Resident Evil (2002)

Jako "zombie vyvražďovačka" asi dobrý. já měl tu smůlu, že mi před tím než bych film viděl kolega básnil, a velmi sugestivně, že jde v podstatě o nový Metrix. Možná proto jsem byl tak zklamaný :(

Jízda (1994)

Otázka: Dá se natočit na filmový pás letní pohoda a pokecání s přáteli? Odpověď: ANO - Jízda Prostě super, když mám splín či depku tak si pustím Jízdu!

Tmavomodrý svět (2001)

To je prostě bomba. Opravdu dokonalá pocta spojeneckým letcům. Je to ještě lepší film než byl ve své době Battle of Britain.

Svéráz národního lovu (1995)

Vsadím se, že po shlídnutí snad každý pronese nějaký přípitek dle generálova vzoru! Je to prostě skvělá zábava, která utkví v paměti.

Jméno růže (1986)

Samozřejmě nejde převést knihu přesně na film, ale v rámci možností se to povedlo skvěle.

Hamburger Hill (1987)

Není to sice četa, nebo Full Metal Jacket, ale přesto jde o velmi povedený film. Třeba scéna, kdy nalétavající vrtulníky kosí vlastní vojáky šílenou bezmocí a beznadějí jen kape.

Četa (1986)

Do shlídnutí tohoto filmu jsem měl k filmům "z Vietnamu" docela odpor (Full Metal Jacket, Hamburger Hill a Appokalypsu jsem viděl až potom), ale četa mě přesvědčila, že i Američani jsou schopni o tom natočit moc dobrý a "lidský" film.

Zachraňte vojína Ryana (1998)

Jistě by se tomu filmu dalo něco vytknout, ale proč? Vždyť je to nádhera!

Formula 51 (2001)

Není to jistě žádnej pilíř kinematografie, ale člověk se u toho nenudí. Pokud má někdo rád S. L. Jacksona a R. Carlyla tak to musí vidět. Není to sice Snatch, ale ani Guy Ritchie by se za to nemusel stydět.