Rebel bez příčiny (1955)

Ve filmu zachycujícím životní styl dospívajících v USA 50. let excelují představitelé všech tří hlavních hrdinů. Z mého pohledu ale zcela září zejména James Dean ve svých sytě modrých džínech a červené bundě. Hudba je další významnou součástí filmu, která výborně buduje napětí. 80 %

Lady Bird (2017)

Saoirse je vycházející hvězda. Film mě nezaujal až tak moc, ale herečka, která dokáže utáhnout unylý příběh tak, že mi na "dobrém konci" její postavy skutečně záleží, musí stát za to. Těším se, jak se bude dál projevovat tato "Meryl Streep naší generace", jak ji nazvala moje dobrá kamarádka :) 75 %

Jeden z nás lže (2021) (seriál)

Trochu jednodušší scénář, ale funguje. Zápletka se autorce povedla poměrně dobře, zpracování taky není nejhorší. Možná s hodnocením trochu nadsazuju, ale byl jsem napjatý a seriál mě dost pohltil. Některé části mi přijdou nedotažené, ale asi by se těžko hledal seriál nebo film, u kterého to tak není. 70 %

UnREAL (2015) (seriál)

Celkově (75 %): Skvělá, originální záležitost, která brilantně vystihuje zákulisí produkce (nejen) amerických "reality" show. První dvě série stanovují standard, který ve třetí sérii mírně upadá. Tam měla show skončit a vysloužila by si nejmíň 80 %, je však neštěstím úspěšných sérií, že chtějí pokračovat, dokud to jde. 1. série (90 %): Velmi zajímavý námět, výborné zpracování, skvělí herci a absurdní extrémy v každé epizodě. 2. série (75 %): Dýchá 1. sérii na záda, ale samozřejmě podruhé totéž není totéž. Postavy i děj se však vyvíjí přirozeně. Absolutně jsem se nesžil s nápadníkem, prostě mi vůbec do show nesedl. 3. série (70 %): Této sérii z mého pohledu těsně unikla 4. hvězdička - přes zajímavý "feministický" prvek už námětu show pomalu dochází dech a scénaristi tak v mnoha případech nahrazují původní příběh novými zvraty, které jsou však nedotažené. Přesto rozumím snaze neukončit příběh mnoha postav "nikde" (tj. na konci 2. série). 4. série (50 %): Tak tady už tvůrci opravdu šlápli vedle. Lifetime zřejmě skončil v pravý čas, Hulu alespoň zařídilo, že poslední série má jen 8 dílů namísto standardních 10. Vývoj postav Rachel a Quinn se podle mě dost podstatně neshoduje s jejich dosavadním směřováním; byť chápu důvody, je to non-sense této show - právě na charakterech těchto dvou je podle mě celý seriál založen. O změněné podstatě Everlasting ani nemluvě.

Clickbait (2021) (seriál)

Tak já nevím... na jednu stranu mám pocit, že tahle série má všechno, co se tak nějak očekává - napětí, zvraty, dobře vydefinované epizody, překvapivé vyústění. Zároveň se ale domnívám, že tahle série nepřináší vlastně vůbec nic nového. Jasně, ústřední téma je zajímavé a odhaluje nebezpečí internetu, ale to přece platí už o řadě jiných filmů a seriálů posledních 10 let. Tak hrozně rád bych dal aspoň 4 hvězdičky, ale lehce nadprůměrný (byť podle mě neoriginální) děj potopili z mého pohledu nesympatičtí herci (snad kromě Phoenixe Raeie). 70 %

Já, Victor (2020) (seriál)

Dobře podaná témata. Ačkoliv příběh je poměrně často nedovysvětlený, scénáristům toho spoustu odpustím, jelikož způsob, jakým tento seriál nakládá s nelehkými otázkami člověka, je velmi příjemný a do velké míry i uvěřitelný. Druhá série se podle mě začala odklánět víc k "teen rom-com", ale stále si podstatné prvky první série zachovala. Jsem zvědavý na třetí sérii, snad udrží tempo. 90 %

Hraunið (2014) (seriál)

Minisérie vychytala délku - 4 díly jí celkem sluší. Jinak ale už je všechno ještě více monotónní než u podobných severských detektivek. Slabé hraní, trochu překombinovaný scénář ani vlastně nepřekvapivé rozuzlení nepomáhá původnímu islandskému seriálu vyšvihnout se nad průměr. Nejlepší rozhodnutí tvůrců tak zřejmě bylo nepokračovat s další sérií. Pro milovníky islandské krajiny a severské krimi doporučuju V pasti nebo Vraždy ve Valhalle, kterým se všechny problémy daří zvládnout o něco lépe. 55 %

Bezesné noci (2004)

Dokument je dobrý, ještě před 15 lety měl určitě velkou sílu. Pro ty, kteří neznají dobový kontext, je však poněkud zmatený a ne zcela informativní. Pro vyšší ohodnocení dokumentu chybí nadčasovost. 65 %

Strašení (2005) (seriál)

Totálně předvídatelná sranda v dokumentárním stylu. "Děsivá" hudba, přehnaně dramatický komentář i střihy a efekty jak z indické telenovely ve mně zanechávají spíš komediální dojem z celé série. Jednou za čas se leknete, ale jinak je to fakt k popukání; zvlášť céčkoví herci a jejich "strach" či "šok" mě vždycky dostanou. Očividně seriál pro Amíky, nic pro mě. 50 %

To je vražda, napsala - Láska a nenávist v Cabot Cove (1993) (epizoda)

Půlku dílu hádáte kdo umře, a druhou půlku jen nevěřícně kýváte hlavou nad nesmysly a nabubřelými emocemi obyvatel Cabot Cove... Kdyby nebylo Angely, mohl by se jít tenhle seriál po pár dílech klouzat.