Milion mil daleko (2023) odpad!

Spadá pod kategorii SS, Strašná Sračka! Chápu že Latinos v USA potřebují zvednout sebevědomí zvláště po tom, co je Doník ve své 2016 prezidentské kampani všechny kolektivně nazval "Rapists and murderers", ale takhle opravdu ne! Otřesně klišovité a podle šablony všech ostatních "under dog" filmů, kde člen marginalizované minority se vyšvihne i přes všechny překážky společnosti (zde z okopávaní a sklízení polí se zeleninou) a všem to natře a ukáže jak je chytřejší a lepší a vynalézavější a pracovitější než ten ošklivý, arogantní, bílý, anglosaský, kolonizátorský  zrmd, který dostal od society vše na stříbrném podnosu! Zvláště bílí hetero chlapi v rolích v vědeckých výzkumníků NASA jsou zde vyobrazeni jako banda arogantních kokotů v kontrastu k, samozřejmě, milému, na rodinu orientovanému a  prudce inteligentnímu a vzdělanému mexikánci s úžasně podporující a fandící a obětavou Latino manželkou!  Bleh! K zblití! Protože přece musíme všem ukázat na do očí bijícím kontrastu, že Latinos z Mexika jsou mnohem lepší než ta zrůdná, neschopná, kapitalistická banda odporných, tupých, amerických white straight males, tady shodou okolností v podobě vědců z NASA! Tohle opravdu někdo žere?

Cha Cha Cha (1989)

Fascinuje mě slovo "děditství" v popisu Obsahu tohoto filmu! To je opravdu kreativní přístup k českému jazyku! LOL!

Nimona (2023)

Z pohledu dětí to je naprosto úžasný úlet a dobrodružná jízda plná akce a zajímavých zvratů! Z pohledu dospělého jsem se ani já nenudil a film dokázal udržet mou pozornost po celých 85 minut! 85% P.S. Myslím, že má dobře rozehráno na sequel...

To jsem já, Margaret! (2023)

Pokud vás zajímají problémy 11 letých dívek žijících v 60. letech minulého století, tak je to film přesně pro vás. Vtípky a gagy jsou již hodně otřelé a recyklované ze spousty jiných komedií a coming of age filmů. Casting mi taky seděl jen napůl. Začátek byl slibný i docela úsměvný ale pak už to byla spíše předvídatelná nuda. 35%

Frog and Toad (2023) (seriál)

Fantastická oddychovka pro děti i dospělé se skvělou hudbou a úžasně příjemným hlasem Nata Faxtona! 100%

Rozvod po italsku (1961)

Tak nevím, filmařské řemeslo poctivé a zájem o dění ve filmu jsem až na pár drobných fast forwadrů udržel. Je to rozhodně neocenitelná sonda do tehdejší puritánské doby krutopřísných ale zároveň pokryteckých katolických poměrů v pobožné Itálii. 5 hvězd tomu asi dát nemůžu už dnes, trošku to zestárlo a chvílemi by to chtělo přidat na tempu, i některé herecké výkony byly slabší. 85%

Válka barev (1995) odpad!

Trapné, jako každá renčovina s hanákem!