Matrix Revolutions (2003)

A takto končí trilógia alternatívneho sveta Matrixu napísaná bratmi Wachovskými. Pre niekoho už môže byť ďalšie pokračovanie fádne, pretože ho nemá čím osloviť, avšak je to spracované tak, že hudba, zvuk, efekty, výkony a neviem čo ešte robia Matrix výnimočným.

Matrix (1999)

Matrix si určite zaslúži zvláštnu pozornosť. Je to niečo, čo ohromí. Pretože čo ak, keď chceme teoretizovať, to čo sa deje okolo nás si len myslíme a nie je len naprogramované alebo podložené na inom základe.

Svět podle Prota (2001)

Tento film je proste úžasný. Podľa popisu, plagátov a traileru ho môžete ľahko odsúdiť, ako aj učinilo pár ľudí, avšak keď si človek nájde chvíľu vnímať atmosféru aj z pohľadu Prota, tento film zanechá isté stopy.

Telefonní budka (2002)

Napínavý film s Collinom Farellom v hlavnej úlohe, ktorý to zahral bravúrne, vtiahne do deja o chlapíkovi, ktorému jedného dňa zazvoní do telefónnej búdky, kde práve dotelefonoval, neznámy hlas.

Maléry pana účetního (1980)

"Fantozziovi! Fantozziovi! Pŕŕ!" prvý diel najlepší z celej rady v obsadení Paola Villagia si obľúbila celá naša rodina, keď som bol mladší a z času na čas, v TV keď je, si pripomenieme hlášky a scénky, pri ktorých sa zasmejeme ešte aj dnes.

Behaving Badly (2014)

Dobrý "pokus" o komédiu, avšak moc vtipné to nie je. Je to jeden z tých pozerateľných filmov, ktorý chodí bežne v televízií, pri ktorých kysnete na gauči po výdatnom obede, lebo tam nič iné nie je. Vyzdvihuje ho hlavne herecké obsadenie a obdarené ženy.

Příběh z Bronxu (1993)

Veľký film. Robert De Niro či už réžia alebo herecký výkon sa podaril. Chazz Palminteri tiež dobre zahral. Film sa nesie v tom relatívne pohotovom duchu ako kedysi, keď ľudia mali na všetko viac času než teraz. Pohľad na výchovu chalana od poctivého otca tak aj zo strany mafiána s lepšími mravmi.

Sbal prachy a vypadni (1998)

Zas až taká pecka to nie je. Pokiaľ nemáte, čo robiť, tak nemám nič proti, len si to pozrite. Pripomína to trochu iný film a to kazí dojem.

Den poté (2004)

Zaujímavé poňatie toho, čoho sa môže stať v dôsledku globálneho oteplovania s fajn efektami, avšak môžeme vytknúť dĺžku filmu a miestami spracovanie.

Twister (1996)

Na tú dobu fajn, na túto už nič moc. Ale nie je zrovna veľa dobrých katastrofických filmov.