Test (2003)

Pozornejší diváci nebudú mať problém uhádnuť koniec filmu už v polovici no aj tak je to celkom zaujímavá snímka. Boh vie či to tak chodí aj v skutočnosti lebo potom by sa vyjasnilo prečo je na svete tolko schizofrenikov :c)

Hellboy (2004)

taká trocha iná komiksovka. Neni to také lesklé a mainstreamové ako Spider-man alebo Superman ale skôr ma zaujala tá temnosť a vačšia striedmosť dialógov, ktoré dávajú divákovi pocit, že hrdina je tiež len z masa a kostí ako všetci. Ostatne teším sa na dvojku.

Tajuplný ostrov (2005) (TV film)

Keby nebolo tak strašne vidieť ten počítač!!! Vyzerá to tak, akoby to točilo malé decko. Dobre som sa na tom pobavil.

Šíleně smutná princezna (1968)

Myslím, že to právom patrí k zlatu českej kinematografie. Česi to proste vedia a táto rozprávka je toho živým dôkazom. Napr. scéna keď si králi "telefonujú" je neprekonatelná. Kemr v jednej so svojich najlepších rolí a ani tá Vondráčková mi tam až tak nevadila.

Rolničky, kam se podíváš (1996)

Je to až neuveriteľné, ale tento film som za posledné tri dni videl 3 krát!!! Nič to ale nemení na mojom názore, že Vianoce aspoň bez jedného pozretia tejto blbosti, by pre mňa proste neboli Vianocmi.. Mal som možnosť vidieť to aj v origináli a to je práve tá bomba keď Arnie blaboce s tým rakúskym prízvukom. Ale je to klasika.

Truman Show (1998)

Jeden z najoriginálnejších filmov aké som kedy videl. Carreyho výkon ma doslova odrovnal.

Yesterday (1984)

Také posolstvo aké mi dal tento film, mi dokáže sprostredkovať už len zopár snímok o ktorých viem. Emocionálna bomba podtiahnutá neskutočnou hudbou Beatles.

Perný den (1964)

Ó Bóže takto som si nejak predstavoval perfektný film o mojich najobľúbenejších Beatles. Richard Lester ma týmto filmom strašne potešil. Je plný najlepšej beatlesovskej hudby z jedného z ich najlepších albumov, neskutočne veľa "beatlesovských" suchých ale pritom trefných hlášok a uvoľnených výkonov chlapcov z Liverpoolu. Je tu nádherne zobrazený jeden všedný deň v živote The Beatles, lenže každý ich deň je ťažký. Utekanie pred stovkami fanúšikov, všetko naprogramované na sekundu do predu a k tomu znepríjemňovanie života starým dedkom, to všetko bola pravda a tá je s anglickým šarmom zachytená v tomto invenčom a novátorskom filme. Klaniam sa pred spôsobom akým bol tento film natočený a právom je jeden z najoceňovanejších filmov o hudobnej kapele.

Návrat do Modré laguny (1991)

Originálna Modrá lagúna je pre mňa kultový film, ktorý som ako decko pozeral aj trikrát za týždeň. Bolo (aj je) to dobrodružné, napínavé a romantické zároveň, prote kvalitný film. O to viac ma bolí pozeranie tohto pokračovania, ktoré ani neviem načo vzniklo, lebo podľa mňa na to nebol dôvod. Scénar síce naväzuje na predošlý diel ale v takej plytkej rovine aká sa len dala. Inak je prešpikovaný klišovitosťami a scénaristickými trikmi hodiacimi sa do najhoršej adaptácie od Pilcherovej alebo Steelovej. Príbeh načisto stagnuje a kopíruje až na pár scén svojho slávneho predchodcu čiže záver sa dá pre znalcov jednotky odhadnúť po piatich minútach. Najväčšie zlo v tomto filme je neškodný pirát čo chce získať jednu poondiatu perlu. Za zmienku tu stoja iba zábery na panenský ostrov v tichomorí pri ktorom sa dá dobre snívať o podobnej dovolenke a mladá a pekná Milla Jovovich, sporo odetá skoro selý film. Inak je to trapas jak svet a žiadne poriadne dobrodružstvo napätie nečakajte. Romantické je snáď len posledné rozhodnutie Richarda a Lilly zostať na ostrove a neoddať sa materialistickému svetu ale zostať skromní a žiť jeden pre druhého. Klincom sú potom už len znova kopírujúce zábery jednotky na plávajúce decko ako z obalu ´Nevermind´ od Nirvany.

Pink Floyd: The Wall (1982)

Je to na spôsob Songs Remains The Same ale obrátene. Tu je hlavný film a ako soundtrack je použitý asi najznámejší album Floyd : The Wall. Celý film je vážne floydovsky paranoidne psychadelický až to môže nezasveteného diváka zmiasť ale tí čo vedia o čom stena je budú nadšení. Animované pasáže , ktoré by sa v tej dobe ťažko dali natočiť inak, umožnili Parkerovi a Watersovi ukázať nám svoje zhmotnené prestavy paranoidných predstáv Pinka a že to sú fascinujúce predstavy... Geldof za celý film povie len jednu vetu a aj tak je vynikajúci a do postavy sa totálne vžil. Pre fanúšikov Floydu je The Wall takpovediac niečo ako Shawshank alebo Godfather pre filmárov, niečo ako modla, ktorú treba uctievať. Parker sa svojej úlohy zhostil bravúrne. Sám som film videl prvýkrát keď som ešte Pink Floyd nepoznal a vtedy mi to neprišlo až tak vynikajúce ako teraz keď som už ich verný prívrženec. Tak to bude asi s každým, na tento film proste treba poznať tvorbu Pink Floydu.