Kimecu no jaiba (2019) (seriál)

Abych se neopakovala, koukněte na komentář od Jeoffreyho. Ten tak nějak celkově shrnul všechny moje myšlenky :D já jenom vyzdvihnu postavu, která ve finále dostala tak málo místa... aspoň půlku posledního dílu jsem si mohla užívat pohled na Kibutsujiho.. a že se mi na něj dívalo sakra dobře, byť (ČÁSTEČNÝ SPOILER) to byla "ženská" (KONEC SPOILERU). Ani jsem nevěděla, kam dřív koukat, protože kamera se neustále točila a já si její pohyb užívala s velkou radostí. Soundtrack překrásný, OP i ED jsem si hned zamilovala. Těším se na film, který má vyjít někdy příští rok. 8/10

Nil Admirari no tenbin (2018) (seriál)

Zajímavý nápad - knihy, do nichž autor vloží své temné emoce, na vás působí natolik, že vás přivedou k činům. Většinou k sebevraždám. Krása. Ale to je asi tak všechno, co mohu vypíchnout... Bohužel. Skvělý nápad, ale zabité prostředí. Hlavní hrdinka i zbytek jejího harému nesypmatičtí, hlavní hrdinka natvrdlá až běda. Ale co bych taky mohla chtít od harémovky, že jo. No nic. Takhle to vypadá, že se vám autoři snaží namazat med kolem pusy. Krásně zabitý nápad, škoda. 2*

Cúdžó kógeki ga zentai kógeki de nikai kógeki no okásan wa suki desuka? (2019) (seriál) odpad!

(*povzdech během hledání* Kdo ty názvy sakra vymýšlí? To je snad v Japonsku soutěž o nejdelší název nebo co?) V nové zkratce: Mama Online. Jak popsat něco, co je peklo už od samotného počátku? Velmi těžko. "Přechod do hry" byla snad jediná zajímavá věc. Pak následovalo několik dlouhých úderů do mé hlavy, abych byla schopna dokončit i zbylé díly... (Proč se tak mučím...) Grafika otřesná, opening i ending otřesný, děj ... hold up, tam byl nějaký děj, kromě poprsí od Mamako? Jo, nějaká soutěž v plavkách, opravdu nemožně zařízená "škola", kde Mamako strašně válí a všichni ji zbožňují, nějaký pokus o přepadení, ale Mamako zase válí, pár dalších neschopných postaviček, které mi lezly krkem už od počátku... a Shirasu do toho se svým věčně se opakujícím vtipem na své vlastní jméno. Ne. Peklo Online. Nic lepšího než Odpad! si tohle ode mě nezaslouží.

Šówa genroku rakugo šindžú - Sukeroku futatabi hen (2017) (série)

Mé pocity krásně shrnul Scalpelexis, takže nemusím vypisovat úplně vše, co jsem měla na mysli.. Stejně skvělé jako první série. Znovu hodně silný zážitek, na který jen tak nezapomenu. Další skvělé anime, které mohu zařadit do těch, které s úsměvem doporučuji. Neodpustím si to a vyzvednu předposlední a poslední díly, které mě opravdu moc dojaly (dovětky při závěrečných titulcích byly prostě už moc i na mě). Opět nemohu najít slova, kterými bych popsala, co cítím po shlédnutí tohoto seriálu. Druhá řada nezklamala.. Ono se na to potom špatně zpětně dívá, když se v jednu chvíli smějete a pak si uvědomíte, že cítíte najednou prázdnotu, smutek... Prostě nádherné dílo, které mě jako jedno z mála skutečně dojalo. Za mě si proto vysloužilo opět 10/10 a místo v mém srdci.

Mačikado mazoku (2019) (seriál)

"Don't think this means you've won!" Další milé překvapení z letní sezóny. Co se původně tvářilo jako další průměrný seriál o magic girls, se nakonec změnilo v příjemnou podívanou. Shamiko (Shadow Mistress Yuuko), Ancestor (= zarážka do dveří.. tedy chci říct rodinný totem) a Momo byly úžasné. Pamatuji si, že mě první díl moc neoslovil.. ale stejně tak mě moc neoslovilo plno prvních dílů letošní sezóny. A proto jsem o tolik raději, že jsem vytrvala! Příjemných 12 dílů, ve kterých se Shamiko snaží pomoci rodině (ať už formou brigády - párky-chobotničky byly roztomilé - nebo pokusem spřátelit se/bojovat s magickou dívkou Momo ... sakra, to fakt zní divně, ale co) nebo trénovat.. ehm "trénovat" s Momo na své kondičce. A samozřejmě nemohu zapomenout na objevování nových věcí, které si Shamiko mohla koupit za své první větší peníze. (A opilá Ancestor byla taky k nezaplacení). Konec byl úsměvný (nebudu spoilerovat). 7/10 tudíž slabší 4* ale příjemný zážitek

Šówa genroku rakugo šindžú - Season 1 (2016) (série)

