Beonjijeompeureul hada (2001)

Zaujímavá myšlienka, že osudová láska sa môže vrátiť v nečakanej a hlavne neakceptovanej podobe. A čo potom s tým? Babo raď. O konci ani nebudem hovoriť, už dávno som tak vydarený (a pre mňa nečakaný) záver filmu nevidela.

18 Eogein (2020) (seriál)

OK, zamerané na rodinné hodnoty atď. Len nerozumiem, prečo tu nie je uvedený Lee Do-Hyun, ktorý sa svojej úlohy "starého" teenagera zhostil viac než dobre.

Sesang eodiedo eobneun chakhan namja (2012) (seriál)

Tak ten koniec bol vážne mignutý, čo je škoda, keďže to má aj svoje silné momenty. Len by bolo treba scenáristovi vysvetliť, že menej je niekedy viac.

Viník (2021)

Ak niekto nevidel dánsky originál, príde mu to iste ako zaujímavý film s dobrým nápadom, ale je to v podstate kópia 1:1, ktorú ocenia len fanúšikovia Jacka Gyllenhaala.

Midnight (2021)

Tešila som sa na klasicky kvalitný kórejský thriller, ale neuveriteľne ma sklamalo, že sa postavy chovajú úplne nelogicky ako banda dementov. Nehovoriac o tom, že podľa filmu policajta v Soule nestretnete ani keby ste sa na hlavu postavili. A ak už predsa len áno, tak len aby to celé ešte viac pokašľal.

Upstream Color (2013) odpad!

Neviem na čom autor frčí, ale matroš je to riadne silný.

Godzilla vs. Kong (2021)

Je neskutočné, čo dnes dokážu špecialisti na efekty. Preto je škoda, že ich snahu úplne neguje ten tupučký "príbeh".

Třída z Itaewonu (2020) (seriál)

Prvá polovica zobrazujúca boj Dávida s Goliášom (pardón Paka s Čangom) ma bavila viac, bolo to svieže, zábavné, napínavé. Druhá polovica skĺzla do klasickej doramy. To nie je nevyhnutne negatívum, ja mám doramy rada, len to už išlo viac podľa zaužívaných šablón. Suma sumárum, dokonalý seriál to nie je, ale rozhodne vysoký nadštandard.

Taxikář ze Soulu (2017)

Masaker v Kwangdžu mi nie je neznámy, takže som sa na film tešila (ak sa dá použiť toto sloveso v spojení s krviprelievaním). Sklamaná som nebola, len tá taxikárska Kobbra 11 (ich revírom sú cesty do Kwangdžu) v závere filmu už bola podľa mňa zbytočná a málo uveriteľná. Ináč spokojnosť.