Rogue One: Star Wars Story (2016)

Mě film opravdu zaujal, snad ještě více než Síla se probouzí. Nabízí částečné vysvětlení pro některé nedořešené otázky původní trilogie. Snad by neškodilo jen zapracovat na některých ne úplně racionálních rozhodnutích. 85 %

Časožrouti (1995) (TV film)

Ano, herci jsou opravdu špatní a dialogy většinou nedávají smysl... ale mě ta atmosféra prostě dostala. Fakt jsem se bál, Kingův příběh ve mně opět vyvolal myšlenky hrůzy ze všech věcí okolo mě, a to se nepovede hned tak někomu. 70 %

Americký zločin (2007)

Musím se přiznat, že jsem stejně jako řada dalších komentujících očekával více zobrazení násilí. Každopádně jde o silné drama, které navíc zachycuje skutečný případ. Ellen Page byla ve své roli opravdu výborná, stejně jako představitelka nejstarší dcery. Závěr filmu byl pro mě poněkud překvapivý, ač logický. 80 %

21 gramů (2003)

Film na mě tak silně nezapůsobil. Příběh je bezpochyby zajímavý a spletitý, přeházení scén bylo na svou dobu určitě zpestřující, ale celkově mám pocit, že se snímek až příliš snaží získat si diváky. Vyústění příběhu (všechno vlastně dopadne tak, jak se očekávalo na začátku) je smutnou zprávu o rutině dnešního života. Jinak však nechápu nadšení ze snímku, který nevytáhnou ani skvělí herci, jelikož působí značně nesympaticky. Průměrný film. 60 %

Dolores Claiborneová (1995)

Strhující příběh, plný emocí a napjatých okamžiků. Film je zajímavou ukázkou porouchaného vztahu mezi matkou a dcerou, který prochází proměnou. Vzpomínky Dolores a vybarvení obrazu jsou kouzelné, vždy jsem při nich dostal trochu husí kůži. Film není příliš drsný ani nechutný, na druhou stranu to ale není žádná pohádka. Snímek vytáhla ještě o něco výš úžasná Kathy Bates. 95 %

Dunkerk (2017)

Tak nevím, čekal jsem něco víc... Příběh byl trochu opakující se, ačkoliv se mi mí kamarádi, kteří se věnují vojenským dějinám, snažili vysvětlit, že "to je vlastně polodokument" a "nemá jít o příběh, ale o realitu". Stále trvám na určité "nudnosti" tohoto snímku. Také některé pro mě nevychytané a přeslazené scény (letadlo na konci padá asi 3 hodiny v realitě filmu, zatímco ostatní spadnou za pár sekund) pro mě znamenají horší hodnocení, než by si možná film zasloužil. Za plus se dá určitě považovat historický význam snímku, množství herců (podobné Pánovi prstenů) a obecně snaha o gigantismus. Také hudba byla znamenitá a celý film vhodně doprovodila. Právě okolnosti dělají z průměrného filmu lehce nadprůměrný, ale znovu bych se na něj nedíval. 70 %

Kukuřičné děti (1984)

Veskrze průměrný film, za horor bych ho příliš nepovažoval, není tam moc čeho se bát. Pár děcek a kněz, přičemž v kostele úřaduje nějaká holka, neustále si zahrávají s krví a celé dny tráví běháním v kukuřici. Tři hvězdičky dávám za nápad s dětskými herci a celkově ne až tak špatnou myšlenku, která je však nedotažená. 50 %

Bouře století (1999) (seriál)

"Dejte mi co chci a já odejdu." Ačkoliv chápu snahu vybudovat potřebnou atmosféru, série je podle mě příliš, řekl bych až nevhodně, dlouhá (na jedno shlédnutí příliš dlouhé, na 3 příliš krátké). I v roce 1999 bych očekával rozumnější chování jednotlivých osob - jsou to zkrátka až příliš jednoduší lidé, nevěřím, že by se takto opravdu chovali (např. starosta). Velmi dobře jsem poznal velkou část obyvatel ostrova, navzdory tomu je závěr trochu rozpačitý - ačkoliv jde zdánlivě o "maličkost" (když to přeženu), po 3,5 hodinách vás žádost Linoge vyděsí. Filmu dávám tři hvězdičky, ale možná by si zasloužil čtyři. 70 %

Mlha (2007)

Závěr by byl pro nezainteresovaného pozorovatele nepochopitelný, ale do filmu se skvěle hodí. Skvělá byla "jasnovidka", ačkoliv jsem očekával její větší zapojení. Obecně prostředí a chování lidí mi přišlo děsivé, tak jak to má být. Mírně mě zklamalo, že je ukázána příšera - mnohem děsivější by bylo, kdyby divák neviděl, čeho se má bát. Předhození oběti je podle mě mistrovskou ukázkou fanatismu, který hrozí i ve světě bez mlhy. 85 %

Prokletý ostrov (2010)

Opravdu neskutečný film. Ze začátku mě otravovaly Teddyho vzpomínky na válku a manželku, ale časem ubývají a přibývá zajímavého děje. První podezření o skutečném záměru filmu mě chytilo, když doktoři odmítli vyšetřovatelům poskytnout složky. Závěr je naprosto famózní, pořád jsem doufal ve zvrat, který by to všechno otočil nazpět, ale díky poslední Teddyho větě si nejsem jistý vůbec ničím. 95 %