Černobyl (2019) (seriál)

Keby som mohol niekedy dať šesť hviezdičiek miesto piatich bolo by to presne v tomto prípade. Nemá cenu sa rozpisovať o tomto diele, snáď len toľko že tá rádioaktivita doslova srší cez obrazovku až k vám a chvíľami som to všetko sledoval doslova so zatajeným dychom a otvorenými ústami. Česť pamiatke všetkým obetiam a všetkým preživším ktorí sa podieľali na odstraňovaní následkov tejto havárie.

MOST! (2019) (seriál)

Dycky MOST!

Soumrak templářů (2017) (seriál)

Po nie príliš vydaronom začiatku sa to približne od polovice scenáristicky ako tak rozbehlo, no stále len slabší priemer.

Narcos (2015) (seriál)

Vynikajúci seriál, hotová bomba medzi seriálmi. Hltal som jeden diel za druhým, nevedel sa dočkať toho ďaľšieho. Naposledy som sa takto cítil pri sledovaní prvých sérií Hra o trůny, aj keď tieto dva seriály sa nedajú vôbec porovnávať, kým druhý spomenutý je číre fantasy tak tento je založený na skutočných udalostiach, aj keď samozrejme udalosti sú upravené ale to vôbec nevadí. Seriál je v prvých dvoch sériách odrozprávaný očami agenta Murphyho, kde ústrednú dvojicu zohráva práve agent Murphy spolu s agentom Peñom, v tretej sérii už sa stretávame len s agentom Peñom. Takisto sa mi páčia dobové a reálne vsuvky. V prvých dvoch sériách sledujeme honbu agentov DEA na azda najslávnejšieho narkobaróna všetkých čias Pabla Escobara, jeho vzostup na vrchol a krutosť akou sa vyznačoval aby dosiahol toho čoho chcel. Chudobní ho zbožňovali, no ostatným ľuďom svojím násilím naháňal strach. Neštítil sa zabíjaním politikov, policajtov ani nevinných civilistov a tak po ňom šli už všetci, polícia, armáda, DEA, konkurečný kartel, skupina Los Pepes, je až neuveriteľné koľko krát sa mu podarilo utiecť ale nakoniec spravedlnosti neušiel. Tretia séria sa zameriava na kartel Cali, na jeho štyroch kmotrov ktorí prevzali moc po Medelínskom karteli po smrti Escobara no a po nejakej tretej časti si už na Escobara ani nespomeniete. Opäť vynikajúca naháňačka s cieľom dolapiť džentlmenov z Cali, skvelé natočený celý seriál, to napätie čo sa prihodí a ako to dopadne je cítiť neustále. Už sa neviem dočkať štvrtej série a Mexika. Seriál ktorý u mňa vyletel rovno na vrchol všetkých seriálov.

Vikingové (2013) (seriál)

Zbožňujem tieto historické seriály plné krvi, špiny, spojenectiev a zrád a tu navyše s objavovaním, dobíjaním a plienením nových území. Prvé tri série sú naprosto skvelé. V prvej sa stretávame s Ragnarom a jeho prvými odvážnymi cestami na západ, sledujeme ako sa z tohto neohrozeného bojovníka stáva nový jarl v Kattegate. V druhej sérii pokračujú plavby do Anglicka, objavujú sa nové dohody a spojenectvá, následovne zrada medzi spojencami z ktorej Ragnar vychádza ako víťaz a stáva sa z neho nový kráľ. Tretia séria sa mne osobne páčila najviac, v úvode dohoda s kráľom Egbertom a dobývanie Mercie no a ku konci série dobývanie Paríža je to najlepšie čo môže človek na obrazovke vidieť. Od štvrtej série to ide trochu dole vodou, od polovice série sa stretávame s dospelými Ragnarovými synmi, no je tu vidieť rozťahanosť do viacerých dielov. Ale záver série a vpád obrovskej vikingskej armády do Anglicka za pomstou nemá chybu. V začínajúcej piatej sérii sa bratia začínajú stavať proti sebe, Lagertha zrejme bude čeliť Haraldovi, Björnova cesta v stredomorí vypadá byť celkom zaujímavá, Floki sa vracia aby priviedol vyvolených na novoobjavený ostrov, uvidíme čo nám piata séria prinesie, no pokiaľ sa bude niesť v podobnom duchu ako doteraz myslím že sa máme ešte na čo tešiť.

Pacifik (2010) (seriál)

Pre mňa opäť skvelý vojnový seriál, odohravajúci sa tentokrát na ostrovoch v Tichom oceáne, kde americké jednotky bojujú proti japoncom. Tentokrát z pohľadu troch hlavných postáv. Skvelý seriál, možno nie taký dobrý ako je Bratrstvo neohrožených ale i tak je na čo pozerať.

Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

To najlepšie čo môže fanúšik vojnových filmov vidieť, druhá svetová vojna z pohľadu americkej roty bojujúcej na európskych bojiskách, výborne stvárnená vojnová atmosféra, napätie a množstvo nezabudnuteľných momentov. Najlepší vojnový seriál.

Tudorovci (2007) (seriál)

Tento seriál zreje ako víno, od slabšieho a vlažnejšieho začiatku naberá na obrátkach aby sa stal jedným zo špičkových historických predstavení aké možno sledovať na televíznej obrazovke. Zaujímavé obdobie za vlády anglického kráľa Henricha VIII, krutého kráľa, kráľa ktorý vládol neobmedzenou mocou. Vynikajúce stvárnenie hercov jednotlivých postáv na čele so samotným kráľom a skvelá prehliadka kostýmov dopĺňajú túto výbornú filmovú sériu plnú intríg, kráľových manželiek a mileniek, upálení a popráv a všemožných vzostupov a pádov zúčastnených podľa ľubovôle jeho veličenstva.

Borgiové (2011) (seriál)

Musím povedať že som snáď ešte nepozeral seriál, ktorých hlavní hrdinovia a okolo ktorých sa to celé točí, v tomto prípade celá rodina Borgiovcov, mi boli odporní a z duše som ich nenávidel. Ja viem, že seriál je točený asi tak že by som im mal fandiť, no cez sukničkárskeho pápeža a praktiky celej rodiny, ako je uplácanie, vraždy, smilstvo a intrigy som sa nevedel preniesť a vždy som držal palce tím čo stáli proti Borgiovcom a želal si aby už aspoň niekomu z nich podrezali krk. Najviac zo všetkých som neznášal Cesareho...Škoda že seriál skončil tam kde skončil a nepokračoval ďalej.

2 $ocky (2011) (seriál)

Veľmi príjemné prekvapenie, sitcom o ktorom som v živote nepočul kým som ho prvykrát neuvidel na televíznej obrazovke no a už po pár dieloch som si ho doslova zamiloval. Neskutočné množstvo hlášok v každej epizóde, hlavne v podaní Max Blackové, tá to zo seba inak chrlí, ale aj ostatní sú super.