Re: Zero kara Hajimeru Break Time (2016)

Chibi verze postav ze seriálu. Spíš pokus o komické scénky. Na seriál to zkrátka a dobře nemá, ale i tak to příjemně rychle uteklo.

Re: Zero kara hadžimeru isekai seikacu (2016) (seriál)

Ano, sleduji s velkým zpožděním (ale vždycky jsem našla něco lepšího… tehdy jsem si to myslela, protože po zhlédnutí Re:Zero mohu prohlásit, že vše, co přišlo vždycky místo tohoto anime, byla skoro ztráta času). Zpočátku se to jeví jako průměrný isekai, na které jsem nikdy moc nebyla. Tak proč sakra dávám 5*, ptáte se? Protože tady hovoříme o cestování v čase s možným „coby-kdyby mé rozhodnutí bylo jiné“ efektem, kterým jsem já posedlá! Protože Subaru si mě naprosto získal někdy okolo 6.-7. dílu! A tak moc, že jsem si ho prostě zamilovala! Doslova a úplně. Už od prvního dílu mi byl sympatický, ale potom se jen zlepšovalo a já si ho opravdu zamilovala. Hlavně konec 7. dílu byl opravdu hodně povedený, hodně silný zážitek. Nebo je to možná proto, že toto anime pro mě přišlo v tu správnou dobu, ale to nevadí. Za mě opravdu moc povedené anime a po dlouhé době mohu souhlasit s vysokým hodnocením jak tady, tak na MAL a všude jinde. Subara si zamilujete (aspoň mě si postupně získal úplně… my poor lovely cinnamon roll.. někomu může připadat šílený, ale ta jeho neupadající snaha ochránit ty, které našel v novém světě, byla opravdu přesvědčivá), Rem a Ram (které jsem předtím poznala díky všemožným meme na internetu a různým narážkám od některých mých známých v průběhu posledních 2 let) a Emilia a Puck nakonec vytvořili tu správnou směsici, která mě udržela až do konce (Roswaald se mi líbí víc v chibi verzi, a to mi nikdo nerozmluví :D Rosuwaaaaardo-senseiii). Druhá polovina začíná zostra (co si budeme povídat, konec 12. a 14. dílu byly HODNĚ povedené a měly dokonalou atmosféru), ale co přišlo potom.... Nemám slov. Divím se, že se Subaru úplně nezbláznil po pár pokusech. Pokud bych první polovině dala 10/10, druhá polovina by měla minimálně 20/10. Když si předtím lámete hlavu, proč dávají komedii na MAL žánr Thriller a nepřečtete si do čeho se pouštíte, jen máte matné povědomí, co vás čeká, druhá polovina vám vyrazí dech (aneb slibuji, že si vážně začnu číst, do čeho se pouštím :D moje nervy, ach jo) Druhá polovina byla skutečně tak silná, že jsem od ní nemohla odtrhnout oči. Pravé šílenství a zoufalství a vy se divíte, že na to má Subaru pořád sílu znovu a znovu-... ne, budu mlčet :) pokud jste ještě neviděli, určitě se koukněte! Sem s druhou sérií, prosím! (I want more of my lovely cinnamon roll~ :3 )

Higaši no Eden (2009) (seriál)

Johny Hunter, vtipný hlavní hrdina, mince, Washington D. C., Bílý dům, mobily, zajímavá hra.. spousta nahatých NEETů. Ostatní toho napsali více, ode mě tedy dostanete jenom tohle. Ano, bavila jsem se. 8/10

Re: Stage! Dream Days (2019) (seriál)

Jako každé jiné "idol anime". Neurazí, ale příliš taky nezaujme. Takový čistý průměr.

Arifureta šokugjó de sekai saikjó (2019) (seriál)

CGI zlo. Co začalo poměrně dobře (from zero to hero aneb zrádce hledej i ve vlastních řadách), tak záhy velmi rychle skončilo. Protože potom to jde se seriálem prudce dolů (nebo jsem si pak začala všímat těch nedostatků?). Z hlavního hrdiny udělali hrdinu harému... A upřímně, jenom Yue mi byla sympatická (sucky sucky, gimme yo blood, hooman! :D). Dračí ženskou raději nekomentuji (ze scény s kolíkem mám ještě znechucený obličej dosud), králičí holka... welp, okk I guess (but you're still annoying, bish). To prapodivné stvoření (něco s rybou? Netuším) jako Hajimeho dítě? ... Why??? ... a "šťastné" shledání se třídou... A ten konec? Nope. Prostě průšvih sezóny. Dobrý byl možná tak akorát první díl, který mě hodně navnadil. Jestli se tvůrci pustí do další série, doufám, že některé nedostatky napraví. (Ono je totiž úsměvné, když si až během recapu uvědomíte, jak se hlavní hrdina dostal do tohoto světa a pár dalších informací se taky dozvíte až po 6 dílech :DD) 4/10

Vzdálenější než vesmír (2018) (seriál)

