Abnormal Attraction (2018)

Páni moji, mne sa to podarilo odsedieť od začiatku až do konca. Asi si udelím sám sebe potlesk. Okey. Nemôžem povedať, že by "Abnormal Attraction" bol jeden z najhorších filmov čo som videl, no rozhodne to jeden z filmov, ktorý mi v rámci komédie liezol asi najviac na nervy. Prečo? Lebo je to veľkolepá americká kolekcia sex fórov, ktoré nefungujú prvýkrát ako ich počujete. A budete si ich musieť odsedieť celkom poriadne veľkú dávku. Miestami to bolo skutočne neznesiteľné. Hlavne v prvej kapitole filmu, kde som si myslel, že film dostane bez debaty moju najnižšiu známku. Ale postupne sa ukázalo, že film je viac než len kolekciou zlých vtipov, ktoré to len zabíjali. Myslím si, že film má pointu a dokonca si dovolím tvrdiť, že spôsob, ktorý tvorcovia vzali nie je úplne najhorší. Nemôžem povedať, že by sa pointa líšila od toho, či do toho dáte farbu pleti, náboženstvo alebo sexuálnu orientáciu. Miesto toho teraz tu máme však rozprávkové bytostí a monstrá. Lenže keby sa film rozhodol z toho niečo vyťažiť, dokázal by som to prijať. Dokonca môžem povedať, že keď vidím reálne Nickove dôvody na to, že sa snaží "monstrám" pomáhať a zlepšovať vzťahy medzi nimi a ľuďmi, dokážem mu veľmi dobre porozumieť. Dokážem pochopiť aj jeho priateľku. Čo sa týka zloducha tak to je len zatrpknutosť. Nič viac. Niektoré monstrá majú dobré dizajny a práca s kostýmami je celkom okey, no je vidno, že film nemal veľký budget, alebo sa nesnažili o niečo výraznejšie. Ale "Boogeyman" vyzerá vynikajúco. Celkovo poviem, že dokážem vo filme nájsť momentky, ktoré ma bavili, a za ktoré som rád. No celkovo to nie je dobrý film a nemôžem ho odporúčať asi nikomu. Leda v prípade, že máte radi lacné sex vtipy, kde sa často používajú penisy, gule a podobne. Ak vás tento typ humoru baví, tak sa chytíte. Ja som sa ale nebol schopný. A to som sa snažil. Pre tých pár vtipov, ktoré fungovali a hlavnej myšlienke a pár dobrým zvratom, posuniem finálny rating o niečo vyššie. Ale odporúčať nebudem. Hodnotenie: D+

About Fate (2022)

Vo svete romantických komédií dávam "About Fate" trošku vyššie, než niektoré iné. Najväčším dôvodom je skutočnosť, že s Emmou Roberts sa človek vždy poriadne zabaví. Neviem ako to dievča robí, ale ja sa na scénkach s ňou vždy dokážem zasmiať. Jej načasovanie funguje a pôsobí v tých momentoch veľmi úprimne. A okrem toho aj ona aj Thomas Mann tu hrajú veľmi sympatické postavy a keď ich sledujete spolu, tak im to náramne ladí. Dokonca mám tak trošku pocit, že dokázali tú atmosféru z obrazovky preniesť aj na mňa a aj pre mňa aj manželku sa z toho stal veľmi príjemný film. A je len škoda, že do toho všetkého musia vstupovať aj iné postavy, ktoré by sme najradšej tak nejako z filmu posunuli preč a nechcel som, aby sa na ne film toľko zameriaval. A to sú hlavne Kip a Clem. Mal som pocit, že z nich bude dokopy len úvodný dôvod na zápletku, no film sa rozhdone tomu venovať oveľa viac priestoru. A potom je tu ešte aj Britt Robertson, ktorá je tu asi po prvýkrát čo ju sledujem v role neskutočne nesympatickej postavy. A možno by sme mali niečo cítiť v tej poslednej scénke medzi ňou a Emmou Roberts, no mne to prišlo len veľmi nasilu. Neviem to popísať... proste treba vidieť. Niekto je asi hold príliš veľký perfekcionsita. Ale torta to prežila. To je dôležité. Romantické momentky sú ale natoľko skvelé, že to kompenzuje všetko ostatné okolo. A rovnako som sa bavil. Takže ak ste naladení na romantickú komédiu, toto by mohlo byť pre vás. Čeknite si to a uvidíte sami. Hodnotenie: B+

