Komentáře uživatelů k filmu (203)

 • Cival
  ***

  Paralely s Doblba nejsou zmiňovány nemístně. Ano, i nový Morávek je překombinovaný, i jemu by slušel užší obsahový záběr. JENŽE, Hrubeš a Mareš jsou v mnoha chvílích skutečně vtipní, prakticky pořád bezchybně zahraní a jejich myšlenky ve mně dokázaly nemálo rezonovat. Škoda, že ty skutečně silné, odvážné a autorsky upřímné momenty rozvrátila nadsazená stopáž, v níž je hlavně půlhodinka před rozuzlením k smrti utahaná a nudná víc než všechna nuda, co jsem za dvaadvacet let v Brně zažil. Morávek s Budařem to mají v hlavě srovnané a vyplatí se jim naslouchat, přestože kolikrát ve svém blekotání ujíždějí k absolutním nesmyslům. Prostě zajímavá, i když v mnoha směrech nezvládnutá vylomenina.(26.10.2005)

 • Lima
  **

  S dvouhodinovým filmem, u něhož jsou nejlepší první dvě minuty, není něco v pořádku. Humor je zde vyjádřen skrze nadužívání slova "kokot", nebo dialogy typu: "To neudělám, vypadal bych jako blbec." - "Ale vždyť ty jsi přeci blbec." (haha), případně se tyto a jim podobné věty pro jistotu ještě jednou zopakují, aby vynikla jejich úžasná "vypointovanost". Mnohé situace tak hraničí až s trapností. Chápu, jakou myšlenku chtěli Budař s Morávkem vyjádřit, ale proč to činí tak uondaným, nevtipným a vzhledem k neúměrné stopáži úmorným způsobem, je mi záhadou. Morávek není žádný režisérský lumen, jeho inspiračními zdroji je dle jeho slov ´česká nová vlna 60.let´, ale do ní má jeho dílo hodně daleko. První půlhodina, masturbace v dědečkově uniformě, Zagorka a samotný závěr aspoň trochu zvedají film z hlubokého bahna podprůměru.(31.7.2006)

 • Tosim
  ***

  70%. Tak si říkám, jestli není tandem Budař a Morávek poněkud splasklá bublina. Ne, že by se mě to vyloženě nelíbilo, jen zvyknout si na celý styl filmu (který je jiný než u Nudy, tedy aspoň co se týče všeho ostatního kromě sexu), bylo poněkud obtížnější. A zvykal jsem si delší dobu, i přes skvělou scénu "sbratření krví." Nejvíce mě zaujaly různé cameo role (Kočičková, Matonoha, Hanušová, Střihavka), scéna v supermarketu, závěr a Stella Zázvorková. DOBROU NOC, CHLAPCI.(5.12.2005)

 • Tom Hardy
  ****

  Nemám pocit, že by měl být Hrubeš a Mareš komedií, která by chtěla diváky především bavit. Vnímám ho jako hořký pohled na život dvou ztracenců, kteří se k sobě můžou chovat jakkoli, ale prostě k sobě patří a ví to. Humorné je to spíše mrazivě, podobně jako Match Point to diváci vnímají jinak čistě proto, že si do toho vkládají svá určitá očekávání a ta se postupem času lámou. Výborní Budař a Krajčo (který je totálně k nepoznání). Jen tak si to zase nepustím, ale s chutí se na to za pár let podívám znovu, protože podobných odvážnějších kousků má naše kultura v posledních letech zoufale málo...(6.12.2006)

 • Isherwood
  **

  Standardní český trend naší kinematografie, tragikomické rozpitvávání lidských osudů, si vzal do parády Vladimír Morávek podruhé. Zatímco Nuda v Brně měla fajn téma (ztráta panictví, resp. panenství), zde společně se spoluautorem scénáře Janem Budařem krutě přestřelili. Vztah dvou mentálně jednodušších jedinců dokáže prvních dvacet minut na humorných větách „Si kokot!“ stát ještě solidně, jenže v půlce snímku se kritika reality show Morávkovi rozpadne pod rukama, děj stagnuje, takže kdo přetrpí nudu, dočká se působivého konce v pražském krematoriu, ale i to je poněkud málo. Žádný další průlom do dějin filmu se nekoná, ale spíše se jedná o smutné potvrzení zažitého pravidla, že v současnosti se u nás nic jiného natočit nedá. Krize českého filmu v plné parádě!(31.7.2006)

