu a zrovna je tam mrtvá holka a pak mu rozmlátí ksicht po zemi..ne ne, to bylo dost špatný. Celkově tedy čistý béčko s 50/50 originálními prvky a zároveň dost ohranými a místy i hloupými momenty. Každopádně to patří mezi tu lepší sortu dnešních hororů. 3 a půl *

V oku tornáda (2014) odpad!

Sem si říkal, že tak aspoň jsou tam dobrý efekty celkem, tak to bude 1*. Ale děte už s tím někam!! Takové sračky, kdo tohle proboha vymýšlí a financuje..?! Absolutně stupidní scénář a dialogy, herci snad horší než v Annabelle, čili náhrada za komparz. Když je kolem těch dobrých efektů takových sranců, tak vás to ani nemůže bavit a mě to teda totálně snížilo zážitek na nulu. Taky jaksi nechápu vznik tohoto filmu..?! Nic nám nového o tornádech neřekl, byly to naprosto nepřirozené jevy a nikdo to tam ani řádně nevysvětlil..prostě tornádo jak prase a hotovo...Rádoby rozvíjení těch nejkýčovitějších rodinných prvků, aby se ten vichr měl o co opřít. A ta finální scéna v tom oku, jakože ten cílený moment, myšlenka celého filmu..?! Bych se tam tak možná jedině posral strachy :D Nemůžete zažít spolu s postavou onu kýženou fascinaci, když tam sedí nějaký herecký dřevo! Bože kam to lidstvo spěje..??!!!

Tajemná řeka (2003)

Naprosto brilantní režie a herecké výkony. Ovšem docela předvídatelný scénář, který ani nijak nepřináší nic nového do tohoto žánru. Takové poctivé krimi, od kterého jsem čekal trochu větší šok, ale to už je Clint :)

Vlk z Wall Street (2013)

Zábavný ale zároveň dost přehnaný snímek. Prostě mi ten scénář nepřišel dost uvěřitelný. Zásluhu na tom má i Leův výkon. Lidi co stále volají po oskaru nechápu. Netvrdím, že je špatný herec, ale pořád je to spíše lepší průměr, hraje příliš teatrálně, zbytečně moc emočně, byť takhle mohou být napsané jeho postavy..ale chcete to snad někdo srovnávat třeba D. Lewisem nebo J. Nicholsonem či A. Hopkinsem, kterým stačí jedna mimika na tváří a mrazí vás od hlavy k patě..TO je herectví! Film mne opravdu nijak nezasáhl, ač sem se párkrát dost pobavil.

Společnost mrtvých básníků (1989)

Perfektní režie a naprosto božský scénář spolu s dokonalými hereckými výkony! O Robinovi ani nemá cenu mluvit, ale R.S. Leonard a jeho zprvu energická mladická póza postavy, která se pak následkem dění...a reakce jeho přátel vč. Ethana Hawka..jaaaj to prostě mě vždy totálně vyždíme. Jeden z nejvíc "brečících" filmů.

Ip Man (2008)

Výborné bojové prvky střídající trapné okecávačky a všeljaké ty asijské kýče, ale fajty byly tak skvělé že nelze jít na 3*.

Světáci (1969)

"na co do knihovny, když budeme mít knihu..?! ty seš prosím tě uplně hysterickej!!" :D :D a nespočet dalších nezapomenutelných hlášek a situací. Jedna z nejlepších českých komedií vůbec.