About Pie (2021)

"About Pie" je presne ten typ filmu, na ktorý si dokážem nájsť kedykoľvek náladu. Komédia, kde mám pocit, že sa dívam na skutočných ľudí so skutočným životom a rovnako aj problémami. Dialógy nepôsobia ako keby ich niekto napísal pre film a nikdy nemám šajnu ako to celé vlastne dopadne. Takže opäť ďakujem Gravitas Ventures sa ďalší tohtoročný prírastok. Skvelá práca. Osobne by som mohol povedať, že ma len miestami mrzelo, že mi absolútne nebolo jasné ako sa to celé vyvinie. Áno. Človek, čo nechce od začiatku do konca vedieť čo sa stane by zrazu bol za to, aby vedel čo sa stane. Prečo to tvrdím v tomto filme? Pretože občas tu natrafíme na postavu, ktorú by som chcel vidieť dlhšie, než len na pár minút. Najlepší príklad je asi hviezda jedného podniku, ktorá každý štvrtok hrá na ukulele a spieva. A volá sa Baylee. A okrem toho je lesbička. A jej stretnutie s našim hrdinom a celková časť, ktorú spolu budú mať je podľa mňa vynikajúca. A okrem toho film jej predstavenie aj celkom slušne vybuduje. Takže som dúfal, že sa ešte vo filme neskôr objaví. Ale bohužiaľ... nie. Takže v tomto smere by som povedal, že občas mi nevadí, ak viem predvídať určité udalosti. Na druhú stranu si myslím, že nikto nebude vedieť kam ten film smeruje a istým spôsobom by som mohol povedať, že aj o tom je život. Je nepredvídateľný. V jeden moment si môžete užívať celkom dobré rande a o chvíľu vám zavolá na mobil otec s pocitom, že umiera a dostáva infarkt. Jop. To je presne ten tip filmu, ktorý tu máme. A mňa osobne to neprestáva baviť. Až ma raz prestanú baviť tieto indie americké komédie od Gravitas Ventures baviť, dám vedieť. Zatiaľ ide stále o typ filmu, na ktorý mám náladu kedykoľvek. Hodnotenie: B+

Ace the Case (2016)

Okey. Tento film je skutočne špatný. Asi nie najhorší, čo som kedy videl, ale aj rodinné filmy by si zaslúžili trošku viac inteligencie a lepší koncept, lebo všetko čo si myslíme, že sa tu stane, sa reálne aj stane. Hlavná hrdinka Olivia je miestami celkom inteligentná a musím povedať, že mladá holka sa aj celkom snaží niečo zahrať, takže dávam jeden malý bod tam. Jej brat je podľa mňa jeden z najhorších bratov, akého som kedy v živote videl a každá scénka s ním je príšerná. Rovnako ako je on príšerný. A jediná pozitívna vec, ktorú urobí na konci nič nezmení. Úvod je viac-menej úplne zbytočný a nič filmu nepridá. Skôr mám pocit, že tam bol len nasilu natlačený. Mama je tu úplne na dve veci, nakoľko je celý čas mimo obrazu a ostatní... Mám pocit, že Mei je tu jediná trošku využitá a aj jej kamoška mi nepríde úplne najhoršia. Hoci na Mei často žiarli a zazlieva jej jej peniaze. Otec Mei má ale celkom vtipnú gorilu, ktorá urobí čokoľvek. A asi najlepšia postava filmu. Zlodusi sú rozdelení na: Hlava, idiot a ten, čo sa zamiluje do svojej obete. Máme to všetko. Nebudem ani viac písať... toto je proste lacné, zle napísané, slabo zrežírované filmové dielo, ktoré si nikto viac ako raz nepustí. A osobne by som doporučil nepustiť to ani raz a radšej sa tomu vyhnúť. Čo ako pozerám väčšina ľudí urobila. Takže je to všetko v poriadku. A držte to tak aj naďalej. Hodnotenie: D+

A co když je to pravda? (2005)