 • Malarkey
  ****

  Nechápu proč tak nízké hodnocení. Film je to opravdu na naše poměry dobrý. První polovina je víc vtipná druhá spadá do vážnosti, ale to filmu absolutně nevadí. Při sledování jsem ke konci nemohl odtrhnout oči od obrazovky jelikož konec opravdu za sledování filmu stál. Budař a Krajčo zde hrají velmi dobře...hlavně pak Krajčo, sice se mi zdá, že je film krapet perverzní, ale to mu nesnižuje na kvalitě. Jak řiká Storm opravdu podceněné a je to škoda.(25.7.2006)

 • Renton
  ***

  LFŠ .. Scénář: Vladimír Morávek, Jan Budař(28.7.2006)

 • Radek99
  ***

  Vlastně nechápu, jak z dílny totožných tvůrců mohou vzejít tak rozdílné a ve své podstatě protipólné projekty jako Nuda v Brně a tahle vskutku svérázná komedie. Na jedné straně geniální černobílý filmový debut (byť jinak již v té době velmi zkušeného a protřelého autora a divadelního režiséra) pana Morávka spojující to nejlepší z nové vlny československého filmu nejenom šedesátých let s osobitým tvůrčím přístupem a zajímavou filmovou estetikou a na straně druhé sterilní (a poněkud ulítlou) komedii cílenou snad na teenagery s intelektuálními sklony či na mentálně vyspělejší členy fanklubu Hanky Zagorové... Zachraňují to sice herecké výkony (Budař i Krajčo dokazují, že jsou skutečně skvělí herci, ale místy nemají co hrát...) a občasná světlá místa ve scénáři, ale jinak jde o hodně průměrný snímek. A srovnání s debutem? Jestliže tedy v Brně panující nuda baví a dokonce přivádí k nadšení, v Praze vládnoucí veselí a ostrovtip neskonale nudí...(28.5.2007)

 • DaViD´82
  ***

  Ať již čekáte cokoli, tak Vás to překvapí, jelikož něco podobného se u nás netočí a rozhodně to není "něco jako Nuda v Brně II", což je sakra dobře a je vidět, že i nadále se vyplatí Morávkovu tvorbu sledovat, byť tentokrát je to "jen" mírný nadprůměr.(28.10.2005)

 • AngelAngie
  ****

  Na tenhle snímek jsem se opravdu těšila. Mám ráda změny a i když ne přímo ty filmové, že bych musela skákat od žánru do žánru, čas od času v sobě cítím, že těch emotivních zahraničních dramat je moc a já potřebuji oddech pořádným českým snímkem. Tenhle film je neskutečně podceněným dílem. Nuda v Brně od stejného režiséra patří k mým nej., takže jsem si ani na vteřinu neříkala, že tohle by mělo být nijak horší, ale ani lepší. A trefila. Asi jako každý, koho tenhle snímek nadchnul, musím říct, že tohle určitě není komedie. Ano, svým způsobem je, jakmile přišel Krajčo na scénu, stačilo že promluvil a mě cukaly koutky, hraje úžasně! Stejně tak Budař, jako vždy, ti dva jsou opravdu dvojka kok.tů, jak bylo ve filmu několikrát zmiňováno. Neuvěřitelně se doplňují. Jedinné, co mi na filmu opravdu vadilo, byla ta hluchá místa, jako by ten film byl špatně poskládaný, ony herecké výkony opravdu neměly chybu, ale způsob, jakým to bylo natáčeno, mi až do konce neseděl - konec byl úžasný, tudíž film hodnotím kladně, velmi kladně, ale nebýt jej, tak by to byla nudná podívaná, která by mě zklamala. Takhle tomu tu nesourodost a občas hodně špatný střih, můžu odpustit, a ráda. Ono jak jsem psala v úvodu - zase takovej únik od dramat to nebyl, protože tohle bylo poměrně dost silné dílo, které vypovídalo o vážných věcech, jen bylo okořeněno humorem, ale prostě krásný .. a ty detaily, no jo, Hanča Zagorová musela mít radost .. :)) A scéna v supermarketu? Super, stejně tak jako důvod nakoupit kondomy! :))(26.7.2008)

