Vládcové nebes - Část první (2024) (epizoda)

Parádní úvodní díl, nejvíc si na něm cením toho, že se nesnaží danou tématiku zjednodušit obyčejnému popcorn žeroucímu americkému divákovi, máme tu dlouhé záběry na komplexní obsluhu létajících pevností včetně dobového žargonu a všeho kolem toho, tak to má být! V postavách mám krom Bucka a Buckyho solidní bordel, takže časem budou potřeba další projekce, které mohou ovlivnit moje zdejší hodnocení. Prozatím velice dobrých 80%.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Velmi povedený snímek, sice lze hodně polemizovat nad tím, kolik se toho z příběhu Hugh Glasse skutečně stalo, ale jako film to prostě funguje po všech stránkách - skvělí herci, netradiční prostředí, zajímavá zápletka (pomsta bude diváka vždy bavit, tak to bylo, je a bude). 80%

Až na krev (2007)

Genialita tohoto filmu, o níž všichni dlouhá léta mluví, mě teda zcela minula. Neupírám skvělý herecký výkon D. Day-Lewise, dost možná nejlepší z celé jeho kariéry, ale to samo o sobě na vyšší hodnocení nestačí. Děj a často i kryptický styl jeho vyprávění diváka mého ražení prostě nenadchnou a nevytrhnou z lhostejnosti k osudům jednoho ropného magnáta, který se kvůli úspěchu nebál jít přes mrtvoly... aneb fakt nic nového pod sluncem. Třeba časem objevím onu genialitu a mistrovství tohoto snímku, ale do té doby tomu nemohu dát víc než 65%.

Rick a Morty - Série 7 (2023) (série)

S přehledem nejslabší řada Ricka a Mortyho, sem tam se ještě objeví nějaký ten záblesk zašlé slávy (kupříkladu díly jako Unmortricken či Mort: Ragnarick), ale zbytek je na hození ručníku do pomyslného seriálového ringu. Největší dno pak seriál (čili nejen tato řada) našel v epizodě Rise of the Numbericons, což byl těžký cringe od začátku do konce. Někde jsem zaslechl, že tvůrci chtějí dát 10 sezón, pokud by se však poslední tři řady měly nést v duchu té sedmé, tak bych fakt prosil, ať přestanou dokud má seriál ještě sem tam nějaký ten světlý moment a uměle to nenatahují jako třeba svého času HIMYM apod. Hodnocení řady na základě průměru jednotlivých epizod: 45%

Rick a Morty - Fear No Mort (2023) (epizoda)

Jako obyč díl Ricka a Mortyho ok, ale jako season finale? Dost slabota. Jak už to tu zmínil CheeseFigure, nejvíc mě mrzí nevyužitý potenciál postavy Diane, doufal jsem, že bude hrát ústřední roli v této epizodě a dozvíme se něco převratného ať už o ní, Rickovi, či jejich vztahu, ale kdepak, jak se rychle objevila, tak zase zmizela a pointa je čistě o vztahu Ricka a Mortyho, což vím, je ústřední duo téhle show, ale ono rozuzlení fakt nic nového či překvapivého nepřineslo. Alespoň tedy humor byl na ucházející úrovni, byť to nebyla kdo ví jaká sláva. 60%

Napoleon (2023)

Hádám, že jsem si film dokázal užít mnohem víc, než většina brblalů tady především proto, že o Napoleonovi skoro nic nevím a tak mě netrápí nějaké ty asi všudypřítomné historické nepřesnosti, na něž tu polovina recenzentů poukazuje. Já viděl velmi povedený snímek mapující vzestup a pád francouzského vojevůdce skvěle zahraného Joaquinem Phoenixem, kterému neméně skvěle sekunduje Vanessa Kirby, velkolepé bitevní scény, zajímavá setkání a politikaření panovníků hlavních evropských impérií a dynastií a tak dále. Za mě rozhodně spokojenost. 80%

Betlémské světlo (2022)

Není to tak zlý, jak tu většina lidí píše. Určité problémy hlavně kolem narativu tu sice bez debat jsou, ale že by mi nějak extra zkazily zážitek se říct nedá, Svěrákův charakteristický rukopis tu je stále znát, ale samozřejmě na kvality takových Vratných lahví to nemá. Zkrátka pohodový film na příležitostné shlédnutí, když zrovna v telce neběží nic lepšího. 60%

Rick a Morty - Mort: Ragnarick (2023) (epizoda)

S přehledem dosud nejlepší díl 7. řady, neotřelá a hlavně vtipná zápletka, skvělé vedlejší postavy, jen ten závěr trochu skřípal (a potitulková scéna budu radši dělat, že nebyla). I tak 80%

Rick a Morty - Summer k nepřericktí (2023) (epizoda)

Doposud jednoznačně nejslabší díl sedmé řady, co by dříve byl gag tak na 10 vteřin je tady roztáhnuté do 20 minut. Kdyby během této zápletky o ničem alespoň fungoval humor, ale bohužel celá epizoda měla snad jen jeden povedený vtípek, zbytek se nebezpečně přibližoval facepalmu a cringi. Navíc z Mortyho se nám tu stává čím dál větší sidekick, v show, která se jmenuje Rick a MORTY... v téhle sezóně ho už zvládnul zastoupit Mr. Prezident a teď zase Summer, která nám navíc začíná trochu "marysueovatět"... 10%