Poslední lovec čarodějnic (2015)

Chápu, že většina lidí nebude tento film mít přímo v lásce... Ano děj je trochu předvídatelný a možná i trochu plitký. Nicméně pokud máte rádi fantasy, které zasahuje do součastnosti (viz. Percy Jackson) a k tomu jeste Vina Diesela tak, si posledního lovce čarodejnic oblíbíte. Krásné kostými, dobrá akce i výkon většiny herců, k tomu to Vin hraje fakt opravdu dobře. Další film kde je prostě "hustej borec" jakým má být. /75%/

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Skvělý, úžasný a nádherný COMEBACK!!!! Film měl tu správnou Star Wars atmosféru a velice se podobal starým dílům. J. J. Abrams to zvládl opravdu mistrně. Skvělí herci, krasné scény, skvělá režie i střih. Nic mě ma tomto filmu nezklamalo! /100%/

Asterix: Sídliště bohů (2014)

Filmy o Asterixovi mam velice rád, ale u tohoto filmu jsem se bal, že z toho bude akorat další, nová a úplně hloupá "pohádka". Zmýlil jsem se. Film měl smysl i šmrnc, který ho po celou dobu neopustil. Byl i velice vtipný a celkove snad i lepší než hrané podoby.

Rychle a zběsile 7 (2015)

Opravdu nechápu komentáře typu: "Z budovy do budovy by nikdy nepřeskočili!", "Netrefili by se mezi patra!", "Nikdy by nedokázali přendat dívku z auta do auta za jízdy, když jedou proti sobě!" No a co? Tento film se musí brát s nadhledem. Samozřejmě, že není reálný! Ale pro to má být špatný? Kdyby byl Harry Potter reálný, tak by z jeho "hůlky" nikdy žádné kouzlo nevyletělo. Když jdu do kina na akční film, musím také očekávat, že pokud má být v něčem jiný či zajímavější, samozřejmě bude také trochu nereálný. A to se Rychle a Zběsile povedlo. I když to byl částečně nereálný film, rozhodně byl jeden z nejlepších akčních. - Konečné rozloučení s Paulem Walkerem bylo velice dojemné a hezky provedené. /90%/

Amazing Spider-Man 2 (2014)

Hlavní záporák, byl opravdu nudný. Celková myšlenka mohla být o dost složitější a zábavnější... Celkově nic moc nového. Ke konci mě překvapilo, že Gwen zemřela, to se totiž poslední dobou v Amerických šílenostech moc nestává. /58%/

Spectre (2015)

Po dílu Skyfall, jsem se na Spectre velice těšil. Zbytečně. Film mě velice sklamal... Především chyběla taková ta klasická Bondovská akce. Jedna z nejlepších scén (kdy James Bond dostává nové úžasné vzbavení) ve filmu v podstatě vůbec nebyla. Hlavní padouch byl "nudný ubožák a Bond Girl -Léa Seydoux- (pouze) docela ušla. Film mohl být dobrý, ale nebyl. Naopak byl zbytečně nudný a poněkud nazáživný. /50%/

Jurský svět (2015)

U tohoto filmu jsem se opravdu bál. Bál jsem se, že nedokáže "dohnat" ůroveň Jurského Parku (1 díl). Bál jsem se, ale zbytečně. Ve filmu bylo nové, velké nebezpečí, což se vám prostě líbit musí. Film obsahoval napínavé i nechutné scény (Jako správné pokračování Jurského parku) a i přes to, že se hlavní myšlenka opakovala (Vše jde jak má, pak uteče Dinosaurus a všichní musí utéct nebo zemřou), tak byla pojata uplně novým stylem, který mile překvapil. "Jurský svět" vypadal velice krásně a futuristicky, majitel parku byl velice sympatický a Chris Pratt v hlavní roli, tento film posunul ještě o další dvě úrovně víš. /90%/

Hotel Transylvánie 2 (2015)

Jednoduchý film, pro děti s jednoduchou zápletkou a ůžasnými vtipy, pro věkovou kategorii 12-15 let. Mě osobně v ničem nesklamal, snad jen, že 3D bylo využito pouze 1 (scéna s netopírem). Jinak docela originální nápad. Tento díl byl o něco horší než předchozí nicméně nezklamal. /70%/

Avengers: Age of Ultron (2015)

Mě osbně se líbil více jak díl předchozí. Film měl skvělí nápad a vcelku uchvatné scéný (boj všech Avengerů proti stovkám robotů). Bylo tam i pár překvapívě vtipných scén, který film zpetřili. Nový herci příjemě překvapili hereckým výkonem i půvabem (Dvojčata) a hlavní padouch (Ultron) byl posledni dobou jeden z mála padouchů, který byl chytrý s víšším cílem, a kterého jste se během filmu naučeli nenávidět (Přesný opak fantastické 4). Celkově vzato pro mě jeden z top 5 filmů 2015. PS. Český nový dabing postav (Iron Man a Fury) je absolutní katastrofa. /90%/

Hunger Games: Síla vzdoru 2. část (2015)

Ano i přes to, že zde všichní píší jak je ten film špatný, myslím, že hlubší opak je pravdou. Ano, je sice pravda, že z hlediska někoho, kdo nečetl žádnou z knih (nebo dokonce neviděl předchozí díly), se tento film mohl zdát nudný, nezajímavý a celkově hodně pomchmurný. Nic méně mě jakožto fanouškovi a čtenářovi přišel skvělý. Zaujal tam kde zajmout měl, byl smutný tam kde být smutný měl, celková nálada byla smutná, přesně jako v knížce. Film se dal i dobře procítit, za předpokladu, že se do něj opravdu vžijete. /85%/