V srdci moře (2015)

Nejvíce se mi líbily scény s vypravěčem příběhu. Kdyby uměl film takhle pracovat s postavami i u těch na lodi, bylo by to o level víš určitě. Takhle to byla vcelku příjemně průměrná podívaná s dobrým obsazením. Nicméně drama uchycené na škodu opatrně a dobrodružství nebo výprava vlastně taky. Takže tak vše na půl, vizuální stránka, hlavně počasí, byla naopak přehnaně stylizovaná (300vka tohle zmákla mnohem líp). Každopádně bylo tam hned několik momentů, které se mě hlouběji dotkly a za to skoro 4*.

Premiér (2019) (seriál) odpad!

škoda těch několika ironických 5 hvězd tady, ale i tak to bude asi %ní rekord ne :D nejvíc mě udivuje ten hlavní popis tady: "..vtipně zobrazuje.."

To Kapitola 2 (2019)

Druhej díl to má vždy všeobecně těžší, když je první hodně kvalitní kousek. Nevyhne se tak kritičtějšímu srovnávání. Přiznám se, že mě prvotní hodnocení odradila od toho jít do kina, ale nakonec sem to nechal chvíli vyšumět a včera jsem na to zašel. Očekávaná zklamání se kupodivu dostavila jen mírně. Nebyl jsem nijak nucený To 2 srovnávat s prvním dílem. Naopak líbilo se mi to flashbackové prolínání, kamera a celková vizuální stránka vč. kvalitních efektů a poměrně slušně dávkovaný vtip. Rozumím té kritice schizofrenní formě celku, částečně to bylo jistě žánrově rozbité a místy se opakovali stejné sekvence jako v prvním díle, ale ne tak aby mě to nějak zásadně rušilo. Film neměl prakticky žádná zásadně hluchá místa, spíše jich tam bylo pár přepálených ve formě roztodivných forem halucinací. Slabším prvkem byla také samotná zápletka na vypořádání se s démonem a taktéž náznak, že budeme informovaní o původu klaunského zla jaksi upadla do ztracena. To byla škoda. Nicméně to bylo jinak herecky velmi dobře zvládnuté. Velký důraz se tu opět klade na postavy a jejich vzájemné vazby a dopad oněch událostí na jejich psychiku v dospělosti. Opět to tedy celé kvalitně zkompletovalo hlavně přátelství, jako v prvním díle, díky němuž to mělo velmi silný a podařený konec. Rozhodně se jedná opět o vcelku originální dílo jako jednička, řeší se vztahová dramata a máte pocit, že koukáte na rodinný film a pak tam najednou vidíte ukousnout dítěti hlavu. To se mě na tom líbí ta vyvážená rozpolcenost hororu a drama. Takže i přes větší množství menších chyb je to stále kvalitní film. Jediné, co mi tam nakonec opravdu celou dobu nesedělo byl James McAvoy, myslím, že volba měla padnout na někoho aktuálně méně známého. Je to možná tím, že jsem fanda xmenů a tak jsem si ho nemohl z té pozice odpárat, ale i tak ostatní měli i nějakou fyziologickou podobnost s dětskými herci, tady bych řekl, že šlo o marketing a lehce bych to tak i viděl u Jessicy, ale tam byla aspoň ta zrzatá podobnost :)

X-Men: Dark Phoenix (2019)

