• Fantasy

G.O.R.A. - vesmírné manévry (2004)

Mimo parodie na všechny klasické sci-fi filmy GORA zároveň i velmi nesmlouvavě míří na "západní" vymoženosti i tureckou náturu. Mimořádně vyvedené je obsazení tureckého komika Cema Yilmaze. Mimo hlavního hrdiny Arifa si v GOŘE střihne také roli šíleného velitele Logara. Vzhledem k žánru je pro mě papundeklová estetika sci-fi kulis jedině plusem :) Varuju snad jedině před českým dabingem. Překlad je poměrně vyvedený, dabing ovšem už příliš ne. Takže dejte si to určitě v turečtině s titulky.

Divnej týpek (2009)

Upřímně řečeno je tohle jedna z mých nejoblíbenějších komedií. Vždycky, když si na tenhle film vzpomenu, vybavím si skvělou scénku podbarvenou písní Wind of Change od Scorpions... Je to film, který má šílené nápady, neuvěřitelný vizuál, dobře vybranou hudbu a obsazení a herecké výkony, které ho dělají mezi ostatními filmy výjimečným. Samozřejmě - jak vyvážit balanc mezi trapností a vtipem - to nechávám na vkusu jednotlivých diváků. Za mě doporučuji!

Antikrist (2009)

asi jsem na to byla příliš připravená, takže se nekonalo velké zděšení ani nadšení, emocionálně mě to nijak nezasáhlo, navíc od začátku jsem měla pocit, že příběh s dítětem, které vypadlo z okna, už jsem někde ve filmu viděla - možná mi přišel ten motiv podobný jako ve filmu Sex a Lucía za úžasnou považuju především dokonalou kameru a výkony obou herců

Je třeba zabít Sekala (1998)

jeden z nejlepších českých filmů porevolučního období se skvělými hereckými výkony a zajímavými neokoukanými tvářemi. silný příběh, který si nadlouho zapamatujete