 • hirnlego
  ****

  (4,5* skoropět - jako uvaděčka jsem to kdysi viděla snad pětkrát - teď zas po dlouhý době v telce a pořád mi to přijde jako jeden z nej českých filmů "poslední doby", sory vkusové)(26.3.2012)

 • CheGuevara
  odpad!

  Bum! Morávek spadl z mého tvůrčího Olympu na tvrdou zem a celý ten pád nebyl ani vůbec pěkný. Hruběš a Mareš jest zářným exponátem do muzea "nezvládnutých ambicí". Po fantastické Nudě si tvůrčí skupina kolem Morávka (svůj štáb příliš očividně nemění) ukousla projekt, na který jednoduše neměla. Zatímco v jeho debutu byl skoro každý prvek ošpendlen originálním a až hračičkovským nápadem, tak zde se gejzír invence očividně zasekl anebo jednoduše začal recyklovat, to s čím přišli před několika lety. Scénáristická křeč přimontovaná k póze z laciného sekáče jednoduše nemohla fungovat. Mnohem raději uvítám film, co se drží při zemi a nebojí se to přiznat, než film, co by chtěl lítat v oblacích a staví kolem sebe papundeklové Potěmkinovy vesnice. Díky tomuto filmu začínám nabývat pocitu, že některé snímky o ničem vážně vznikají pouze z nedostatku nápadů. Bylo mi opravdu líto, že Krajčo tolik protrpěl kvůli tak špatnému filmu. Morávek si ukousl moc velkého sousta a doslova se jím udávil. Jeho další film začínám očekávat přece jen s větší skepsí.(31.10.2007)

 • charlosina
  *****

  Tohle je skutečně ulítlá komedie... dost podivný (ale mě příjemný) humor, skvělé herecké obsazení, šílený námět a excelentní dialogy... Jan Budař s Richardem Krajčem (mimochodem oba hrají skvěle) jsou kamarádi do deště, jejichž vztah stojí na hranici únosnosti: jsou na sebe často zlí, ale přitom bez sebe nedokážou být. Není to film pro každého (a pro každou náladu), ale mě se opravdu líbil. Něco takového česká kinematografie ještě nenabídla (nekonvenční přátelství bizarních postav + reality show ve filmu) a jsem ráda, že znám Hrubeše i Mareše alespoň přes filmové plátno... Vladimír Morávek, jak předvedl už v Nudě v Brně, má cit pro takovéto snímky. Svým způsobem citlivě znázorní charaktery postav (vypravěč/komentář podtrhuje atmosféru) a pak s nadhledem "jen" zobrazuje jejich příhody. Prostě si najde extrém a ten dovede na vrchol. A tam se mi líbí.(17.2.2007)

 • Morien
  *

  Vzhledem k tomu, že úvodní jediný opravdu dobrý vtip je vykrádačkou nápadu již použitého v Nudě z Brna, posílám tenhle odvážný (a asi i originální) počin rovnou do věčných lovišť, páč tam se už určitě znovu neuvidíme.(29.8.2009)

 • Darren
  ****

  Trochu chaotická struktura děje a díky poněkud delší stopáži také občas hluchá místa. Jinak mi film přišel výborný a určitě podceněný. Skvělé ústřední duo, Budař i Krajčo naprosto bez chyby, Morávek originální nápady nevyčerpal při Nudě v Brně, ale zde směle pokračuje v bombardování diváka neskutečnými hláškami, úžasnými dialogy či scénkami. Celé je to na film vzniklý v českých poměrech hodně slušné a především originální stejně tak, jako jeho debut.(30.6.2006)

