• Rodinný

Mama na prenájom - Episode 1 (2023) (epizoda)

V rámci žánru romantická telenovela si u mě tento seriál stojí dobře. Super oddychovka a ta holčička je fakt roztomilá :) Jen aby to nepokazili natahováním do nekonečna.

O bílém hadovi (2015) (TV film)

Klasicky pojatá pohádka, tak to mám ráda. Pokud si chcete odpočinout od věčného přehadování v českých pohádkách a podívat se na pohádku s příběhem, tak jasná volba :)

Rosamunde Pilcher - Zbloudilá srdce (1997) (epizoda)

Tak tuhle Rosamundu Pilcherovou jsem poprvé viděla asi ve čtrnácti letech a byla jsem z ní paf. No po opětovném zhlédnutí po letech musím uznat, že to je fakt blbost max na dvě hvězdy ale tu třetí přidám z nostalgie :D

Pýcha a přemlouvání (2022)

No po pravdě to s duchem původního románu Jane Austenové moc společného nemá. Netflix Annu Elliotovou přiblížil modernímu diváku, takže Anna chlašče jak duha, bulí, ztrapňuje se a pořád komentuje své niterné pocity staré panny do kamery. Jó holka nemělas ho tehdy odmítnout, teď je pozdě bycha honit, kdo tě teď má skoro dvě hodiny řešit. Některé hlášky z tohoto filmu jsou vtipné, některé trapné. Krásné lokace. Zlatý původní román ale dnes se už klasika klasicky netočí :( Tři hvězdy.

Dlouhá cesta (2002)

Spoiler: Ještě před japonskýma a jihokorejskýma středoškolskýma filmama o umírání "letělo" tohle. Někdo prostě má tento žánr rád. Čtyři hvězdy z nostalgie.

Cesta do Avonlea - Série 2 (1990) (série)

Ve druhé sérii je objasněno proč zůstala Sara v Avonlea. Za velmi povedené považuji díly o nikdy políbené Felicity a o návratu první lásky tety Hetty.

Cesta do Avonlea - Série 1 (1990) (série)

První série dohoto seriálu je velmi povedená. Oddychovka natočená podle knih Lucy Maud Montgomery autorky Anny ze Zeleného domu. Některé díly byly natočeny podle povídek - ty mi přišly zábavnější.

Tajemná zahrada (2020)

Nové, volné, zpracování klasické knihy Frances Hodgson Burnettové, nám předkládá dosti jiný příběh, který působí někdy docela nelogicky. Děj je posunut v čase do roku 1947, Colinův otec je doma a Colinova matka zemřela za jiných okolností, takže jsem úplně nepobrala, proč toho kluka vlastně zavírají. Dickon je odsunut "na vedlejší kolej", zato hodně prostoru dostal nově připsaný pes. A ten nový konec. Rozhodovala jsem se mezi třemi a čtyřmi hvězdami ale převážila to opravdu krásná zahrada, Mary, Colin a Dickon, kteří zůstali zhruba stejní jak v originální předloze a ten roztomilý pes.