• Krátkometrážní

Dukla 61 (2018) (TV film)

Ostravo, město rudé - zpečetěný osude. Jak se žije dole v dole a hore v hoře. Pokračujeme v trendu "pražáci hrají moraváky" nyní s naprosto rozdílnými přízvuky u různých herců. Fakt ty přízvuky. Příběh takový klišoidní - filmový s pokusy o vtipy. Celý to mohli zpracovat mnohem vážneji a realisticky, ale to asi nechtěli. Bohužel. Takovové vyprávení ve stylu epizody Vyprávěj. Jinak mladej si to rozjede s jednou a pak s druhou? A potom si zlomí fujaru? Na dvakrát? A pak se pokusil tu první znásilnit (to už měl tu fujaru rozblitou)? Každopádně pak spadla brána a na něj spadl důl. První díl skončil a pak se vobjevilo "Mladej will return in Dukla 2: Infinity War". Tomu se říká začátek filmovýho juniverza.

Tiché místo (2018)

Ještě větší porod než jsme doufali.

Monitor: The Debussy Film (1965) (TV film)

Skvělý nápad, ale poněkud nedotažený. Super obrazy - kukluxklan vezoucí panenku marii, střílení šípy na herečku nebo souboj s násadami od koštěte s podkladem od Wagnera.

Elgar (1962) (TV film)

Skvělá hudba, skvělé obrazy. Zajímavý život. I když můžeme kritizovat za to, že je to trochu formulaické a podobné spoustě dokumentů ze stejné doby. Jen mě štve, že jsem si chtěl koupit trilogii mistrů od Russella (Mahler, Listzmania...) a místo toho mi došla trilogie velkých skladatelů (Elgar, Debbussy film...) opět od Russella. Také jsem zjistil, že trilogie mistrů nikdy nevyšla na blu ray. Holt si člověk musí ověřit to, co kupuje než si to koupí. Když ne, tak je pak za trotla na internetu. - Trotl

Kenpú denki Berserk - Tótoki mono (1997) (epizoda)

Super epizoda. První část masakr, který se nevyvedl, tak jak bylo na plánováno. Druhá pocity viny a monolog o tom, co je to vlastně přátelství.

Vaginator: Dawn of the Bitches (2017) (amatérský film)

(parafrázováno) Jsem si myslel, že si najdu místo nějakou chatu daleko vod těch k*nd a ne že budu pobíhat tady roky se samopalem. Najít si nějakou ženskou a nebo alespoň nějakýho chlapa. A to měl bejt Ricky. I když von by s tim asi nesouhlasil. Teď je Ricky mrtvej a ty nejsi můj typ.

Niko and the Sword of Light (2015) (seriál)

Pilot jsem viděl a byl to průměr. Teď jsem viděl první epizodu a můj názor se nezměnil. Vtipy jsou na tom asi nejhorší. Titmause však zase odvedl celkem kvalitní animaci. I když v jejich krátkých filmech a v serálech od Adult Swim byla lepší.

Akta X - Muž z Pentagonu (1993) (epizoda)

Je teda zajímavé, že supertajná základna, kde lítaj s UFO má díru v plotě, kudy chodí tenagery na líbačky, ale fajn. Asi Team Scullyová, i když vím, že tým Mulder vyhraje. Protože pravda a ufouni jsou tam venku.

Ready Player One: Hra začíná (2018)

""Varování: Jsem autista, ale Holy Dale byl větší.""" Jediné, co chybělo Osvícení byli digitální zombie a Ork. Teď když jsme je ale přidali Kubrikova rakev začala rotovat. Náhoda? Špekberg natočil další bejkárnu. Ale na to, že to běželo v kině nezachytil jsem žádný lag. Připojení bylo stabilní, ale ta grafika. Sice nedoskakovali textury, ale všichni měli hnusný ksichty. Kvůli tomu jsem novou grafárnu nekupoval. Vítejte ve světě, kde jsou všichni autisti. Neni divu, že je to svět, kterej vystrojil sám čarokněžník samoty Holy Dale, který snad nemohl vyslovit jedinou normální větu s dalším člověkem. A na tom si vystrojil byznys a udělal všechny asociálníma popkulturně založenejma mimoněma. Dokonce i byznysmen největšího kalibru si rád zakosplayje za mechagodzillu nebo náký podobný kajdžu. Samozdřejmě se nakonec dozvíme velkou fylozofickou větu: Realita je to, co je reálné. Jako díky Holy Dale, jako kdybych to nevěděl. A nakonec této nerecenze bych dal varování, že lidi nejsou čím kým se zdají na interetu. Třeba sexy holka může bejt stokilovej Chuck (ale nejni) a nebo zjistíte, že váš parták není obr, ale obryně a že nejni zelenej ale černej. Fakt šok ale. Ješte jedna věc - chtěl bych tuhle recenzi věnovat jedenáctiletýmu frackovi co mě killuje v CoDku a nadává mi do cikánů. Tebe taky jednou dostihne ten gejm ovr, až ti dojde, že jsi nicotá sviňucha, co nic nedokáže. Čauky mňauky. Jamessi left the chat.

Itó Džundži: Collection (2018) (seriál)

(Viděny dvě epizody, chtěl jsem vidět víc, ale nedá se to pořádně sehnat) Když je pointa, tak je dobrá, ale některé příběhy končí tak nějak neuzavřeně (a tím myslím, že nikam nejdou - ne že skončí tak, že se strachujeme o hrdiny). Jinak animace má snad míň snímků než Powerpointová prezentace.