Top Gear 2010 (2002) (pořad)

Úprimne lepšiu dokumentárno-zábavnú show o motorizme som nevidel. Nielenže točia a testujú rôzne autá- športové, SUV, autá za rozumnú cenu, staršie modely a naopak tie najnovšie atď., ale pobavia radami pre spotrebiteľov, rozpormi medzi trojicou, ich vzájomným hašterením a podpichovaním, humor servírovaný v anglickom štýle. Musím spomenúť challenge typu porovnávanie rýchlosti auta s verejnou dopravou, loďou, lietadlom, bicyklom, poštou. Jednoducho ešte dnes si pozriem diely, ktoré som videl 3-4x.

Oculus (2013)

Spracovanie je fajn, výkon hercov je dostatočne dôveryhodný, aby vás vtiahli do deja. Je tu nová idea hororu. Malo to atmosféru. Inak bolo to plytké, tým myslím predvídateľné. Škoda, keď sme sa blížili do záveru, to začalo byť také divné, nemuselo to byť také chaotické a nudné zároveň. Ako vždy si predstavím na základe prvých desiatok minút, ako by to mohlo skončiť, takže som len čakal ku koncu, či to tak naozaj bude. Tu som to tak trafil, že neviem, či mám byť nadšený alebo sklamaný. A ešte mi dosť vadila tá zuniaca hudba, keď sa niečo blížilo. Som nevedel, či sú pokazené reproduktory alebo je to naozaj tak a ono bolo. Ale neľutujem. Celkový dojem ****

Polissons et galipettes (2002)

Ako to podať? Toto nepozerajte. Teda pokiaľ nie ste tí nadšenci, čo pozrú úplne všetko. Prečo? Sú to porno videá z nejakych 20-tych rokov. Nič zaujímavé.

Leon (1994)

Zo začiatku sa to pomaly rozbiehalo. Pozeral som dlhšiu verziu. Ale potom... wow. Kiežby bolo viac takýchto filmov. Ak máte čas alebo zvažujete, čo si pozriete a zvolíte si túto možnosť, neoľutujete. Výkony Jeana Rena, ktorý fakt, keď sa pozriem späť nikdy nesklame a Natalie Portman v tak mladom veku, prepracovaný príbeh na tú dobu, kvalitné zábery kamery, ku koncu otvorené ústa. Sa slovami ťažko opíše. Úžasné, proste úžasné. Moje doporučenie- toto si pozrite.

Persepolis (2007)

Človek môže v tomto filme nájsť veľa

Rytíři ze Šanghaje (2003)

Klasika. Bitky a kúsky v podaní Jackieho Chana a xicht Owena Wilsona. V príbehu sa premietajú rôzne známe ikony a narážky ako Charles Chaplin, Arthur Conan Doyle, Jack The Reaper a podobne. Jackie dokope a položí na lopatky pár "zloduchov" na ceste s pár vtipmi do kapsy a končí sa šťastným koncom.

Pařba ve Vegas (2009)

Táto komédia sa stala ikonou v roku premietania a ešte pár rokov potom, kedy sa odštartovala celá trilógia a táto éra sa nezaobišla bez toho, aby všade možne sa Vás známi nepýtali, či ste tento film videli(v rámci filmových maniakov). Po prezretí... nie je to nejaké terno, ale aby som len nekritizoval. Pre niekoho kto videl ešte málo komédii sa určite dosť nasmeje.

Kung Fu Panda (2008)

Štandartná rozprávka od DreamWorks. Hlavný hrdina je dobrák tentoraz v podaní pandy, ktorý sa učí tajom bojového umenia v kreslenej podané celkom vtipnými nezdarmi s dobrým koncom.

Ukradené Vánoce (1993)

Ďalšia americká krátka rozprávkovo-muzikálová kravina. Niet divu, že deti v dnešnej dobe majú z toho dobrý guláš.

Dear Mr. Gacy (2010)

Aby som to priblížil bez väčších spoilerov. Príbeh o študentovi, ktorý sa chce dozvedieť viac o sériovom vrahovi pre napísanie svojej záverečnej práce. Wow, musím povedať. Toto stálo za to. Film podľa skutočnej udalosti. Výkon hercov hlavných postáv proste, no neviem si predstaviť lepší. Nie je to žiadne také to, čo vidíte v iných filmoch. Má svoju atmosféru. Alternatíva voči väčšine filmov, ktoré sú v obehu s kvalitným podaním, dych berúce rozuzlovanie, autenticky podané, že by im to človek "baštil" a prežíval. Má nejaké tie rezervy v istých smeroch, ale koniec koncov klobúk dole. Pokiaľ vie niekto doceniť film, tak sa tomuto neotočí chrbtom.