"Just Like Heaven" je nakoniec veľmi príjemnou a dobre napísanou romantickou komédiou. Mark Rufallo a Reese Witherspoon majú medzi sebou dobrú chémiu, film má dobré srdce a celkovo mám pocit, že vie človeka dostať aj do príjemnej nálady. No povedal by som úprimne, že keď sa to sústredí na komédiu tak je to vynikajúce. Keď sa to sústredí na romantiku, tak je to tiež celkom príjemné. Kde mám osobne s filmom trošku problém sú jeho záverečné momentky, ktoré sú neskutočne nalinajkované a spracované ako klasická hollywoodska romantická komédia. A nezabudneme na bozk z pravej lásky a všetky tieto veci, ktoré sa dejú v rozprávkach. Takže v tomto smere mi záver trošku film pokazil, no na druhú stranu sú všetky časti predtým na dobrej úrovni. A funguje to najmä preto, lebo si viem oboch hlavných hrdinov predstaviť ako skutočný pár a dávajú tomu veľkú dávku srdca. Myslím si, že ak máte radi romantické komédie, tak si to čeknite. Myslím si, že budete spokojní. Hodnotenie: B+

A co třeba Adolf? (2018)

"Der Vorname" je skutočne ukážkou toho, ako sa robia dobré komédie. Má to jednoduchú premisu, vie to podať svoj príbeh a je to vtipné. Asi 2 roky dozadu som toto videl však spracované v divadle (hra sa volá "Meno") so Zuzanou Mauréry Adym Hajdu a Rišom Stanke. Vtedy sme sa s manželkou poriadne nasmiali. Tentokrát ten humor akosi až tak výrazne nezapracoval. Nie ale preto, že by to bolo spracované zle. Ale ako sa hovorí - opakovaný vtip už nebýva vtipný. A v tomto prípade to platí rovnako. Stále som sa na jednotlivé scénky tešil, no už som vedel kam to bude smerovať a neprinieslo to moc nového. V tomto smere to teda pár bodov u mňa nemôže získať. Ak ste divadelnú hru nevideli, tak si to pozrite a zabavte sa. Stojí to za to. Okrem toho to ale aj veľmi pekne ukáže fakt, že všetci máme nejaké tajomstvá, alebo si myslíme určité veci, ktoré nie sú príjemné, keď sa ich dozvedia osoby, ktorých sa týkajú. A ľudia sa dozvedia veci, ktoré by sa asi ani reálne dozvedieť nechceli. Ale karty sú už na stole. Za pozornosť určite stojí. Ako som povedal, keby som to už nevidel v minulosti spracované inak, tak by som to ohodnotil pozitívnejšie. Takto sa to musí vyrovnať s ratingom, ktorý tu dávam. "Hodnotenie: B+

A Country Christmas Harmony (2022) (TV film)

"Vianočná výzva 2022 - 30. film - "A Country Christmas Harmony" je podľa mňa veľmi klasickou romantickou komédiou alebo drámou. Máme tu jasne stanovené postavy, jasne vybudovaný konflikt a od toho sa to bude odvíjať aj následne ďalej a vieme ako to bude pokračovať. Čo filmu ale veľmi pomáha sú skutočnosti, že Brooke Elliott a Brandon Quinn majú medzi sebou chémiu, decká sú tu sympatické a ten spoločný cieľ, ktorý sa snažia dosiahnuť je spracovaný nenásilne a sympaticky. Nemôžem povedať, že ma film v niečom prekvapil, no rozhodne ma v ničom neurazil alebo nenahneval. Kiež by to len občas išlo bez všetkých tých romantických klišé, ktoré už pôsobia len ako klišé a nič iné. Hodnotenie: C+

A Cozy Christmas Inn (2022) (TV film)

Vianočná výzva 2022 - 6. film - Toto nebudem dlho rozoberať a proste iba poviem, že "A Cozy Christmas Inn" je prvým tohtoročným vianočným filmom, ktorý je robený presne podľa príručky. Od postáv, cez príbeh, cez spoločnú históriu hrdinov až k finále. Predvídateľné od A od Zet, bez nejakého väčšieho prekvapenia alebo čohokoľvek, čo by urobilo film zaujímavejším. A predpokladám, že ich takých príde postupne viac. Ale tento je prvý. Hodnotenie: C

Acrylic (2020)

