Nejdelší den (1962)

Určitě jsou již o D-day lépe udělané filmy, ale vezmeme-li v úvahu technické možnosti tehdejší doby a, dle mého malého rozhledu, asi originální nápad podívat se na to očima všech zúčastněných stran, jedná se určitě o výborný válečný film. Mimochodem zdá se mi to ne bo je opravdu Herectví Johna Wayna naprosto nepatřičné mimo jeho "rodný" žánr? Měl jsem pocit, že jeho výkon je v tomto filmu naprosto nejhorší.

Nadaný žák (1998)

Prostě fantastický. Dobrý námět, který se podařilo realizací ještě vylepšit. Je to určitě jeden z nejlepších filmů co jsem viděl.

Slzy slunce (2003)

Docela bídná moralita. A když už se konečně dospěje alespoň k bitvě vyzní to nemastně a neslaně.

Equilibrium (2002)

Neházel bych to rovnou do koše. Samotná myšlenka je zajímavá, ale bohužel naprosto nedotažená a místy jsou očividná bezradnost scénáristy. Co však je pro mých 80% je rozhodně choreographie akčních scén. Ta je prostě lahůdková a nutí člověka odpustit chybky jak samotných soubojů tak celého filmu.

Animatrix (2003)

Je to prostě fantastický, nemůžu se zbavit dojmu, že je to lepší než samotný Matrix - Reloaded.

O Schmidtovi (2002)

Pro fanoušky démonického Jacka je to sice docela rána, ale je jako vždycky perfektní a celý film rozhodně stojí za to.

Brak (2002)

Docela je člověku líto těch opravdu dobrých a vtipných scén v celkově mizerném filmu!

Agent bez minulosti (2002)

Určitě to neunudí, ale je to "pouze" slušnej akční film, nic nového, nic mimořádného.

Archa pro Vojtu (2001)

Asi jsem to nepochopil, ale mám z toho filmu pocit, že kromě seznámení se s několika lidmi z okolí jednoho postiženého nic jiného neřekl.

Matrix Reloaded (2003)

Vím, že to někomu docela zvedne adrenalin, ale polde mě si i druhý Matrix zaslouží celý počet. Už jenom pro ty úžasný akční scény, hlavně v Metrixu. Je jenom třeba přistoupit na to, že to není, jak naznačovala jednička, boj hrstky lidí proti jednotnému systému "Metrix", ale že je to velmi komplikovaný boj s mnoha stranami (nebo jen je systém prostě tak sofistikovaný). Je pravda, že mi někdy nebylo jasné, jestli některé scény nebyly vysřiženy, nebo jestli "filozofické" úvahy nebyl jen takový vtípek Wachowski Bros. Zkrátka není to jednička, a Neova "nadřazenost" v Metrixu nějak vyprchala, ale i tak je to bomba a nemůžu se dočkat závěru trilogie.