Lilo & Stitch (2002)

Je len jedna otázka. Koľko animákov je spojených so sociálkou a starostlivosti detí v náhradnej rodine pre smrť rodičov? Nenormálne emotívne, pravdivé, skutočné, láskyplné a k tomu obohatené o mimozemskú civilizáciu. Nemám slov. 100%

Protivný sprostý holky (2004)

Lindsay ešte ako človek a nie múmia. Hrala to obstojne. Príbeh celkom poučný. Bohužiaľ scenárista tohto filmu má pravdu a svet je ovplyvňovaný vplyvnými. #životjepes #dajSiHoreNos #namyslenePipky 60%

Beethoven (1992)

Typická rodinná komédia. Teda film, ktorý sa aspoň snaží byť vtipný, ale je to nostalgia. Deti narodené od roku 1990-2000 musia vedieť presne, čo je toto za film a aj o polnoci vedieť zhruba obsah. A to robí FILM filmom! #nostalgia #achtámladosť #bavíMaTenÚzkoprsíHumor #HaHaHa 50%

Cizinec (2010)

Neviem prečo, ale kombinácia Angie a Johnnyho mi dokopy nejde. Nein.

Sousedské peklo (2006) (TV film)

Keď v noci nemôžeš spať a dávajú tieto nesmierne "kvalitné filmy." Tak ale už keď som začal pozerať, tak som dopozeral. Milá harmonicky fungujúca rodinka. Otec furt na služobných cestách a matka s dcérou doma poslušne z ničoho nič prepadnuté, nič sa im nestane a táto veľká zápletka vyvrcholí presťahovaním sa a totálne uškriekanou susedkou (ďakujem krásne za krásny dabing), ktorá je nesmierne chorá na hlavu. Aby celý film spočíval v tom, že dementnej susedke nevezmú dcéru do futbalového tímu a vaše áno a ona vás chce za to zabiť. Uff. V podstate od prvej chvíle bolo jasné, že suseda nebude v poriadku a ako sa dej vyvíjal (ak sa to tak dá nazvať, že dej), tak bolo vždy jasné, že za tým môže "milovaná suseda," ktorá sa zaháňa s nožom a nakoniec prerazí zábradlie a drbne o poschodie nižšie. #wellwell Jediné plus, ktoré potešilo je vhodný výber herečky pre postavu psycho-susedy. 30%

Čaroděj ze země Oz (1939)

Rok 39. Prečo som sakra vtedy nežil. Toto bol prelom. Celý film som rozmýšľal ako spravili v tom roku efekt, že mladé dievča unáša tornádo. "Making of" si asi nepozriem. Vtipné, nápadité, plné skrytých zmyslov. Mínusom boli niektoré scény, ktoré boli dosť, čo sa týka komunikácie hanlivé. Je to predsa rozprávka, mohli si niektoré výrazné zvyšovanie tónov odpustiť, ale možno to brali inak ako my teraz. SOUNDTRACK-úžasný!!! Aj tak najvtipnejšia, najbizarnejšia osoba s najhorším kostýmom bol LEV. To dúfam mysleli len ako vtip ten kostým, keďže vzhľadom na to, že ostatné postavy mali veľmi zaujímavé kostýmy. 70%

Narušení (1999)

Yes! Yes! Yes! Dráma na najvyššej úrovni. Ukážka 70. rokov, problémov vtedajších mladých žien, riešenie týchto problémov, silné citové väzby. Úžasná hudba. Hviezdna Angelina Jolie, ktorá zahrá na 1* psychopatku najvyššieho stupňa. Vo filme žiari a to nemusí byť ani hlavná postava. Pri filme padajú oči z jamiek, slzy zaplavujú oči, sánka aj padne, kútiky sa v istých chvíľach rozžiaria-napr. pri výlete do miestnej cukrárne, kde sa dá zasmiať kvalitne. Film Narušenie je ukážkou, kde film vie byť DOKONALÝ bez akýchkoľvek efektov, samého hviezdneho obsadenia hercov či režiséra. 95%

Konečně doma (2015)

Prvá vec-SOUNDTRACK-BOMBA! Songs melodické, chytľavé rytmy, v citlivých scénach emotívne až až. Prepracovaný dej, ktorý sa mi dostal pod kožu, chytil za srdce. Film poukazuje na dôležitosť RODINY, PRIATEĽSTVA a OBETAVOSTI. A jeden veľký potlesk pre Rihannu, ktorá dabovala mladé dievča s chrapľavým hlasom a absolútne to nerušilo dojem z filmu. Nemám viac čo dodať. Dlho som nevidel lepší animák. 85%

Jurský svět (2015)

Nechcem porovnávať pokračovanie s pôvodným filmom od Spielberga. Je to ťažko porovnávať. Spielberg spravil prelom, vymyslel to celé a Jurský svet z dnešnej doby je len obohatený o nesmierne veľa ÚŽASNÝCH efektov, ktoré nám umožňuje dnešná doba. Prepojenia s pôvodným filmom sú uznania hodné. Premakaný dej, ktorý síce zo začiatku pôsobí dosť o ničom sa zrazu zmení v niečo nesmierne úžasné, skvelé. Spielberg môže byť len a len hrdý na to, akú prácu odviedli jeho kolegovia! 75%