Osobní strážce

• SK název

Osobný strážca

Romantický / Drama / Thriller / Hudební

USA, 1992, 124 min

Oscar 2 nominace: Píseň - "I Have Nothing", Píseň - "Run to You"(9.4.2004)

Minimálně z nostalgie, protože tenhle film jsem měla moc ráda jako malá a ani teď jím nepohrdnu, když se chci prostě podívat na romantickou oddechovku se skvělými písničkami.(10.7.2005)

Má svoje kouzlo, a to docela silné. Velice dobrý mix romantiky a profesionální akce jak na pódiu, tak i v osobě bodyguarda. No a o hudbě je škoda mluvit - písně Whitney Houston a filmová hudba Alana Silvestriho. 80%, která jsou stabilní už víc jak patnáct let.(23.5.2003)

Ale jó, nemám tyhle sladkobolné dojáky rád, ale tenhle se mi docela líbil. A to přesto, že Whitney Houston nemám rád ani jako herečku, ani jako zpěvačku. Jakž takž to ale zachraňuje "Kosťa", který hraje bodyguarda docela přesvědčivě.(23.7.2002)

Osobní strážce s osobním kouzlem, které se ani po letech nedá přehlédnout. Režisér zrovna nepředvádí úchvatný výkon, i když jistě půjde o jeho životní film, ale velký trn z paty mu vytrhává dvojice Kevin Costner - Whitney Houston. Mezi nimi je to ukázková chemie, která funguje po celou dobu a filmu dává naprosto všechno a zvedá ho z velkého klišé a obyčejnosti ke hvězdám. A mimo jiné oblíbený film mojí maminky.(25.8.2005)

Scénář: Lawrence Kasdan .. Několik desítek repríz na jedné z prvních originálních VHS prostě udělá své. 80%.(4.3.2004)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $121,945,720Tržby Celosvetovo $410,945,720/100%/(20.7.2005)

Čtyři hvězdičky jen kvůli Costnerovi, který je tady opravdu cool. ("Už delší dobu vás z povzdálí pozoruju." "Tak proč v tom nepokračujete?"), Houstonová mě naopak nezaujala vůbec (ani zpěvem ani herectvím). Spíše se mi líbily ty akční momenty, než ty romantické.(7.6.2003)

• Radek99

Přeslazená hollywoodská limonáda...(26.2.2007)

Nikdy jsem nepoznala film, který by měl tak dobrou reklamu a tradici. Každý rok, když jsem jela na dovolenou, tak mě pronásledoval .. pořád a pořád :((29.5.2008)

rozpocet ? trzby celosvetovo $410,945,720(5.11.2006)

• TheMaker

Tenhle film mě nikdy nijak zvlášť nebavil ...(3.10.2007)

// Distribútor: Warner Bros. // Počet premietajúcich kín v USA: 1,806 // Otvárací Víkend USA: $16,611,793 //(11.1.2013)

"A už o tom nechcem hovoriť." Výborný romantický triler zďaleka nie iba preto, že na svete je tak málo romantických trilerov. Charizmatický a mrazivo chladnokrvný Kevin Costner (v úlohe písanej pôvodne pre Stevea McQueena... človeče, to by bol film!) a jeho brilantná práca s nožmi, skvelí Bill Cobbs a Mike Starr a dokonca Whitney Houstonová (ktorej pomohlo, že „rola" speváčky Rachel jej bola napísaná na telo), napínavé akčné pasáže (beh zasneženým nočným lesom, oscarový ceremoniál), humor, láska, legendárna pesnička, no skrátka dokonalá ukážka hollywoodskeho trileru. Toto môžem vidieť 5x do roka.(7.5.2005)

Romantické dojímání je přesně mým šálkem kávy, ale Bodyguard mi nikdy k srdci nepřirostl. Kevin Costner sice svůj part odehrává s naprostým přehledem, ale Whitney Houston ani přes veleslavnou a dnes už nesmrtelnou píseň jako herečka absolutně nefunguje. Mé nezapomenutelné páry hollywoodské romantiky vypadají úplně jinak.(13.2.2007)

Já vím je to neskutečná slaďárna, které ovšem nechybí téměř nic. Skvělé obsazené duo Costner-Houston (jinak jí nemusím, ale tady se mi líbila), výborně napsaný romantický příběh a krásné písničky, z nichž mi nejvíce uvízla I Will Always Love You. Nezapomenutelmá klasika počátku 90. let.(2.12.2007)

Tenhle žánr nemám ráda...anebo mám? Díky Bodyguardovi a pár dalším kouskům jsem ochotná přiznat, že na troše romantiky čas od času není nic tak špatného a že když se člověk přitom dívá na Costnera, naslouchá Houstonové, sleduje vyvedenou a napínavou hru na schovávanou s všeho schopným útočníkem a poslouchá opravdu dobře napsané a jiskřivé dialogy, naladí ho to více než příjemně.(13.7.2007)

• canakja

Ať nežeru....(28.12.2008)

Kevin Costner se na roli profesionálního bodyguarda hodí celekm slušně, je drsnej a přitom z něho nečiší neporazitelnost, tim pádem mi ta postava přiša mnohem realističtější, než když by tam byl někdo, kdo by každýho rozsekal.K sobě měl jako hereckou partnerku Whitney Houston a ta ač neni žádná herečka, tak to v rámci možností zahrála slušně a nepůsobila nepřirozeně a to to byl teprve její první film. Co se týká děje, tak samozřejmě jiná zápletka než kterou film oplývá asi moc nejde na tohle téma vymyslet, ale i tak se dal aspoň ten konec natočit trochu líp, přece jenom něco podobnýho jsem už během filmu tušil.(6.5.2006)

„Zamiloval jsem se. Tolik to bolí. Ale já chci, aby ta bolest nikdy nepřestala". Film, při kterém pociťujeme hlazení na duši.(31.7.2012)

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19