Anna Elliotová se kdysi nechala přesvědčit, aby si nebrala fešáka ze skromných poměrů. Po osmi letech na něj ale narazí znovu a pravá láska možná dostane druhou šanci. (Netflix)

Aljak

Nové spracovania románov Jane Austen sa mi zdajú celkom vydarené, a Anna Elliotová (Presviedčanie) nie je výnimkou. Aj keď sú hodnotenia viacmenej priemerné, mne sa toto spracovanie celkom pozdávalo a film som si užil. Samozrejme, do popredia vystupovala (ako vždy) najmä vynikajúca výprava - od pompéznych anglických kulís až po pôsobivé kostýmy. Scenár je síce na dnešné pomery dosť klišovitý, ale o tom je v podstate dobová tvorba Jane Austen. Ale mne sa to aj tak páčilo, čomu dopomohli aj taktné dialógy a celkové prevedenie tohto románu na plátno. Herecké obsadenie sa mi páčilo, dokonca aj Henry Golding úplne vystihol postavu sliziaka Williama. Dakota Johnson je výborná herečka (škoda, že bude už navždy spätá s preceňovanou "ságou" 50 Shades), a jej prevedenie Anny bolo skutočne vydarené. ()

evulienka3

Ja som spokojná. V čase keď som si to pustila to bolo presne to čo som potrebovala vidieť. Dokonca ani oko nezostalo suché a to som presne vedela o čo pôjde. Hlavná hrdinka z môjho pohľadu vhodne vybratá plus aj dobre hrala, kapitán sa mi síce ako muž až tak nepozdával, ale hral dobre. Farbou pleti iných účinkujúcich sa kvôli krátkosti okamihov vo vesmíre naozaj nemienim pri hodnotení filmu zaoberať. Áno je to klasika nenatočená klasicky...A? Nechápem toto nízke hodnotenie a preto hviezdičku navyše rada prihodím. ()

vydumnica

Pocta alebo výsmech Jane Austen? Nie, nie, nie toto nie je Jane Austen ani náhodou!!! Toto je paródia akéhokoľvek jej diela!!! Persuasion je film, kde politická korektnosť už prekročila všetky hranice😔 !!! Mala som problém film vôbec dopozerať, bolo mi až do plaču a zároveň som bola nahnevaná. Veľké sklamanie!!! Počula som o filme len to najhoršie, no chcela som sa presvedčiť na vlastné oči. A tak som si ho zo zvedavosti pozrela. Jane Austen mám rada. Navštívila som aj múzeum v Bath a prečítala od nej zopár kníh. Keď už z toho chceli spraviť modernú verziu, mali zmeniť aj obdobie a rovno všetko a meno Jane Austen z toho vynechať! Keď som sledovala Miss Eliott celý čas som vnímala Dakotu Johnson. Vôbec som sa nedokázala preniesť do obdobia, v ktorom sa dej odohrával. Nepáčil sa mi výber hercov, nepáčili sa mi herecké výkony, dialógy pôsobili umelo, všetky postavy mi boli ľahostajné, vadilo mi rozprávanie do kamery, vadilo mi pitie vína z fľaše. Ako si niekto mohol myslieť, že Persuasion bude dobrý film? Nenávidim politickú korektnosť. V tomto prípade to dopadlo katastrofálne. Na zaplakanie. Dávam 1* len za peknú výpravu, hudba bola tiež celkom fajn. Kostýmy ma nezaujali. ()

kklepkaa

Austen je moje srdcovka, takže tenhle film jsem nemohla přejít. Vcelku se mi to líbilo, i když výhrady k němu mám. Dakota překvapila, Cosmo Jarvis se mi tam ale úplně nelíbil. Moderní trend/nešvar pronikl i sem... Asiaté a černoši v rámci anglické smetánky 19. století je ovšem úplně mimo a kor u klasiky mi tohle dost vadí. ()

Ponds

Jane Austen je klasika. Pýchu a předsudek s Keirou Knightley miluju. Ale tohle? Ne. Ale přiznávám, že jsem se těšila. Pominu, že hlavní hrdiny hrají, kdo ví proč, Američané. Stejně jako v Emmě. Britové mají dost svých herců, kterým by role sedly více. Ale proč ta diverzita? Henry Golding je sice okouzlující ve všem, kde hraje a jen kvůli němu dávám hvězdičku navíc, ale když už chci dělat adaptaci románu, tak se ho držím a neudělám z toho takový mix (viz Bridgertonovi)...O dobovém vyobrazení se raději ani nebudu rozepisovat. ()