 • paascha
  ***

  Lepší průměr, sázející na prvoplánový záměr smát se debilům. Trochu málo, ale ve srovnání s jinými komediemi jde o skvělou zábavu:-)(24.3.2012)

 • Radko
  ***

  Niekedy je dobré dať filmu druhú šancu. Zvyšujem hodnotenie z 20 na 65%. Prečo? Lebo "je naprosto nezbytné aby nebe bylo blankytné!". Lebo Budař zahral neznesiteľného tyrana a nezištného priateľa v jednom a Krajčo zase mierne duševne zaostalého chlapa, tak že sa prekonávali, navyše Krajčo bol nespoznateľný. A bol to film s poučením: "Ak sa niekto Tebe správa ako manipulatívny zmrd, vráť mu to stokrát horšie!". Pretože kľúč od života nemá právo brať nik, teda okrem života samotného. To, že si niekto zvolí život nezamestnaného v rozpadávajúcom sa dome na periférii, meditujúceho askétu, tvorivého samorasta alebo si skráti cestu zlou životosprávou je čisto jeho vec. Do toho sa nemá čo kto srať. Ale ani nik nemá právo manipulatívne na niektorú z týchto ciest navádzať a vytĺkať z toho následne svoj vlastný, odrbom nadobudnutý kapitál (zisk z podvodného kšeftu, vlastníctvo nehnuteľnosti po sektárskom zblbnutí nevyrovnanej a nevzdelanej, prípadne psychologicky predisponovanej osoby k manipulácii a pod.).(13.1.2014)

 • kinej
  ****

  Film nabouchaný skvělým humorem. Škoda jen, že to nedrží víc pohromadě nějakým o poznání lepším příběhem. Jinak zde vidíme skvělé herecké výkony. O Donutilovi a Janžurce je zybtečné se rozepisovat. Mě hlavně překvapil Krajčo. Přestože ho fakt nemusím, tak mě přesvědčil, že hrát on rozhodně umí. V jeho očích, že i takovouto odlehčenější roli prožívá. Musím si na něj, i když nerad, opravit názor.(4.11.2005)

 • Hunt
  *

  Další naprosto zbytečný film....(26.3.2013)

 • liborek_
  ***

  Hodnotit tenhle film je docela těžké. Pokud přistoupíte na specifický humor, smějete se po celou dobu, což je u komedie skvělé. Na druhou stranu ale chcete také vnímat děj, který je ovšem kapku překombinovaný. Morávek si vzal trošku větší sousto, než se mu podařilo sníst. Dokázal natočit skvělou karikaturu některých úkazů v současné české společnosti, ale nedokázal udržet tempo a dějovou strukturu. Film od skvělého začátku pomalounku stagnuje a konec už není tak povedený. Začíná opakovat vlastní vtipy a jak se říká, opakovaný vtip přestává být vtipem. Snímek se také neubránil poměrně rozšířenému nešvaru české kinematografie posledních let - "hláškování"... Ale měli bychom autory taky trochu chválit. Zcela netradičním způsobem opsal a zkarikoval vlastnosti, ke kterým mají Češi sklony, a fenomény, které hýbou Českem těchto dnů - zvrácený obdiv k normalizačnímu popu (Hanka Zagorová), arogance (revizor Hrubeš), snaha všechno nějak zahrát do autu (nákup v supermarketu), pozérství (Hrubešův zájem o buddhismus), hloupý symbolismus (Hrubešova kubánská vlajka a portréty Che Guevary), konzumní šílenství (možnost vyhrát zájez do Bulharska), pitomé reality show...atd...atd... Sousto je to veliké. Morávek si s tím už sice nějak poradil - poměrně slušně, ale plynulosti a lehkosti Nudy v Brně už nedosáhl. ***(7.7.2006)

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11