• Rodinný

Pride and Prejudice (1980) (seriál)

Tato verze se mi líbila. Krásně vykreslený svět počátku devatenáctého století. Lizzie a pan Darcy spolu nekoketovali, jen diskutovali. Tak ta změna v citech byla, z pohledu diváka, zajímavější. Jindy nesnesitelné postavy jako je paní Bennetová a pan Collins, zde byly vykresleny přirozeněji než v jiných verzích.

Pohádka o putování (1982)

Krásná výpravná pohádka, která by ve vás měla něco zanechat. Hlavní hrdinka se vydává hledat svého uneseného bratříčka, který umí "vycítit" zlato, ale tato vlastnost mu velmi ubližuje (bolesti hlavy). Na cestě potkává "bláznivého" filozofa, který se rozhodne s ji s hledáním pomoci. Do cesty se jim staví spousta nástrah, které jim hledání komplikují.

Husty (1984)

Příběh působí trochu vyumělkovaně, ale krásně popisuje život mladé ženy, která po nehodě ztratí zrak a musí se naučit orientovat ve městě. Dokud chodí jen s pomocí hole, čeká ji spoustu nástrah (motorky zaparkované na pásu pro nevidomé a pod.). Paralelně sledujeme výcvik slepeckého psa Hustyho, který bude v běžném životě ženě pomáhat. Takové filmy v naší televizi chybí a měly by se tam znovu vrátit, vždyť od toho snad Čt je, aby dávala kvalitní a tvorbu.

Dobrodružství Hucka Finna (2012)

Moc povedený rodinný film. Krásné lokace, vtipný a zároveň napínavý děj (pro ty kdo tento příběh neznají). Představitelé Hucka a Jima jsou velmi sympatičtí. Otrok JIm je pro mě konečně sympatická afroamerická postava, jen více takových.

Briliantová ruka (1968)

Dobrá ruská komedie, kde vtip následuje vtip až to nakonec trochu unaví. Perfektní český dabing, kde čeští dabéři překonali originál jak u Mrazíka. Vidět to s novým dabingem nebo v originále nebyl by to pro mě takový zážitek.

Škubání v palci (2005)

Film je nudný a nezáživný. Hrdinové nesympatičtí. Ale konec ze kterého jde strach, výsledný dojem zachraňuje.

V měsíčním svitu (1991)

Tak čtrnáctiletá holka svádí sednáctiletého kluka. Co ji uteče? Nebyla jsem opožděná, že mě v jejím věku zajímali vrstevníci? Pedofilové mají zelenou - "pikantní téma přitáhne čumily do kina"

O zlaté huse (2013) (TV film)

Hezká pohádka, jemný humor, princezna které, co se krásy týče, nemáte co závidět a ten průvod za husou mě opravdu rozesmál. Začínám těmto německým pohádkám přicházet na chuť. V porovnání s těmi českými jsou přece jen jiné.

Chladné srdce (2014) (TV film)

Krásná pohádka. Popravdě jsem z této pohádky měla strach. Před lety jsem slyšela rozhlasovou verzi tohoto příběhu, která byla velmi ponurá. Tato pohádka je sice temnější ale zároveň příjemným pohlazením po srdci, které není z kamene.

Chytrá malá Lota (1992)

Film se mi líbil. Hlavní hrdinové jsou sympatičtí a celý příběh působí reálně. Děti chodili ven, jezdili na kole po silnici, kde nejezdilo moc aut, neměli televizi, k obědu měli zdravou stravu (ryby) - proto byla Lotta tak hubená, prostě výchova když to nesníš, tak nic jiného nedostaneš, která by dnes pravděpodobně neobstála.Takové filmy v dnešní době chybí. Poštěstilo se mi sehnat nahrávku z Čt1 z roku 1994. Tehdy mi bylo deset, když jsem ho viděla a od té doby ho snad, nechci nikomu křivdit, nedávali.