Výzva (2003) (TV film)

Jedna je taková a druhá úplně jiná, to jsou sestry Olsenky. Nakonec jsou z nich nejlepší kamarádky a obě si najdou jako vždy svoji novou lásku.Nepobral jsem pojetí filmu jako reality show, stejně tak jsem nepobral přehlídku jejich bývalých kluků z minulých filmů. Vlastně nevím o čem to bylo, asi o tom jako vždy, prostě nuda. Žádné pozitivum na filmu jsem nenašel a ani sestry Olsenky se mě nelíbí. Zkouknout se to sice dalo, ale nebylo to lehký. Moje hodnocení: 20%

Doblba! (2005)

Tato komedie rozděluje diváky klasicky na dva tábory. Je to opravdu černá komedie, která ale pobaví. Toto je spolu s Pelíšky nejlepší česká komedie posledních let. Smál jsem se od začátku do konce. Navíc komedie podtržená skvělými hereckými výkony, především Jaroslav Dušek opět exceluje. Ale nejvíce mě překvapila Lenka Krobotová, která stejně jako v Restartu odvedla skvělý herecký výkon. I když většině se film nelíbil, já jsem byl spokojen. Tato dvouhodinová porce zábavy a humoru mi velice vyhovovala. Moje hodnocení: 80%

Tanec v temnotách (2000)

Muzikál, který mi vyrazil dech. Skvěla hudba, vynikající kamera. Výborné herecké výkony, nejen Björk, ale všech. Skoro není co vytknout. Jedině snad, že se Trier jako vždy snaží vyždímat z diváků slzy, což se mu podle mě v tomhle filmu nepodařilo, alespoň u mě ne. Ale na to jsme u Triera už zvyklí. Nejlepší muzikál, který jsem za posledních spoustu let viděl. Moje hodnocení: 90%

Přiznání (2001)

Po filmech Before sunset a Before sunrise od Richarda Linklatera jsem zhlédl další jeho film a to Přiznání. Film je to jednoduchý, vystačí si se 3 herci, 1 místností a 1 dlouhým dialogem, ale i přesto jsem se od něj nemohl odtrhnout. Linklater umí z minima vytěžit maximum. Mimochodem herecky skvěle obsazený film. Je vidět, že herci dostali volnost, které náležitě využili. Vynikající záležitost, která mě velice mile překvapila. Moje hodnocení: 80%

Moulin Rouge (2001)

Říká se do třetice všeho dobrého a i v tomhle ohledu to platí. Absolutní vrchol Luhrmannovi tvorby. Muzikál není můj oblíbený žánr, ale tenhle je výjimka. Od kostýmů přes choreografii, výběr známých i neznámých písniček, vše skvěle zvládnuté. No a herecké výkony? Ewan McGregor zahrál jako vždy skvěle a překvapila mě i Nicole Kidman, která mi konečně dokázala, že nejen hezky zpívá, ale umí podat i velmi dobrý herecký výkon, ne-li přímo výborný. Mimochodem, snad v žádném jiném filmu to Nicole nesluší, tak jako právě v Moulin Rouge. Příprava tohoto filmu zabrala Luhrmannovi 4 roky, ale myslím, že ani on nelituje. Krásné lovestory plné lásky, tance a zpěvu. 2 Oscary dostal tenhle muzikál právem. Jen mě mrzí, že v Oscara svoji nominaci neproměnila Nicole Kidman. Snad nikdy nezapomenu na asi nejslavněší větu tohoto muzikálu. To nejkrásnější, co můžeš poznat, je lásku dát a v lásce být milován. Moje hodnocení: 90%

Roming (2007)

Film to není špatný. Výborný herecký výkon především Mariana Labudy. Dobrý výkon Bolka Polívky, jehož role je mu šitá jako na míru, ale postupem času jsou jeho hlášky spíše nudné a stále se opakující. Většina hlášek je už v traileru, ale za podívání tenhle film stojí. Asi největším kladem tohoto filmu je scénář Marka Epsteina. Film neobsahuje žádné větší chyby, akorát mohl být zkrácen o vnořený epický příběh, který byl nudný a nepobavil, což je u komedie trochu chyba. Moje hodnocení: 65%

Nebezpečné hry (1998)

Úplně nechápu to nízké hodnocení, jelikož Nebezpečné hry mají přesně to, co má thriller mít a když k tomu připočítám, že byl natočen na konci devadesátých let, tak mi z toho vychází velmi kvalitní thriller . Velmi dobré herecké výkony a spoustu zajímavých, ač někdy ne úplně uvěřitelných zvratů a zápletek. Film noirem jako někteří tady bych to teda určitě nenazýval, do toho to má daleko nebo je to spíš úplně vedle. Na konci je to hodně zamotané až přemotané, možná si z nás scénarista chtěl udělat srandu, tak nám to může připadat. No to asi ne, záměr scénaristy v tom nebyl, spíš menší naivita bych řekl, ale aspoň má každý z nás touhu(nebo já to tak cítil) se dodívat, jak že to tedy dopadne, jelikož konec je překvapivý a jak jsem naznačil, trochu nereálný, ale který film takový dnes není, že... ale určitě ne konec slabší a to z tohoto thrilleru dělá něco víc, než ostatní klasiky z devadesátých. Mimochodem na mě udělal velmi dobrý dojem Bill Murray, a to i přes to, že dostal poměrně malý prostor. Navíc, kde jinde uvidíte erotickou scénu s Denise Richards? Moje hodnocení: 75%