• Hudební

Billie Holiday (2000) (TV film)

V titulcích filmu uvedeno: režie Matthew Seig; rok výroby 1990.

Alexandr Veliký (2004) (TV film)

V titulcích filmu uvedeno: originální název Alexander The Great (Ultimate Battles je název cyklu).

24 (2011) (TV film)

Nápad hezký, ale příliš mnoho minifilmů zůstalo za očekáváním. Překvapilo mě, jak málo byl zastoupen syrově dokumentaristický přístup; naopak jednoznačně převážil výrazně estetizující pohled, formálně často zajímavý, ale většinou zoufale postrádající aspoň pokus o nějakou pointu. A tak stačí k vyniknutí nad průměr (v mnoha případech sotva slabý průměr) jednoduchý nápad (Linda Jablonská, Filip Remunda), kouzlo nechtěného (Radim Špaček), popř. kombinace obojího (Martin Mareček). Na 24 krátkých filmů je to trochu málo. -------- Mezi zde uvedenými režiséry chybí Kamila Zlatušková, která je navíc i režisérkou celého pásma.

Goya (2009) (TV film)

V titulcích filmu uvedeno: originální název Goya en tiempos de guerra; režie José Luis López-Linares; producent Museo del Prado / TV Espaňa. Zemí původu je tudíž Španělsko (nikoli Velká Británie).

Prado (2007) (TV film)

V titulcích filmu uvedeno: režie José Luis López-Linares; rok výroby 2007.

Tiše padá sníh (2008) (TV film)

V titulcích filmu uvedeno: režie Klaus T. Steindl; producent ORF. Zemí původu je tudíž Rakousko (nikoli Německo).

Letenka do ráje (2011) (TV film)

V titulcích filmu uvedeno: režie Zbyněk Cyril Mikulík.