Kouzlo měsíčního svitu (2014)

Ja mám na Allenovky jednoducho slabosť. Dokonale autentické prostredie, kostýmy a tie najprirodzenejšie herecké prejavy, s akými sa vôbec možno stretnúť. Pri sledovaní jeho filmov mám pocity ako pri obdivovaní obrazov Renoira. Jeho typický zdanlivo ľahký filmársky štýl, v ktorom je celý dej tvorený nepretržitými konverzáciami, pôsobí na diváka blahodárne a osviežujúco. Najlepšie si to človek vychutná v pôvodnom znení samozrejme. It´s really magic! P.S. Sophie mala roztomilý noštek. :o)

A.I. Umělá inteligence (2001)

Záver ma načisto rozbil na márne kusy. Kto sa vie na konci tohoto filmu ubrániť slzám?

Equalizer (2014)

WTF! American Baumax action hero? Terminátorské nasadenie, mnoho ohňa, mnoho krvi, plno Rusov, plno klišé. Oproti Jarmuschovmu Ghost Dogovi je však tento film asi ako fotka Conchity Wurst oproti originálu Da Vinciho Mony Lisy. Jedna hviezda navyše len kvôli Denzelovi, ktorý je proste charizmatický sympaťák. Inak by to bolo za dve.

Výměna (2008)

Kurňa! Už riadne dávno som nevidel tak skvelý film. Normálne nemám slov. (Angelina sa mi nikdy nepáčila ani ako žena, ani ako herečka, počas tohoto filmu som zmenil názor o 180°.) Clint je boh.

Hierro (2009)

Vysoká spokojnosť. Umelecká filmárina. Vynikajúca kamera, strih a efekty, ktoré diváka držia v neistote. Španieli to vedia. Emócie pracujú. Príbeh bol síce trochu roztrieštený, ale rozuzlenie bolo pochopiteľné, takže pohoda. Komu sa páčil Antichrist od Larsa von Triera, ten bude spokojný.

Chraň nás od zlého (2014)

Výborné. Posadnutosť diablom ako téma tu už bola mnohokrát, ale v tomto filme zažíva skutočnú renesanciu. Dokonalé prepojenie kategórií krimi a horor ma zabilo. Po záverečnej vyháňačskej scéne dávam 5 pentagramov. Uaaaaa!!!

Grandhotel Budapešť (2014)

Fascinujúce efekty a vždy dokonale symetrické obrazy. Herecké výkony tiež super. Až na to, že je to v podstate taká hlúposť.

Zmizelá (2014)

Precízna Fincherovka, v ktorej mi nič nechýba. Na jednotku s hviezdičkou možno nie, ale na jednotku určite áno. Ženy sú proste beštie. :o)

Svatební cesta (2014)

Dobré. Dokonca výborné. Vidieť, že za príbehom stojí ženská myseľ a nie je to vôbec na škodu. Ženskej mysli totiž málokto rozumie. Ten koniec á la Akty X zobral tomuto nádejnému hororíku jednu hviezdu, takže u mňa za 4. Inak sa podpisujem pod celý výstižný komentár Dr.Horriblea.

Babovřesky (2013) odpad!

Toto snáď nestojí ani za komentár..... pakultúrne primitívne žrádlo pre hŕstku zaostalých. Podpisujem sa pod Verbala.