Diagnóza: Šampión (2015)

Prečo tak natiahnutá stopáž???? To náš drahý Will aj napriek brilantnému výkonu nezachráni... Raz vidieť a dosť, nepúšťať vo večerných hodinách, hrozí nebezpečenstvo spánku :P

Bod zlomu (2015)

+ : Nápad, prevedenie, scény, obsadenie, kamera atď.... wooow.... Začne to perfektným tempom, výborným námetom a ... Nálož za náložou, striedaná vrcholom rozkoše nezaradených elít. - : Začína to v Paríži, absolútne nezmyselná "vložka" - horiace auto, vstup do análov mafie... Potom to prechádza do rozkladania ohňa na vrchole hory ako Winnetou (pričom majú najmodernejšie vybavenie, napríklad každý poriadny horský nôž má ocieľku na iskrenie, nevravím o tých krásnych kúskoch dreva ktoré mali zjavne z kosodreviny...) Potom náš "skvelý" agent FBI Utah chce zabrániť výbuchu v dole.... Tak prečo to nespravil, ešte keď boli na kopci a ukazovali mu nálože???? Nakoniec to pokračuje absolútne nezmyselnou prestrelkou - povedzte mi niekto čo to malo z prírodnými živlami??? Vyvrcholí to smrťou jeho milovanej, ktorú sám zabije a ešte je aj nazlostený na Bohdiho??? Zhrnutie: Perfektne namakaný námet filmu fatálne vyhorí na hlavnej postave, kde si nezaradený agent začne brúsiť ego na skupinke brilantných bláznov, ktorí balancujú na hrane znesiteľného. Utah si jednoducho nacvála k nim, oni ho prijmú do rodiny, sprzní im ich poklad Samsaru, ktorú ešte pre istotu zabije a nakoniec riskuje život, aby Bohdiho dolapil vo Venezuele. Najsmutnejšie je, že Bohdi mu na začiatku zachráni život, namiesto toho, aby dokončil svoj "úkol". Asi preto ho Utah nemilosrdne prenasleduje...

Fargo - Season 2 (2015) (série)

To, čo chýba v prvej sérii, je tu vynahradené naopak tým, čo v prvej vôbec nebolo. Je to kultovka ako sa patrí !!! Klobúk dole, že vôbec "pokračovanie" bolo možné..

Z for Zachariah (2015)

Margot to už ani lepšie zahrať nemohla, ostatné je nudné klišé...

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Zvraty priam neuveriteľné, scéna nenahraditeľná, no nejako tá celková dĺžka nekorešponduje so stopážami. Celé je to hlavne v druhej polovici nejako divne poprepájané a vlečie sa to. Filmovo je to pecka, ktorá zarazí a potom aj prípadne uspí. Škoda, že všetko s najväčšou váhou sa deje v prvej polovici, potom to je len dojazd nekonečnej trate. 75%.

Creed (2015)

Keby tam nebolo Rockyho, tak žánrovo by to bola azda horšie ako "Bojovník". Jednohubka ale dobrá :-)

Vikingové (2013) (seriál)

Niet obdobného seriálu, toľkú reálnosť nájdete len málokde... Z časti na časť je to len lepšie a lepšie, po celkovom zhliadnutí som aj zatratil Hry o tróny :-) Dúfam, že nová séria bude klenot !!! Rollo nezatratí brata, dúfajme :P

Krycí jméno U.N.C.L.E. (2015)

Celý film zachraňuje satirický humor na pozadí dobových možností, scény takmer bezchybné... Dá sa to pozerať od začiatku po koniec - určite zlepší náladu..

Ash vs Evil Dead (2015) (seriál)

Tak tomu hovorím poriadna dávka všetkého!!! Ashove sebavedomie sa rovná Kennymu Powersovi, tie hlody čo púšťa minútu za minútou nemajú chyby. Sam Raimi je proste pán. Nemôžem sa dočkať ďalších častí, prvých sedem bez chybyčky :-)

Kredenc (2014) (pořad)

Ordinácia k dočasnej náhrade - TOPKA!!!!! :-) Len si predstavte ako to točia.... Geniálne, neviem, čo viacej by ste od daného žánru chceli.