Thelma a Louise (1991)

Road-movie podle Ridleyho Scotta s rozumnou a drsnou Susan Sarandon a naprosto tupou a dětinskou Geenou Davis. Mrzí mě, jak je nutné, aby jedna postava vždy byla ta hloupá, naivní holka co skočí každému na špek a štve váš celý film (postava ne herečka, ta je mnohem lepší:)). Herecká dvojice je skvělá a přirozená. K nim stačí přičíst vždy skvělého Harvey Keitela a máte na čem stavět. Mladý Brad Pitt je už jen taková malá třešnička na dortu, který se snaží nezastavit, ale občas má pomalejší a nudnější pasáže. Vše je vynahrazeno v závěru, kdy se film zdárně dostává do svého konce s grácií a nadhledem. Nečekejte klišé, zde krom hloupé a chytré holky žádné nenajdete.

Vražedné pobřeží (1991) (seriál)

Doba, kdy tento seriál neustále běžel na televizi Nova je dávno pryč, stejně jako doba, kdy jsem se na něj díval a docela se i bavil...

Znovu po smrti (1991)

Kenneth Branagh je zvláštní postavou. Režisér i herec, jehož kvality se nedají zpochybnit a jenž si vybírá velmi zvláštní snímky. tentokrát je tu velmi dobře atmosféricky zvládnutý mysteriózní thriller, v kterém se předvádí podle mě velmi kvalitní herci. Příběh může někomu připadat příliš nadpřirozený, ale svou tajemností je naopak velmi příjemný, skoro až osvěžující v době, kdy všechno ve filmech vychází z reality. Černobílé scény jsou pro Kennetha to pravé a on se v nich vyžívá. Pro milovníky této svérázné postavy Hollywoodu jasná volba. Už jen ti herci stojí za to.

Zúčtování v Malém Tokiu (1991)

Taková malá blbůstka s jedním nabušeným, pomalým, blondatým a druhým, rychlím, mladým týpkem. Příběh o pomstě, v které pomůže nový parták. Jednoduché, béčkové, ale chvílemi nudné....

Žabí princ (1991)

Divné, zvláštní a Německé. Ať žijí staré klasické pohádky, v kterých šlo všechno udělat se správným pohádkovým nádechem.

Želví nindžové 2: Tajemství kapaliny (1991)

Už na Želvi nindža asi nebudu koukat tak, jako cca v 5 letech, když jsem na ně šel dokonce (!) do kina s tatínkem:). Přesto jsem je jako dítě miloval a i když jejich filmy nebyly ničím výjimečné, možnost sledovat zelenou čtveřici jak bojuje s Trhačem a dalšími neměla chybu. Z nostalgie jsou tedy 3* určitě dostatečným hodnocením.

Žhavé výstřely (1991)

Skvělá jednička s božskou dvojkou. Skvělé vtipy, skvělý herci... Hodně smíchu!! Co více si přát? :)) Dobrá, po letech jsme ochutnal znovu Abrahamsův nápoj parodie a opět jsem si potvrdil jeho výjimečnost. Žhavé střely ani Bláznivé střely nemají v žánru konkurenci a dnešní komedie jsou proti nim jen smutné depresivní bláboly.

Arachnofobie (1990)

Komedie? Horor? Sci-fi? Dost těžké určit. Pokud Arachnofobii vidíte v mladém věku, je to nepříjemný horor plný pavouků (vše ostatní ignorujete, jen ty pavouky nejde nevnímat...). S postupem let se horor mění v komedii, která po další pár letech ztrácí všechen vtip a nadhled a spadá do neidentifikovatelného patvaru. Já film viděl cca 3x a působil na mě pokaždé jinak a tak raději hodnotím 3* a ať si každý udělá svůj obrázek (ale malým dětem to opravdu nepouštějte :-)).

Beverly Hills 90210 (1990) (seriál)

Možná si všici stěžujete a děláte si srandu z Beverly Hills ale vzpoměnte si na co jste se jako mladí a menší dívali a co vás bavilo.

Beverly Hills 90210 - Pilot (1990) (epizoda)

Seriál mého mládí. Příjemní herci, zajímavé příbehy, jejich problémy. Všechno zabalené v americkém poddání. S Přáteli patří tento seriál k těm, které jsem dřív rád sledoval, ale postupem času a stárnutím, mam radějí Přátele.