• Krátkometrážní

Život je zázrak (2004)

Bláznivé, střeštěné, divoké, hudebně doladěné, zkrášlené okolním prostředím (kamera). Vše do sebe pasuje včetně hereckého obsazení. Dle mého gusta. Kamera, výprava 10/10, zvuk, hudba 10/10, herecké obsazení 9/10, originálnost, vtip 10/10, plynulost děje, scénář 10/10. Hodnocení 99 %.

Tyranosaurus: Zhouba Aztéků (2007) odpad!

Málokdy se stává, aby byl film tak špatný, že mu není možné přiznat byť jednu kladnou charakteristiku. Jsem šťasten, že film Tyranosaurus: Zhouba Aztéků má konec (to jest jediné pozitivum), leč předchozích 90 minut bylo utrpením. Celkové hodnocení 0 %. Kamera, speciální efekty 0/10. (TR běhající ve vzduchu, vzduchoprázdnu s precizností procházející hustým lesem, z ničeho nic se objevující, přestože při každém vražedném útoku vydává zvuk za sto lokomotiv). Výprava, kostýmy 0/10. Film se odehrával na jakém si golfovém hřišti. Pozn. hladce stižený trávník. Tábor Aztéků spíše připomínal výtvor skautů - světlušek a vlčat, ale budiž. Naprostým vrcholem je aztécký chrám. Hudba, zvuk ?/10. Hudební doprovod k dobývání Aztécké říše 5 conquistidátory jsem nereflektoval. Herecké obsazení 0/10. Napětí 0/10. Historická věrnost (oblečení, technika) 0,5/10. Celkové hodnocení 0,5 %. Film v mém seznamu 100 a jeden film, který již nikdy nechci vidět.

Věznice Andersonville (1996) (TV film)

Tenhle film, ač dlouhé stopáže, mě nenechal chladným. Přes určité rozvláčněji vyprávěné pasáže, historické nepřesnosti, jsem spokojen. Napětí 10/10. Historická přesnost 9,5/10. Herecké obsazení (Pro film byl velmi významný kompars, do hlavních rolí nebyli zpravidla obsazení známější herci, což považuji za vhodné řešení) 10/10. Hudba 10/10. Obraz 8/10. Celkové hodnocení 98 %. ║V zajatecké věznici se v roce 1864 nemohl nacházet oddíl afroamerických vojáků, jelikož se na základě rozhodnutí štábu prezidenta Jeffersona Daviese měli zajatí afroameričtí "yankees" v uniformách okamžitě popravovat║Vůdci Andersonvillských jezdců, kteří byli 11. července 1864 popraveni, se jmenovali Charles Curtis, John Sarsfield, Patrick Delaney, Teri Sullivan, William Collins a A. Munn.║

Sláva (1989)

Zatímco první část filmu, která se věnuje náboru dobrovolníků z řad afroameričanů (různého sociálního původu) a jejich následného výcviku, je dle mého názoru vzhledem k celkové proporci filmu možná zbytečně dlouhá, kvalitou zpracování jsem v celku spokojen, trošku mi vzdáleně připomíná obdobně vylíčený výcvik v rámci filmu "Na západní frontě klid". Mnohem kratší stopáž je věnovaná samotným vojenským střetnutím. Tato střetnutí hodnotím, ať už ze stránky technické či historické, kladně. Zpracování závěrečné bitvy u Fort Wagner pak patří k asi nejlépe zincenovaným vojenským střetnutím na filmovém plátně. Celkové zhodnocení: Film se naštěstí nepouští do nějakého zbytečného vyličování, je strohý, chybí ve filmech americké provenince časté dojemné scény. Film je, doufám, nestranný (absentuje zjednodušené a vlastenecké chápání CW - Yankée je ten hodný, obdivuje Strýčka Sama a nesouhlasí s otroctvím, tak tomu skutečně nebylo, rasismus byl výrazný i v rámci společnosti severu). Herecké obsazení (perfektní Broderick, zahrál roli nepříliš výrazného, nezkušeného, poměrně bojácného důstojníka Shawa s bravurou, o výkonech D. Washingtona, M. Freemana či Braughera netřeba mluvit. 10/10. Filmové efekty a kamera 8/10. Hudba 8/10. Historicko-technické zpracování 9/10. Napětí, struktura filmu 7/10. 84 %.

Star Trek: Enterprise (2001) (seriál)

1. série ***, 2. série ****, 3. série *****, 4. série *****.

Misfits: Zmetci (2009) (seriál)

S dabingem 4,5*, bez dabingu 5*.

Spartakus (2010) (seriál)

Jsem zarytý obdivovatel první série, a proto také z tohoto důvodu odmítám zhlédnout jiným způsobem natáčenou druhou sérii (viděl jsem jeden díl). Hodnocení 80 procent (vzhledem k slabým prvním dvěma dílům (obzvlášť pilotní díl) a tendenci producentů za každou cenu seriál dotočit = 2. série, jenž je mnohem horší prozatím).