Údajná katastrofa se nekonala, ovšem ani žádná sláva. Poslední díl je jakýmsi důstojným zakončením, ovšem s příliš rychlým dějem. Znamená to, že jsem se sice vůbec nenudil a to je lepší než 2 hodiny proseděných prázdných tlachů nebo DC patlanin, nicméně několik věcí by zasloužilo více vysvětlit a ukázat. Tak jsem si nakonec přišel ochuzený o podrobnější vyprávění. Snímku by tedy jistě prospěla delší stopáž, hned by to bylo lepší. Herci by měli více co hrát a nemuseli by do toho hodit nesmyslnou smrt, aby se někdo pomstil a pak zase otočil..bla bla..scenáristický kýč. Quicksilver ke škodě hrozně nevyužitý, sám dělal v předchozích dvou dílech skvělou show. Chyběl tomu vtip, který xmeni nikdy moc neměli, ale aspoň trochu. Škoda, že s tak silným příběhem z komiksu, kde se z Jean stal Dark Phoenix přesně jako ve filmu, tedy věrnost předlohy ok, udělali film, který jako konec oné velké a úspěšné xmen ságy dává silně najevo, že to chtěli mít už vše rychle za sebou, zamknout a zahodit klíč. Apocalypse teď ve srovnání zpětně působí jako epická stylovka. Nezbývá mi než si z nostalgie pustit první díly a pak občas První třídu nebo Budoucí minulost. Doufám, že Kevin Feige tomu dá nový náboj a konečně to bude mít vše logickou návaznost vlastní časové linky, protože tady se s časy a teoriemi skáče z filmu do filmu jak je to zrovna napadne.

Godzilla II Král monster (2019)

Na takové filmy chodím už jen z nudy a s tím, že od nich raději nic nečekám a tak bývám někdy i pozitivně překvapen. Nevím co jsem čekal, další giga mega cgi monster fight, nic víc opravdu nedostanete. A opět navíc jako u prvního dílu, samotný souboj monster je po chvilce zakrytý či brzy stříhnutý...proč?? Herecký slepenec nezajímavých postav. Hloupé rozhodování, prázdné tlachání, nula emocí. Konec předvídatelný už u pokladny. Jsem blbej, že sem tam lez. Za tu akci ty 2*.

Alfa (2018)

Jeden z těch filmů, kdy vám stačí prvních 15 min, abyste zjistili, že z toho nic nebude. Nejvíc mě asi iritoval výběr herců a jejich nedobový vzhled. Nicméně vizuál stál za to, taková silně kontrastní záležitost jako 300vka. Ale ta nuda..!

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny (2018)

Tahle splácanina naprosto potvrdila, že když má Rowlingová něco sama vymyslet, stojí to za vyliž.. Harryho totiž jednoznačně opsala a poslepovala ze starších fantasy knih, které široká veřejnost nezná. Naštěstí z toho vznikla aspoň fan koukatelná série. Tady je děj absolutně nezajímavý, přidejte si slabou režii, bez napětí, gradace a sympatizace s postavami. Herci (postavy) samotní jsou až otravní, a mnohdy jsou situace tak patetické, že ani nevíte o čem to vlastně vůbec je, čemuž dopomáhá špatný střih. Zvířata jsou zde řekl bych až přeplácaně stylizovaná a přistupuje se k nim tak samozřejmě, že to zároveň nudí, oproti fantasknímu uchvácení dětským pohledem u H.P. Pár nostalgický záchvěvů tam je, ale prakticky jde jenom o to "jméno" či svět, sloužící primárně jako pokladnička na peníze. Zoufale nudné!

Zlý časy v El Royale (2018)

Jednoduchá, tupá samoúčelnost, zabalená do stylového nostalgického kabátu. Nic víc. Dialogy byly největším zklamáním. Film jakoby neví, kterým směrem má jít, příliš nápadů, nedotažených a současně nudných. Průhledný děj nezachránili ani výborní herci, s tím že Jeff už trochu přehrával. Škoda!

Husí kůže 2: Ukradený Halloween (2018)

Mám rád takové fantasy blbiny pro starší děti. A dvojka se mi snad líbila víc než první díl, i když tam se lépe stupňoval děj. Začne to docela dobře a pořád jsem čekal kdy přijde nějaká vyloženě trapnost, ale docela se to drželo, v rámci žánru, který sám sebe ani nebere vážně prostě fajn. Jen to prostě rychle skočilo do finální zápletky, takže si těch příšer moc neužijete. Jack Black tam byl vlepený jen aby se neřeklo, jinak herecky v pohodě, ústřední chlapecká dvojce uvěřitelná. Verdikt je tedy takový, že to mohli udělat delší a víc si s námi pohrát :)