Polárník (2014)

Podané tak, že pokiaľ to človek neskúsi na vlastnej koži - neocení. Odporúčam aspoň skúsiť pri mínus 30 šľapať aspoň hoďku a potom si čo len "odpľuvnúť" :-)

Hunger Games: Síla vzdoru 2. část (2015)

Jedna vec je, že to šlo podľa knižnej predlohy - ale tá nuda, nuda a ešte raz nuda, v druhej polovici troška "naspeedovaná" ale totálne odfláknutá.... Tie "pasce", následný "únik" do podzemia, presné zorientovanie do tigrej, či akej ženy.... booože tak nezornané a na hrane robené... prepadák!!! Dve hviezdičky za koniec celej ságy. BTW: Okupovanie Kapitolu trvalo neviem koľko mesiacov a obyvatelia hnaní rebelmi nakoniec v poslednej chvíli utekajú do Snowovej villy??? Kde sa podela armáda, ktorá predtým jednou strelou zotrela celú budovu???

Ray Donovan (2013) (seriál)

Rok čo rok lepší a lepší... Málo seriálov Vás dostane do bodu, že už nemá čo ponúknuť a zrazu človek dostáva taký nárez.... Pecka za peckou!!!

Všemocný (2015) (seriál)

Neviem prečo to všetci tak prežívate.... Sympaťák hrdina, agentka beriem "exorcism of emily rose" , ale inak je to nezáživná bomba - neublíži, len poteší. Krásne premyslené prelínanie sveta NZT a reálu , sekundované pôvodným filmom. Obsahuje aj slabšie časti, no ako celok je to viac než dobré :-)

Steve Jobs (2015)

Určite to nie je nič pre tých, ktorí o ňom nič, resp. veľa nevedia... Takýto rýchlospádový nárez je niečo, čo sa Vám musí dostať pod kožu... Vždy mať nadhľad, vždy udržiavať trpezlivosť - nikdy nezísť zo stanovenej cesty aj keď je zdanlivo všetko preč... Kto chápe jeho odkaz, nikdy nezanevrie. Bomba!!!

Spectre (2015)

Áno, bolo pár tupých scén (napríklad vrtuľník nad davom ľudí bol fatálne zbytočný a nelogický), ale o tom bondovky sú. Odhliadnúc od toho, už v úvode Vás čaká perfektne spracovaná hudba, motív, potom dokonalé medzidialógy, stopáž, obsadenie, prevedenie... Vykreslenie nadhľadu na svetové elity, ako sú ovládané a aké vymoženosti majú - núti diváka sa zamyslieť.. Good shit :-) 90%

Mr. Robot (2015) (seriál)

Odhliadnúc od fetu, jednotvárnosti a čudnom obsadení postáv, je to veľmi pútavý kúsok, hlavne čo sa jednoduchosti systému týka. Postava Elliota je stvárnená na 99%, on si ide svojou nekonvenčnou cestou, berúc všetko až prehnane osobne. Prvé časti sú perfektné, no v strede sa to trošku láme a záver, to už len trošku vylepší. Určite Vás donúti tento celok zamyslieť sa nad sebou samým, resp. nad okolím... 88%

Krvácející srdce (2015)

Nápad, prevedenie, možno aj obsadenie - OK, no tak predimenzovať možnosti - choré. Minimálne desať jednoduchších a hlavne logickejších možností mala ako jedna, tak druhá "sestra". Chválim pár "brutálnych" scén, no na škandinávskom polostrove sa točia iné obdobné, obsahovo bohatšie pecky, preto toto je úplný ale úplný priemer...

Dokonalý šéf (2015)

Všetko by bolo fajn, no málo sme sa toho dozvedeli o denníčku a jeho poslaní, skôr tam bolo viacero scén s vymáhačmi... Odfláknutý koniec, škoda, nebyť týchto detailov - "five star food bomb" :-)

Kapitál (2012)

Len žalostné minimum filmov ponúkne úplnú pozornosť od začiatku po koniec. Liya Kebede alias "Púštny kvet" je len čerešnička na geniálnom stvárnení pána prezidenta, ktorý každú minútu snímku len stupňuje tlak na všetko a všetkých - to čo sa javí ako jeho stupidita sa rýchlo mení na najväčšiu výhodu.... Brutálny náhul finančníctvu ako takému. Dokonca zostalo miesto na rečnícke otázky (napr. kde sú Bahamské peniažky alebo či sa vráti domov ako pán director)