Hlavy (1979)

Po té, co Petr Sís natočil film "Ostrov pro 6000 budíků", zamířil do Londýna Royal College Of Arts, kde se chtěl něčemu přiučit a zároveň si ověřit, jestli absolvent UMPRUM obstojí na tak prestižní a kvalitní škole, jakou Královská akademie umění bezesporu je. Petr Sís se v Londýně rozhodně neztratil a brzy po návratu natočil zcela nevšední film "Hlavy". Jedním z prvních festivalů, na které tento film zamířil, bylo Berlinale, kde zvítězil a Petr Sís si odvezl hlavní cenu Zlatého medvěda.

36. komnata Shaolinu (1978)

Ještě tak mít Zradu a pomstu, a jsem spokojený člověk :-)

Ostrov pro 6 000 budíků (1977)

První profesionální film výtvarníka a režiséra Petra Síse, natočený ve studiu Jiřího Trnky.

Tajuplný ostrov (1973) (seriál)

Jako kluk jsem tenhle seriál miloval. Docela rád bych ho ještě někdy viděl. Mimo jiné měl výbornou hudbu, melodii z filmu si dokáži vybavit dodnes, i když je to už přes 20 let.

Lítost (1970) (TV film)

Pro mě na tomto filmu byl nejzajímavější fakt, že Rudolf Hrušínský a Vlasta Chramostová se zde opět setkali v roli životních partnerů, podobně jako ve filmu Spalovač mrtvol.

Tvář pod maskou (1970)

Poetický "nedějový" film, poskládaný z řady různých situací a dialogů, se symbolikou připomínající místy atmosféru Spalovače mtvol. Scény z minulosti, které popisují kočování potulného fotografa a zraněné artistky, svým provedením (rozostřená kamera, zrychlený pohyb) připomínají záběry z éry němého filmu, zatímco současnost (v níž se odhrává složitý milostný vztah mezi Marií a Lojzou) evokuje hudba big-bendu. Některé záběry mají až panoptikální atmosféru (letící šátek ve tmě, rentgenové snímky lebky) a svým experimentátorstvím kontrastují s volnějšími pasážemi, v nichž je prostor pro již usedlého svérázně filozofujícího (a neustále nasávajícího) "umělce" Pepka, kterého ztvárnil Josef Kemr, ale rovněž jeho partnerky Simy (Ljuba Skořepová), která se vyrovnává se svým životem současným i minulým ("proč se lidi musí stát nejdřív smutnými, dospělými, a pak teprv můžou umřít?"). Film se celkově dost vymyká filmům natáčených u nás v té době.