Letecké katastrofy - Když je nebe příliš těsné (2005) (epizoda)

Celé to zní jako hollywoodský scénář, tak neuvěřitelný a dramatický, s tragickým závěrem a nešťastnou dohrou... a přesto k této katastrofě skutečně došlo. Obětí byl i dispečer. 95 %

Letecké katastrofy - 28 osudných sekund (2013) (epizoda)

Tak tady už od začátku musí být každému jasné, kde nastala chyba... Toto se nejspíš opravdu může stát jen v Latinské Americe.

610 metrů nad zemí (2022)

Film bych přirovnal k 47 metrům, ačkoliv lze nalézt několik rozdílů. Tam šlo o dvě "hloupé" turistky, které se spoléhaly na pomoc ostatních, tady jde o dvě zkušené holky, které se musí zachránit samy. V mnohém jsou však oba snímky podobné, některé "šokující" zvraty proto znalého diváka nepřekvapí. Nelíbil se mi příliš protáhlý začátek ani s ním spojený dramatický vztahový aspekt, který se táhne napříč filmem. Američani ho do podobných thrillerů rádi vkládají a neodpustili si ho ani tady. Celkově některé méně logické a nesmyslně vyhrocené momenty a zbytečná délka snižují kvalitu jinak lehce nadprůměrného filmu. Každopádně je to však v mnoha ohledech nepříjemná podívaná, což hodnotím u thrilleru jako kladný bod. 65 %

Vláda - Moc a sláva (2022) (série)

Jako milovník všeho co se týká politiky jsem opravdu potěšen, že i 4. série Vlády si udržela vysokou kvalitu. Změna formátu (z epizodního na minisérii) mi příliš nevyhovovala, nicméně musím uznat, že celé vyznění nové série je velmi povedené. Temné tóny tady hrají přesně tu roli, kterou mají. Nechci příliš prozrazovat děj, tak jen dodám, že takové prudké změny v politické ideologii jsou spíše nereálné, politický pragmatismus ve skutečnosti vypadá trochu jinak. Taky jsem doufal ve větší interakci mezi Birgitte a Katrine. Celkově jsem však nadšený a budu pořád doufat i v další sérii, tady tato byla příjemným překvapením po 9 letech čekání :). 85 %

To je vražda, napsala - Silnější než voda (1991) (epizoda)

"Záhadný" vrah je klasikou tohoto seriálu, takže ani tady se nic šokujícího nestane. Tentokrát jsou to vlastně spíš taková Rodinná pouta, ale pravidelné sledující Jessicy Fletcherové tahle epizoda potěší :) 70 %

Grand Hotel (2011) (seriál)

Seriál, který se blíží telenovele, ale zachovává si důstojnost, zaujme mnoha zvraty, intrikami, směsí komedie, dramatu a romantiky. Celkově jde o zajímavou podívanou, která občas sklouzává do klišé a absurdit, ale až do konce je v ní linka napětí a určité kontinuity. 1. série je všechno co chcete, 2. série se vyrovná té první, 3. série už tahá za kratší konec, některé události ke konci jsou opravdu neuvěřitelné, ale zakončení celého seriálu je pořád zajímavé. Přesto by seriálu slušel menší počet epizod, čímž by se tvůrci vyhnuli i poněkud nelogickým a velmi nepravděpodobným rozhodnutím různých postav. 75 %