Jak popsat zážitek, který jsem z tohoto (opravdu hodně krátkého!!!) anime měla? Nemožné.. Nemám slov. Už první díl mě hodně zaujal. Animace a soundtrack překrásné.. Nevídané prostředí.. Postavy sympatické (až na jednu nejmenovanou dámu, kterou mám chuť zaškrtit... ale mám smůlu) a téměř všechny jsem si v průběhu příběhu prostě zamilovala.. Příběh působil realisticky, možná proto mě tolik pohltil. A překvapivě jsem se i několikrát zasmála. Přeci jenom - hlavní náplní příběhu byly humorné příběhy - rakugo. (některé byly opravdu povedené a já se nemohla přestat smát :) autoři se mi trefili do noty) Pro člověka, který toto slovo nikdy předtím neslyšel, se tak odkrývá nové dobrodružství. Yakumo mi přirostl k srdci a trpěla jsem s ním v průběhu 12. dílu. ("Just let go of that bitch, already!" křičela jsem na Shina.. ale ne. Tvůrci neradi poslouchají rady diváků :') *just crush my heart more, I really need it*) No, nezbývá nic jiného, než se zhluboka párkrát nadechnout, pustit si druhou sérii a zaposlouchat se do dalších příběhů od Yakumy. Určitě případným zájemcům doporučuji shlédnout. 10/10 a jedno z mála anime, které mi v paměti rozhodně zůstanou dlouho a ještě déle v srdci.

Monster musume no iru ničidžó (2015) (seriál)

Zpočátku to působí divně, plné klišé, průměrně… a věřte nebo ne, ono to takové i zůstane. Ale musím se přiznat, že jsem se i příjemně bavila. O anime jsem slyšela už dříve, přesněji řečeno, pár jeho postaviček jsem viděla už předtím, ale nikdy nebyl čas se na to podívat. A zas tak hrozné to nakonec nebylo. Typické harem anime. Spíše to, které vám příliš dlouho v paměti nezůstane.

Isekai cheat magician (2019) (seriál) odpad!

Isekai Trash Magician. Něco tak nemožného a hrozného jsem už dlouhou dobu neviděla. Spojte všechny hrozné klišé a získáte toto. Naprostý odpad. Děs a hrůza. Ztráta času. Lituji každé minuty, které jsem s tímto anime strávila. Ale z důvodu výzvy, kdy nemohu nic dropnout, jsem tím peklem prošla. K ději nic psát nebudu, protože tam žádný nebyl. To už si dovoluji tvrdit, že i Boku no Pico by bylo o trochu záživnější, než tahle zrůdnost. (a to je co říct) 0/10.. pocitově tak -100/10 a momentálně nejhorší anime roku.. možná dokonce i nejhorší anime, které jsem (zatím), kdy viděla. Úspěšně sesadilo Boku no Pico i jeho pokračování.

Kočóki: Wakaki Nobunaga (2019) (seriál)

Ano, přehnaně vysoké hodnocení. Ale poslední dobou sleduji až příliš mnoho originálních anime s Nobunagou (nebo aspoň s jeho jménem v titulu) a upřímně - líbí se mi. Kde začít? Určitě openingem, který mě chytl za srdce a já si ho v posledním díle i zpívala :D (tolik asi k mé úchylce kek). Zda je zde jakási historická přesnost, soudit nemohu. Užívala jsem si příběh, který mi byl nastolen a historická fakta jsem ignorovala. Co tvůrci zde dodrželi opravdu obstojně byla Nobunagova schopnost vést válku a jeho nebojácnost. I s hrstkou mužů se vrhá do boje, zkouší nové věci... Proč ne? Vždyť takhle vznikají legendy a mocní lidé (a taky mnoho bláznů, na které historie zapomene :D). Tajemná Kichou, která získala nové jméno, aby mohla znovu bránit Nobunagu. Nešťastná smrt bratra Nobunagy. (*cough cough* Skvělé yaoi zpestření *cough cough* kecám.. nebo ne? :))) ) Za mě rozhodně jedno anime z letní sezóny, kvůli kterému jsem se na pondělí pokaždé těšila. Jen jediná špatná věc je, že má jen 12 dílů.

Kawaikereba hentai demo suki ni natte kuremasu ka? (2019) (seriál)

Kawaikereba hentai demo suki ni natte kuremasu ka?, zkráceně Hensuki. Příběh o středoškolákovi, kterak hledá tajemnou odesílatelku milostného dopisu a majitelku kalhotek... Zní to šíleně? Ano. O to šíleněji budou znít úchylky holek, o kterých si hlavní hrdina myslí, že právě ona je Popelka. Upřímně - na výběr měl z "mnoha zajímavých typů". Masochistka, tedy spíš pes, která touží po pánovi. Sadistka, tedy spíše holka, co v jejich "vztahu" zastává postavu pána. Třetí z dívek má vytříbený čich (ano, čtete dobře), takže ji vzrušuje odér hlavního hrdiny. Why not? A pak tady máme taky jeho roztomilou sestřičku, jeho věrného kamaráda, který má úchylku na lolitky, starší spolužačku stalkerku... Je jich tam opravdu hodně. A já se i celkem dost dobře bavila. Možná to přišlo ve správnou chvíli a já si řekla, že nebudu hodnotit originalitu, příběh ani podobné věci, které by mě kdysi odrazovaly, a tento seriál se mi i celkem líbil. Bylo to plné klišé, ale proč ne. Opening se mi zalíbil a v průběhu posledního dílu jsem si ho i pobrukovala.