Jonesovi (2009)

Pointu to malo dobrú, ale tam to končí. Demi si opäť nezískala moje sympatie, napriek svojmu úžasne dokonalému zjavu a keď som tak pozerala na Davida, vážne som sa zamýšľala, čo sa mi to na ňom vlastne pred takmer dvadsiatimi rokmi páčilo. (Herecké schopnosti to zrejme neboli.) Celkovo bol tento film slabý, s rôznymi trápnosťami, počnúc tým ako Stevovi vlezie do postele jeho "akože dcéra", až po to, keď v návale svojich emócii vyklopí všetkým susedom naokolo, že nie je tým, za koho sa vydával a jeho rodina v skutočnosti nie je jeho rodina. Film skončil krásnym steelovským happyendom a ja som si vydýchla a ďakovala, že to nemalo viac než 92 minút.

Millerovi na tripu (2013)

Výborná oddychová rodinná komédia, počas ktorej som sa od začiatku až do konca išla popukať od smiechu. Po viacerých "komediálnych" prepadákoch Jennifer Aniston, ktoré sa mi vonkoncom nezdali smiešne ani vtipné, ma teraz milo prekvapila a presvedčila, že aj po štyridsiatke ešte stále na to má (a to nie len vďaka dokonalému telu). Tak isto aj neterka Robertsová prejavila kus svojho zdedeného talentu a Will Poulter je po tomto filme u mňa dokonalým komikom.

Johanka z Arcu (1948)

Johanka z Arcu. Typický príbeh schizofrenika, ktorý počuje hlasy navádzajúce ho na likvidáciu a krvyprelievanie. Pre mnohých bola inšpiráciou táto ctižiadostivá a tvrdohlavá dievčina, no ja som počas jej bolestného utrpenia na konci jej krátkeho života necítila ani náznak ľútosti. Akou zbraňou bojuješ, takou zahynieš. A ona sa na začiatku tvárila, že vie aký tragický koniec ju čaká, napriek tomu ju to potom akosi prekvapilo. Vraj to bola svätica, ale môže svätica kričať "Za Boha a za vlasť, bojujte!"? Môže vôbec niekto "v mene Boha" zabíjať ľudí? Takže film ma celkom pohltil, aj napriek chabým kulisám, kvôli ktorým to vyzeralo ako poloanimovaný film, no dostal ma herecký výkon Ingrid Bergmanovej, ktorá ma dokonale presvedčila v každej sekunde počas celého filmu.

Studentka (1988)

Teda Sophie Marceau ukázala vo filme všetko, ale talent zrovna nie. Mám rada sladké romatnické komédie, ale čo je veľa, to je veľa. Zosypať sa pri literárnych ústnych skúškach a namiesto odpovede citové výlevy s vodopádom sĺz, to snáď môže prejsť len vo Francúzku.

Dvojí hra (2009)

Ach áno, Julia na to má. S Cliwom Owenom, ktorého som si za posledné roky veľmi obľúbila, vytvorili skvelú dvojicu a na konci filmu som v úžase oči otvárala, aké rozuzlenie nastalo. Kto podvádza, bude podvedený..

Chuť znovu žít (2012)

Dlhý a nudný film bez hlbšej pointy. Jedinou zápletkou je "Začne zatrpknutý spisovateľ na vozíčku znova písať, alebo nie?". A pozrimeže, začal! Malé dievča ho k tomu primälo! Hurá, sláva, potlesk! A potom ešte zopár "vtipných" scénok, keď Monte hodí psovi kriketovú loptičku a ten si ju ani nevšimne, alebo sa rozbehne opačným smerom. Hi-hi-hi-ha-ha-ha, aké smiešne. Jediné, na čo sa dalo pozerať bola pekná príroda, ale to je pri filme dosť málo. Jazero a okolitá príroda mi pripomenula film Mermaids / Morské víly so Cher, krásny film, ktorý má dej, hlavu i pätu a ešte aj skvelú chytľavú hudbu, film ktorý má len 68% a táto nezáživná sprostosť má 79%?? Za čo???

Osobní strážce (1992) odpad!

Mňa osobne príbeh rozmaznanej labilnej hviezdičky nenadchol. Presladenejšie, než romány od Steelovej. Fuj..

Angel Heart (1987) odpad!

Môže mi niekto povedať o čom bol ten film? Čumím na to od začiatku do konca a neviem.

Vdaná snoubenka (2008)

To sa len tak nevidí, aby sa doktorka psychológie správala ako pošetilá teenagerka. Áno, je to úžasný pocit, prežívať dilemu, keď o ženu bojujú dvaja muži, koniec-koncov, je nás žien príliš veľa, aby sa to stávalo často. Od čias Bridget Jonesovej mám pre Colina určitú slabosť, preto mi nedalo, nepozrieť si túto presladenú komédiu, no vážne uvažujem, či sa moja Kill Bill hrdinka na túto hlavnú úlohu hodí.