Bratříčku, kde jsi? (2000)

Naprosto skvělý film. Výborná atmosféra a velmi vtipně zpracované téma Homérovy odysey.

Big Lebowski (1998)

Že Coeni uměj film o losrech mně nepřekvapuje, ale takovou pecku jsem nečekal. Vesměs všechny scény, nebo motivy, končej vtipnou pointou. Nezapomenutelný je například rozptýlení přítelova popela :))

Forrest Gump (1994)

Ten film je tak skvělý, že se u něho zároveň dobře bavím i dojímám. A to jsem dle sebe i mého okolí považován za cinika. Navíc třeba jak jsou natočeny "vietnamské" scény a jakou vytvářejí atmosféru, jak nějaký vysokorozpočtový válečný opus.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Je až s podivem jak je tento film opomíjený. Přitom je skvělý ve všech ohledech, ale hlavně scénář a herecké výkony hlavních představitelů jsou naprosto báječné. Podle recenzí jsem měl na tento film velká očekávání a musím říct, že jsem byl stejně velmi mile překvapen. Prostě můj osobní "top ten" má nový přírůstek.

Gattaca (1997)

Jistě by se dalo logice i něco vytknout, ale zaujalo mě jak je domyšlena identifikace lidi dle DNA a tedy i připrava a pravidla na jejich obejití. Myslím, že tento film je nedoceněn.