Proč lidé cestují? Na to se nedá příliš snadno odpovědět. Proč se pouštějí do cest, které ostatní považují za šílené? Nesplnitelné? Protože milujeme dobrodružství. Chceme poznávat, objevovat. Nové věci, sebe samotné, jiné zvyky v jiných zemích. Nebo něco hledáme. Já si tuto cestu užila. Vydáte se na ni i vy? Vřele doporučuji, příjemně se pobavíte a oddychnete si. 9/10

Lord El-Melloi II-sei no džikenbo: Rail Zeppelin Grace Note (2018) (seriál)

Fate/Apocrypha jsem ještě neměla možnost vidět (a dle hodnocení a komentářů se nejspíš jedná o průšvih). Tak nějak celkově nejsem moc velký fanoušek "Fate franchise". Co se ovšem tohoto dílka týká - Waver Velvet spolu s Riderem byly jediné postavy, kvůli kterým jsem Fate/Zero nakonec i dokončila. Takže, když jsem se dozvěděla, že uvidím Waverův seriál (a že vypadá fakt handsome jako starší :D), kterak bude řešit různé případy, řekla jsem si: Proč ne? A nakonec jsem se i příjemně bavila. Klidně bych si dala i druhou sérii.

Carole & Tuesday (2019) (seriál)

Největším úpadkem Carole & Tuesday je, že ve finále až tak moc neřeší vedlejší postavy, které hýbou příběhem poměrně dost. Dočkali jsme se dnes posledního dílu.. a já získala mnoho dalších otázek, které mi seriál prostě pořádně nezodpověděl. Moje nejoblíbenější postavu od počátku byl Tao (takže se autoři pochopitelně rozhodli mu dát, co nejméně prostoru, ale budiž.. to už tak bývá), ale v druhé třetině se to trochu zlepšilo. Spíše třetí čtvrtině.. Angela mi nakonec byla sympatičtější, než všechny hlavní postavy dohromady. Kek, tomu říkám výsledek.... Carole & Tuesday, duo tak odlišné, jak si to zákon anime přeje. Proč ne. Bohatá holka, dcera kandidátky na prezidentku Marsu, a holka ze Země. V průběhu 24 dílů se tam mihne i plno dalších důležitých a nedůležitých postav, které si buď nějakým způsobem zapamatujete, nebo na ně s radostí zapomenete. Častokrát jsem viděla komentáře, které Carole & Tuesday přirovnávají k NANĚ - a tito lidé mají i nemají pravdu. Ano, je to o hudbě, ale rozhodně hůř podané, než v Naně ("Hej, Tue, nemůžu spát, jsou dvě hodiny ráno, půjdeme složit nějakou písničku na další koncert, o kterém jsem se dozvěděly den předem?" *rve si vlasy* Nope, nebudu se rozčilovat, tohle je moc i na mě). A ne, příběh se poté stočí jiným směrem, k politice... a to mi místy připadalo zmatené a neúplné. Proto ty otázky na konci, které mám pořád v hlavě. Hlavně poslední Taova scéna s Angelou - nějaké podrobnější vysvětlení?? Asi ne. Ani jeden OP mě nezaujal, líbil se mi jen druhý ED, který posléze krásně odrážel, co se s příběhem dělo (aspoň něco). Zbylé písně byly zajímavé, názvy dílů odkazovaly na skutečné písně. Zajímavý detail. Když se na to tak dívám a přičítám a odečítám, jsem někde na 7,5/10. Spíš slabých 7/10. Ale rozhodně to lepší anime z jarní sezóny. (Na to, že se jednalo o original work)

Fairy Tail (2009) (seriál)

Dnešním dnem skončilo další dlouhé anime. Je to k nevíře, že tomu bylo skutečně 10 let. Tak nějak nevím, co napsat. Dlouhé seriály se velmi těžko hodnotí. Aspoň tedy mně. A hlavně, když se jedná o něco, co můžete označit za anime v jakési vaší "první vlně", kdy se vám vše líbí a nevidíte nedostatky. A i když máte načtenou mangu a říkáte si, že ten konec byl lehce vynucený, tak já prostě nemohu jinak a tu 5* stejně dám, protože upřímně - byla to jízda. Kdybych nečetla mangu a měla čekat, až seriál skončí úplně, ukousala bych si nehty nedočkavostí. Takhle mohu sice srovnávat, ale neudělám to, protože Fairy Tail je jedna velká záhada. Byla to skvělá jízda. Poetická otázka na závěr: Mají víly ocas nebo ne? :)

Kimecu no jaiba (2019) (seriál)

Abych se neopakovala, koukněte na komentář od Jeoffreyho. Ten tak nějak celkově shrnul všechny moje myšlenky :D já jenom vyzdvihnu postavu, která ve finále dostala tak málo místa... aspoň půlku posledního dílu jsem si mohla užívat pohled na Kibutsujiho.. a že se mi na něj dívalo sakra dobře, byť (ČÁSTEČNÝ SPOILER) to byla "ženská" (KONEC SPOILERU). Ani jsem nevěděla, kam dřív koukat, protože kamera se neustále točila a já si její pohyb užívala s velkou radostí. Soundtrack překrásný, OP i ED jsem si hned zamilovala. Těším se na film, který má vyjít někdy příští rok. 8/10