• Rodinný

Schneewittchen (1971)

Tuto verzi se mi podařilo najít na Youtube. Povedené zpracování s písněmi které i přes svou krátkou stopáž sdělí co zdělit mělo. Královna je zde vylíčena opravdu děsivě. Doporučuji :)

König Drosselbart (1971)

Tuto verzi se mi podařilo najít na Youtube. Povedené vtipné zpracování s písněmi které i přes svou krátkou stopáž sdělí co zdělit mělo. Doporučuji :)

Kráska a zvíře (2012) (TV film)

Mně se to líbilo. Příběh se od ostatních verzí velmi odlišuje. Jedná se o rodinný film, podobně jako Disneyho verze, laděný spíše do humoru, prostý jakýchkoliv sexuálních narážek nějakého zvířecího loudila a tím u mě vítězí. Jen mě mrzí, že princi po proměně nezůstalo trochu z toho neurvance a neotesance, kterým byl dřív, proto čtyři hvězdy.

Věčně mladá (2015)

Zajímavý film. Z počátku mě moc nezaujal a nevěděla jsem co si o tomto filmovém počinu myslet ale později jsem svůj názor změnila. Vyzdvihla bych scény rozhovorů matky (Adaline) se svou dcerou, kde matka vypadá jako vnučka své dcery a postavu ztvárněnou Harrisonem Fordem v celé jeho tragice. Rozhodně doporučuji :)

Nesthäkchen (1983) (seriál)

Seriál u nás před lety odvysílala televize Prima (možná ještě Premiéra). Moc se mi líbil, ale neznala jsem název. Nedávno se mi ho konečně podařilo najít. Přece jen seriálů s touto tématikou není až tak velké množství. Hlavní hrdinka nás provede životem holčičky z dobře situované rodiny soukromého lékaře, kde je vychovávána jako malá princezna (spousta krásných šatů, panenek, mladá chůva, dobré jídlo), která poznává, že ne všechny děti mají to co ona. I když se příběh odehráva zhruba před sto lety je hlavní hrdinka blízká i holčičkám doby mého dětství ale určitě i těm dnešním.

Máša a medvěd (2009) (seriál)

Perfektní seriál. Vždy mi zvedne náladu. Skvělá animace (Disneyho Zvonilka mi proti Máše příjde odfláknutější. Vlastně skoro všechno mi příjde odfláknutější), hezká hudba s veselými písničkami. Hlavní hrdinka je veselá holčička abnormálně malého vzrůstu, která si našla v lese nového kamaráda vysloužilého cirkusového medvěda, kterého navštěvuje a vtahuje do svých dětských her. Jediné co mi hodně vadí, je vměšování politiky do tohoto seriálu pro nejmenší (sovětská brigadýrka pohraniční stráže a tankystická čepice jsou docela silná káva). Filmy a seriály pro předškoláky by měly zůstat čisté, ať už se jedná o jakokoli zemi.

Moses (1993)

Volné zpracování Starozákonního příběhu. Dojemný příběh, krásná hudba a písně. Autoři domýšleli, ale pokud jen na chvíli zapomenete, že se jedná o Bibli, tak budete mít před sebou jeden z klenotů animovaných rodinných filmů. Čtyři hvězdičky (pátou jsem ubrala z úcty k nedotknutelnosti Starého zákona i když křesťané starý zákon moc nectí,některé knihy by měly zůstat v původním znění a přistupovat k nim jako k zákoníkům a ne jako k beletrii). PS. Opravdu natočili jen první část, přesto že později natočený příběh o Josefovi má oba díly a to Josef v Egyptě a Josefovo setkání s bratry. Tento seriál byl točen na přeskáčku a tak absence druhého dílu vede k doměnce, že měl být Mojžíšův druhý díl natočen jako poslední a tím uzavřít Animované biblické příběhy starého zákona. K čemuž nakonec nedošlo :(

Josefovo setkání s bratry (1995)

Josef v Egyptě (1992)

Zajíček Bezušáček a ušaté kuře (2013)

Tak po pravdě, nejdříve mě málem odradila animace, protože jsem už viděla lepší. Přesto jsem si film pustila a nelituji. Milý příběh o zajíci (který se narodil bez oušek a proto si s ním ostatní zajíci nechtějí hrát, dokonce ani lišák ho nechce sežrat protože není pořádný zajíc) který se rozhodne najít si kamaráda přes agenturu. Jediný požadavek: ať je to tvor bez uší. Jednoho dne před svým prahem objeví vejce. I když se z vajec nic ušatého neklube, tak právě z toho jeho se vyklube kuře se zaječíma ušima. Tím začíná příběh opřátelství zajíce bez uší a ušatého kuřete.