"Acrylic" je komédiou, ktorá pôsobí viac ako béčkový projekt, ktorý si Nicole D´Angelo urobila vo svojom voľnom čase, než ako skutočný veľký film. Ale, prečo nie? Nezáleží na tom, či je film veľký alebo malý. Záleží na tom, či je funkčný. A tento film má svoje momentky kedy funguje, no súčasne má momentky, kde ma úprimne strácal. Niektoré postavy sú celkom dobré, niektoré fóry fungujú a postupne si človek začne trošku viac budovať k tomuto filmu vzťah. No reálne má v sebe jeden závažný problém. A tým je jeho neskutočne zrýchlené finále. Je tu niekoľko ďalších vecí, ku ktorým sa dostanem. Ale toto je treba povedať hneď. Celý film sa buduje k finálnej súťaži, kde sa ukáže, kto je lepší. A dokopy je to stiahnuté na asi 4 minúty. To je veľmi málo času na to, aby sme to vôbec považovali za finále. Neuvidíme žiadne techniky, žiadne výsledky, dokopy nič. Len rýchlo to ukončíme a menujeme víťaza. Prečo? Nepomôže to ničomu. Potom mám pocit, že jedna postava, ktorá tomu mohla niečo pridať je počas filmu z neho veľmi potichu vytiahnutá von. A tou je Miriam. Myslím si, že tam mala mať väčšiu rolu. A keď film uvidíte, pochopíte to sami. A okrem toho niekedy film vie využiť momentku vo svoj prospech, inokedy úplne ignorujú možnosť urobiť film zaujímavejším. Neviem či Nicole D´Angelo nevie ako využiť svoje postavy alebo jednotlivé momentky, no pôsobí to ako keby iba nevyužili príležitosť niečo spraviť. A to je škoda. Film je ale pozerateľným, má vtipné momentky, má okey postavy a na jedno pozretie to stačí. Ak máte radi pekné nechty, možno si ho čeknite. Hodnotenie: C+

Active Adults (2017)

Tak po dlhých rokoch čakania som sa rozhodol, že čakať sa ďalej nebude a kúpil som VPN, aby som mohol tento film vidieť bez toho, aby ma internet obmedzoval. Dostupné len pre amerických divákov? Nechápem prečo. Ale rozhodol som sa konečne s tým niečo spraviť a vyriešiť to po svojom. Takže som po rokoch čakania a dúfania, že film niekde uvidím mal možnosť vidieť "Active Adults". A pokiaľ sa náhodou zajtra objaví film niekde na stiahnutie a zhliadnutie bez VPN-ky, tak to bude veľmi vtipné. Ale to nie je teraz podstatné. Myslím si, že film je asi presne to čo som od neho očakával a pritom ma dokázal príjemne prekvapiť. Je to dráma zo života a o živote. O tom ako máme mladý pár (Malcolma a Lily) plný ideálov, ktorí si chcú užívať len spoločný život a nemať žiadne starosti a potom tu máme Malcolmových starých rodičov, ktorí si majú možnosť dopriať perfektný dôchodok a Lake City, kde je všetko na mieru pokojnému životu, no vyzerá to, že Burt si začína uvedomovať, že to miesto z neho vyťahuje úplne všetok život. A nechce prísť o pocit, že je stále nažive. Každá postava v tomto filme robí rozhodnutia, ktoré nejakým spôsobom ukazujú stav, v ktorom sa nachádzajú. Lily sa chce posunúť z miesta a chcela by konečne s Malcolmom byť oslobodená od istoty domu jeho starých rodičov. Mať prácu a žiť niekde vo veľkom meste. Naopak Malcolm by bol najradšej najmladším seniorom v Lake City, ktorý sa nikdy nepohne. No počas obdobia kedy nebudú spolu obaja stihnú dospieť a nakoniec posunú svoj vzťah na novú úroveň. Príbeh Malcolmových starých rodičov je takisto veľmi zaujímavý. A prinesie niekoľko skvelých zvratov, ktoré dospejú do skvelého finále. Niekedy keď sa kameň rozdelí, tak z toho vzniknú dvaja ľudia, ktorí sú od seba oddelení. Okrem toho má v sebe film veľmi dobrú muziku, ktorá jednotlivé scénky dobre umocňuje. Som rád, že som konečne mal možnosť film vidieť. Som zvedavý či sa niekedy bude distribuovať aj pre iné krajiny ako USA, no momentálne sa cítim výnimočný. Ako človek, ktorý mal možnosť vidieť niečo, čo iní nie. Hodnotenie: B+